Kategorie:Zahradní stavby

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Stojan na pěstování (nejen) jahod neboli záhon ve vzduchu

Jaké jahody jsou nejlepší? Jasně že ty, které si vypěstujeme sami! Pokud vám v tom brání nedostatek prostoru, anebo se neradi hrbíte nad záhony, hledejte inspiraci u Ládi Hrušky! Ten totiž navštívil kutila Jana Jůvu, který mu ukázal svoji vychytávku – vlastnoručně sestrojený stojan (nejen) na jahody neboli záhon ve vzduchu.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit jednoduchý přístřešek na dřevo do kamen za jedno odpoledne

Topíte v zimě v krbu nebo krbových kamnech a máte rádi nachystané úhledné hraničky dřeva? Pojďte si s námi vyrobit jednoduchý přístřešek na dřevo, který je praktický, ale taky bude vašemu zápraží nebo terase slušet. Přístřešek hned vedle vchodu do domu nebo na terase se hodí pro zásobu dřeva na klidný večer s rodinou nebo přáteli, abyste nemuseli běhat do sklepa nebo do dřevníku na opačném konci zahrady. Dáte se do toho? Přístřešek na dřevo bude na světě za odpoledne.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Bytelný dřevěný sušák na prádlo do zahrady

Sušička je jistě praktická věc, ale na sluníčku usušené prádlo je jinačí, skoro jako by do něj kousek toho slunce vstoupilo. Otočný sušák je dobrý a má mnoho metrů šňůr, ale místo na pověšení velkého prostěradla nebo povlečení v kuse moc nemá. Bytelný dřevěný sušák na prádlo do zahrady nebo na chalupu prostě patří.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní houpačka pro celou rodinu aneb Letní pohoda v praxi

Představte si letní prázdninový den, hodinu, kdy je už pozdě na zahradě cokoliv začínat, protože za chvíli se zešeří… A vy si hovíte na houpačce, ponořeni v květinové vůni, která se s večerem stává intenzivnější, tak trochu se pohupujete a báječně relaxujete. prostě letní pohoda v praxi! Zahradní houpačky nejvíce milují děti, ale ta velká, kterou si podle našeho návodu krok za krokem, hravě unese celou rodinu.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak se staví týpí aneb Ráj pro dětské letní radovánky

Léto a prázdniny jsou tu co nevidět a děti si budou chtít zvát na zahradu kamarády, pořádat vodní bitvy nebo hrát třeba na indiány. Postavte jim jednoduché týpí – ráj pro dětské letní radovánky – a uvidíte, že zabodujete. Jak se týpí staví? Stavba není náročná, klidně do ní můžete zapojit i děti a uvidíte, jak rády se budou chlubit kamarádům.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Chytrá síť: výztuž betonu i opora květin a zeleniny

Rozhodli jste se pořídit si zahradní domek na nářadí, ale nejprve pod něj potřebujete rovný základ. To znamená, že betonování vás nemine. S trochou šikovnosti a chytrou sítí to zvládnete a my pro vás máme jednoduchý návod, jak na to. Chytrá síť se hodí nejen jako výztuž betonu, ale i opora květin a zeleniny.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Redakce Redakce

Jak vrátit pel dřevěnému altánu: Základem úspěchu je počkat si na správné počasí

Pokud takovou venkovní stavbu potřebujete zrenovovat, je nezbytné vyčkat na vhodné počasí. Natírejte ideálně při teplotě kolem 20 °C, ne za prudkého slunečního svitu, ale ani za deště, mlhy či při silném větru. Nízké teploty a vysoká vlhkost zpomalují zasychání nátěru, přímé slunce ho naopak urychluje a mohou se vám pak vytvářet „kocouři“.

Zahrada > Zahradní stavby