Kategorie:Pěstujeme

+26
. Redakce Redakce

Víte, která bylinka umí zastavit krev z nosu? Kokoška pastuší tobolka přece

Bylinka s poetickým názvem kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris) je proslulá svou schopností zastavovat krvácení. Využívá se zejména na zastavení krve z nosu, významně pomáhá i při gynekologických potížích. Kokoška pastuší tobolka je plevel, který u nás roste všude, takže vám nic nebrání její léčivé schopnosti vyzkoušet na vlastní kůži.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Báječné jahody, čisté jako ze škatulky

Jahody, pěstované na klasických záhonech, bývají, především po deštích, špinavé od zeminy a každá hospodyňka vám potvrdí, že omývání zabahněných jahod není moc příjemná práce. Nehledě na to, že se znečištěné jahody rychleji kazí a napadá je hniloba.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Epifyty: Rostliny, žijící na kmenech stromů

Kdyby byl Kryštof Kolumbus víc zahradník než námořník, nepsal by ve svém deníku o podivných stromech, s různými druhy listů na jednom kmenu. Dnes nám zahradník Martin Zoun poví, jaké rostliny to slavný mořeplavec potkal.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Moderní zelenina: Proč, jak a kdy se pustit do pěstování cuket?

Cuketa je moderní a zdravá zelenina. A není divu, vždyť obsahuje spoustu vlákniny i vitaminů a pouhých 20 kcal na 100 gramů, což z ní dělá ideální nízkokalorickou potravinu. A to už je pádný argument, proč se pustit do jejího pěstování. Klasikou jsou cukety s podlouhlými tmavě zelenými plody, k nim přibyly nasládlé žluté, světlezelené kulaté nebo lahůdkové baby cuketky. A nebojte, letos je ještě vypěstovat stihnete!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Přírodní zahrada: Dopřejte svým rostlinám domácí výživu a ochranu z bylin

Dopřejte svým rostlinám na zahradě domácí výživu a ochranu z běžných bylin, které rostou na každé louce. Rostlinná hnojiva mají mnoho předností, dokážou i nahradit kupované ekologické přípravky, ale nejdůležitější je, že nezatěžují životní prostředí a nesplachují se do spodních vrstev půdy. Nezkusíte rostlinám udělat třeba kostivalovou jíchu?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Květnatá louka aneb Jak dopřát užitečnému hmyzu bohatou hostinu

Už jste si možná také všimli, že vaše ovocné stromy sice byly na jaře obsypané množstvím květů, ale nalévajících se plodů je na nich žalostně málo. V našich zahradách totiž něco, nebo spíše někdo, stále více chybí. Opylovači. Včelky nebo čmeláci, ale i motýli, kteří by se svou neúnavnou prací postarali o bohatou úrodu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou

Rododendrony, česky pěnišníky patří k nejatraktivnějším keřům našich zahrad, které především na jaře poutají pozornost. Více než sto druhů a nesčetné množství kultivarů a hybridů v barvách od bílé přes růžovou až po červenou a fialovou, spojuje elegance a příjemná vůně. Máme pro vás 5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Nebojte se nasadit si do zahrady montbrécie

Montbrécie se zase pomalu dostávají na výsluní. Bývaly doby, kdy u nás nesměly chybět snad v žádné zahradě. Že je neznáte? Na pohled jsou podobné fréziím i mečíkům, jejich žluté, oranžové a červené květy se starají od července do října o krásnou letní atmosféru. Nebojte se nasadit si do zahrady montbrécie, bohatě se vám za to odmění, vážně.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Známe tajemství úspěšného pěstování rajčat aneb Zásady správného sázení

Tajemství úspěšného pěstování a kvalitní, bohaté úrody rajčat je hlavně ve správném načasování a způsobu výsadby i následné péči. Rajče patří mezi teplomilné rostliny, takže na výsadbu sazenic do volné půdy je čas, když odezní možnost jarních mrazíků, což bývá zhruba kolem 20. května. Zkuste naše zásady správného sázení a v létě si budete užívat sladkou chuť a vůni domácích rajčat.

Zahrada > Pěstujeme