Kategorie:Zahradní dekorace

+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Zahradní dekorace: Kouzelné domečky ze starého dřeva

Staré, už ztrouchnivělé kousky dřeva, například podlážky od lešení na konci roztřepené stářím, jsou skvělý materiál na výrobu tajemných domečků, které se mohou stát originální zahradní dekorací. A pak už jen stačí otevřít pomyslná vrátka a vejít do světa fantazie.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní lavice ze starých židlí: Návod krok za krokem

Čas od času uděláme probírku „pokladů“ na půdě či ve stodole a mimo jiné na nás vykoukne také nefunkční nábytek. Tentokrát to byly židle snad ještě po prababičce a kdovíjakých pra…. Omšelé, různě barevné i různých tvarů a stupňů opotřebovanosti. Vyhodit nebo ještě použít? Rozhodli jsme se z nich vyrobit zahradní lavici - a tady je návod krok za krokem.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit stolek z kabelové cívky: Návod krok za krokem

Starší kabelová cívka jde s trochou fantazie proměnit v hezký přírodní stolek s provazovým povrchem. Cívky se dají sehnat na internetu, v bazaru nebo po známých. Cívku tvoří střed, spojený tyčemi a obalem z papíru, a vrchní a spodní kulatá; deska z překližky. Jde o cívku z menších kabelů, která není tvořená masivním dřevem stlučeným hřebíky. Tady je návod krok za krokem, jak takový pěkný stolek z kabelové cívky vyrobit.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytaná dekorace na zahradu: Houby ze sádry

Pokud se vám líbí různé roztomilé dekorace na zahrádce, a máte pocit, že sádrovým trpaslíkům už odzvonilo, nechte se inspirovat vychytaným nápadem - díky Láďovi Hruškovi a paní Marcele Davídkové vám na zahradě vyrostou ty nejkrásnější houby… a to nejen po dešti!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytané květináče ze zbytku cementu a starých hadrů

Možná i vy jste doma dělali nějaké stavební úpravy a zbylo vám trochu cementu. Pokud přemýšlíte, jak ho dále zužitkovat než ztvrdne, Láďa Hruška má pro vás tip na jeho fantastické využití! Věřte tomu nebo ne, ale ze zbytku cementu a starých, nepotřebných hadrů se dají vyrobit vychytané květináče

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Žijeme na zahradě: Okrasný nášlapný chodníček ve tvaru listů rebarbory

Zvažujete-li, že v rámci zvelebování své zahrady vylepšíte trávník chodníčkem tvořeným nášlapnými kameny, ale obyčejné placaté kameny vám připadají příliš nudné, nebojte se zapojit fantazii. Ládi Hruška vám spolu s kreativní Marcelkou Lacinovou ukážou, jak si jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů vytvořit okrasné nášlapy ve tvaru listů rebarbory.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Betonové koryto na květiny

Nejrůznější betonové dekorace, květináče a truhlíky na zahradu jsou velmi oblíbené a jejich výroba není nijak složitá. Betonová koryta je vhodná dělat v době kdy máte volné záhonky, tedy po sklizni. Ale nic vám nebrání si je udělat kdykoliv jindy kdy to počasí dovolí a máte kus volného záhonku nebo pole, kde nic neroste.

Zahrada > Zahradní dekorace