Kategorie:Zahrada

Směs barevných odrůd
Směs barevných odrůd
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jak se pěstuje chuťově atraktivní mangold: Listy klidně nahradíte špenát a řapíky dokonce chřest

Mangold u nás nepatří k neoblíbenějším, ačkoliv se jedná o zdravou zeleninu s množstvím vitaminu C. Tak bychom to měli rychle napravit, co říkáte? Vybrat si můžete buď mangold listový, který vytváří mnoho hladkých nebo zkadeřených listů, nebo řapíkový, známý i pod názvem chřestový – ten má mohutné, podélně rýhované řapíky. Anebo zkuste pěstovat oba dva.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Ivana Kropáčková Ivana Kropáčková

Nenechávejte odtékat dešťovou vodu jen tak: Můžete s ní zalévat zahradu, ale i splachovat záchod

Máte-li tu možnost, určitě stojí zauvažovat o nějakém řešení, které vám dovolí dešťovou vodu nadále využívat. Je to úsporné a ekologické. Ideální je na to myslet už při stavbě nového domu. Stát bude nově přispívat na realizaci zařízení, které domácnostem v rodinných domech umožní dešťovou vodu efektivně využívat.

Zahrada > Rady na zahradu
Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz

Není hmyz, jako hmyz. Některé, škodlivé druhy se od sebe a své zahrady snažíme udržet v bezpečné vzdálenosti, ale většinu hmyzích přátel potřebujeme. Pokud toužíme po zdravé, krásné a produktivní zahradě, je třeba nastolit tzv. biologickou rovnováhu (půda, mikroorganizmy, rostliny a živočichové jsou ve vzájemně vyváženém poměru). Taková zahrada nám pak přináší spoustu radosti i užitku.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak si za trochu snahy užívat záplavu květin celé léto: Devět krasavic, kterým se daří i v truhlíku

V květináčích, truhlících či mísách pěstují jiřinky, begonie nebo třeba lilie ti, kdo nemají vlastní zahrádku a chtějí si dopřát své oblíbené letní květiny na balkoně nebo na terase. Cibulky nebo hlízy zasaďte do nádoby na přelomu dubna a května. Lilie je možné sázet dříve, naopak begonie jsou citlivější na chlad, a tak s jejich výsadbou nespěchejte.

Zahrada > Pěstujeme