Kategorie:Zahradní stavby

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Praktická psí bouda aneb bydlení na míru pro Ferdu

Ať máte čistokrevného voříška, nebo obrovského hlídače, je to jedno, protože každý pes potřebuje svůj kousek soukromí. Nechte se inspirovat a vyrobte mu bydlení přesně na míru. Psí bouda s předsíní vytvoří pejskovi v zimě potřebné závětří a v létě hledaný stín.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak si udělat romantické zahradní loubí

Loubí je vlastně taková otevřená pergola, pod kterou lze posedět nebo procházet. Nemá střechu a je určena především jako podpora popínavých rostlin. Například vinné révy, přísavníku ale i rdesna, vistárie nebo plamínku. Podle toho volíme její konstrukci. Nezapomeneme se podívat pár let dopředu, protože některé popínavky, jako třeba vistárie či rdesno, velmi zmohutní a přivlastní si jakoukoliv konstrukci.

Zahrada > Zahradní stavby
Houpačka z telegrafních sloupů 10
Houpačka z telegrafních sloupů 10
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Báječná houpačka z telegrafních sloupů

Houpačka pro děti by neměla chybět na žádné zahradě. A když je dětí víc nebo za nimi často chodí kamarádi, chce to opravdu pořádnou houpačku. My jsme ji vyrobili z chmelničných sloupů. Výhodou houpačky je, že je vysoká a široce rozkročená.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Stará lavice z borového dřeva s novou lazurou vypadá jako z pohádky

Dřevěná lavice po babičce stávala v kuchyni. Pak na dlouhou dobu zmizela do kůlny u chalupy. Lavice už je dost vybledlá lety a střídání slunce a deště jí také moc neprospělo, a tak jsme se ji rozhodli zrenovovat. Potřebuje především nový nátěr, barvou nebo lazurou odolnou povětrnostním vlivům. Lazura na dřevěný nábytek, který se používá v exteriéru, musí být odolná UV záření a dešti, životnost nátěru záleží na provedení i na správném výběru.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak zafixovat a ošetřit betonovou podlahu v garáži

Přiznaný beton se dnes stává nezastupitelným prvkem a jsou místnosti, které se bez něj prakticky neobejdou. Jde o podlahy v domácích užitkových prostorech (komory, sklepy, dílny, garáže), ale také v průmyslových objektech – tady všude se betonové podlahy jeví jako nejpraktičtější řešení. Ovšem také o povrch betonu je potřeba se správně starat. Jak na to?

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si udělat půvabné minijezírko aneb I malá vodní plocha dokáže velké divy

O tom, že pohled na vodní hladinu je nesmírně uklidňující, vědí své nejen rybáři… Pokud také toužíte mít doma své vlastní jezírko, u kterého budete relaxovat, ale vaše zahrada je na to příliš malinká anebo vám takový projekt připadá příliš troufalý a náročný, nezoufejte. Láďa Hruška vám dokáže, že každý sen si lze splnit.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Redakce Redakce

Jak vrátit dřevěné terase zdraví a dopřát jí ztracenou krásu

Dřevěná terasa by se měla alespoň jednou ročně ošetřit olejovým nátěrem. Neošetřené dřevo vystavené povětrnostním vlivům a slunečnímu záření totiž rychle zešedne. V místech, kde se drží vlhkost, ho navíc může napadnout hniloba nebo zde začnou růst zelené řasy. Terasa tak rychle a úplně zbytečně ztrácí svůj původní vzhled.

Zahrada > Zahradní stavby
První 1 2 3 4 5 Další Poslední