+26
. Redakce Redakce

Jak na pěstování orchideje Phalaenopsis aneb 7 rad pro pěstitele začátečníky

Zimní královnou pokojových rostlin je bezesporu atraktivní a dlouze kvetoucí orchidej Phalaenopsis (česky můrovec). Orchideje vyžadují zvláštní péči, nicméně můrovec patří k nejodolnějším druhům. Jde o teplomilnou rostlinu, které vyhovují pokojové teploty. Vyžaduje vlhčí vzduch a rozptýlené světlo. Tady je 7 rad na pěstování orchideje Phalaenopsis pro pěstitele začátečníky.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Věříte, že hvězdník rozkvete na Vánoce každému? My ano! Řekneme vám proč

K tomu, aby vám hvězdník (Hippeastrum) rozkvetl na Vánoce, nejsou potřeba žádné velké pěstitelské zkušenosti, dá se říct, že to zvládne snad úplně každý. Cibule hvězdníku obsahuje veškeré živiny, které rostlina potřebuje, takže se skoro zdá, že ať uděláte cokoli, výsledkem bude vždy nádherná podívaná plná krásných květů. Tak jdeme na to!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na 20. a 21. října: Tipy, co se dá dělat o víkendu na zahradě

Předpověď počasí na třetí říjnový víkend naznačuje, že se ochladí a možná i trochu sprchne. V sobotu očekáváme přes den teploty kolem 15 °C, v neděli bude ještě o pár stupňů chladněji. Teplé počasí se tak s námi na letošní rok rozloučí. Zdá se, že se tentokrát lidová moudrost, která říká, že svatá Voršila (21. 10.) zimu posílá, vyplní. Máme pro vás tipy, co se dá v tomhle počasí dělat na zahradě: řešit problém se strupovitostí jablek a hrušek, připravit zeleninu na pěstování v zimě nebo správně zkypřit půdu pod ovocnými stromy.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na víkend 13. a 14. října aneb babí léto na zahradě

Předpověď počasí na druhý říjnový víkend říká, že nás čeká krásné babí léto! Užijeme si slunečních paprsků i příjemných teplot, které se vyšplhají až k 23 °C, jen někde se objeví ranní mlhy. Co dělat na zahradě, která je ve znamení babího léta? Třeba můžeme spadané listí využít plošným kompostováním, těšit se z rozkvetlých jiřinek a připravit se na jejich zazimování nebo vysadit keře rybízu a angreštu. A jelikož na víkend podle lunárního kalendáře připadají dny listů, měli bychom si udělat zásobu nejen krásných barevných listů, ale i květů a plodů na podzimní dekorace.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první říjnový víkend: Co dělat na zahradě? Sklidit úrodu!

Předpověď počasí na první říjnový víkend vypadá docela dobře – přes den má být polojasno s teplotami kolem 20 °C. To vypadá na ideální počasí na podzimní práce na zahradě. Především je potřeba sklidit a správně uskladnit všechno, co se urodilo. A nezapomeňte se těšit z posledních letošních květů, než je spálí mráz. Lidová pranostika totiž říká, že na svatého Placida (5. 10.) zima teplo vystřídá – tak si užijte poslední pěkné dny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na poslední víkend v září: Co dělat na podzimní zahradě

Předpověď počasí na poslední zářijový víkend potvrzuje, že už k nám vtrhl opravdový podzim. Můžete se připravit na noční mrazíky a denní teploty kolem 12 °C! A má to tak být, neboť 28. 9. je svatého Václava a od tohoto dne už se dají čekat jen zimu a plískanice, aspoň podle lidových pranostik: Přijde Václav - kamna připrav! Ovšem na zahradě je a bude ještě práce dost a dost, takže tady jsou naše tipy. Postarejte se o zeleninu, která ještě stále roste, natrhejte si květiny na sušení nebo si posviťte na hraboše, aby vám nezničil zahradu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první podzimní víkend: Už víte, co budete dělat na zahradě?

Astronomický podzim nastane v neděli 23. září ve 3 hodiny a 54 minut, takže nás čeká první podzimní i poslední letní víkend. Předpověď počasí na čtvrtý zářijový víkend naznačuje zataženou oblohu a výrazné ochlazení - teploty kolem 17 °C! Už víte, co budete dělat na zahradě? Pokud to půjde a nebudete raději sedět doma u kamen, věnujte se růžím, výsadbě jarních cibulovin, nezapomeňte zasít zelené hnojení a přihnojit ovocné dřeviny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jaká je předpověď počasí na víkend 15. a 16. září? Tipy, co dělat na zahradě!

Předpověď počasí na třetí zářijový víkend je vcelku příznivá. Má být převážně polojasno s příjemnými teplotami kolem 23 °C. Už víte, co budete dělat na zahradě? Pokud ne, tady jsou naše 3 tipy: zasejeme ředkvičky či zimní špenát, zkontrolujeme stav drobných staveb a plotů a podle potřeby je opravíme, při práci zbytečně nesaháme na nebezpečné rostliny, jakou jsou bolševník nebo pryšec. Podle lunárního kalendáře nejsou žádné práce zakázány, buďme tedy aktivní a dopřejme své zahradě přípravu na podzim.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý víkend v září: Víme, co dělat na zahradě!

Jaká je předpověď počasí na víkend 8. a 9. 9. 2018? Má být převážně polojasno s příjemnými teplotami kolem 23 °C, takže ideální počasí pro pracovité zahrádkáře. Co dělat na zahradě? I když podle lunárního kalendáře není neděle vhodný den na teď aktuální sklizeň úrody a zavařování, určitě lenošit nebudeme, že? A tady jsou naše 3 tipy: začínáme s výsadbou většiny jarních cibulovin, sklizní vlašských ořechů a pomalu vrcholí výsadba jahodníku.

Zahrada > Pěstujeme