Kategorie:Zahradní dekorace

+26
. Redakce Redakce

Co víte o pěstování petrklíčů? Prvosenka jarní v bytě i na zahradě

K prvním kvítkům, které se podílejí na už definitivním vyhnání zimy, patří prvosenka jarní (Primula vulgaris) neboli primule či lidově petrklíč. Co víte o pěstování petrklíčů? Můžeme je pěstovat v bytě, na balkoně i na zahradě. Veselé a hravé kvítky, když je umíme pěstovat a dobře se o ně postarat, nás dokážou báječně naladit na tolik očekávané jaro.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak udělat krmítko pro ptáky? Díky našemu návodu to zvládnete hravě

Zima se blíží, a pokud myslíme na obyvatele svých zahrad nejen, když nám pěkně zpívají, měli bychom jim připravit krmítka, kde najdou vždycky něco do zobáčku. Většina krmítek má velmi nízkou životnost a za dva nebo tři roky se rozpadnou. Věnujeme-li ale jeho výrobě jen o málo více času a hřebíky, které se pohybem dřeva uvolní a začnou se vytahovat, nahradíme vruty a na stříšku použijeme voděodolnou překližku, životnost krmítka bude několikanásobně delší.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Aleš Rychetský Aleš Rychetský

Když jsem na zahradě pokácel strom, narodil se stoleček...

Museli jsme u pergoly porazit starou nemocnou břízu, a tak jsem začal přemýšlet, jestli by se dal nějak originálně využít její zbytek – pařez, abych ho nemusel vykopávat. Nakonec jsem se rozhodl, že z něj zkusím vyrobit stolek, u kterého by se dalo příjemně posedět a větrné počasí Vysočiny, kde s rodinou bydlíme, jej hned tak nepoškodilo.

Zahrada > Zahradní dekorace