Kategorie:Zahrada

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Houbařská sezona začíná: Sírovec žlutooranžový se nedá minout jen tak bez povšimnutí

V tomto pozdně jarním čase nemusíme za houbami do vzdáleného lesa, některé naopak mohou „přicestovat“ třeba na naši zahradu. Takový sírovec žlutooranžový (v atlasech jej rovněž nalezneme pod názvem choroš, případně trsnatec sírový) je věru nepřehlédnutelný – nejen svou pastelově žlutou barvou, ale i tím, že svými trsnatými, vějířovitými plodnicemi o váze až několika kilogramů obrůstá především v počínajícím létě kmeny stromů v sadech, zahradách i alejích často ve výši lidské postavy.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak pěstovat hrášek v přenosné nádobě na zahradě nebo na terase pro radost (nejen) dětem

Malé děti bývají šťastné, když si mohou zasít pár semínek, samy o ně pečovat a pozorovat, jak z nich roste rostlinka a dozrávají plody – a dřeňový hrášek je k tomu jako dělaný. Ale jak hrášek přesvědčit, aby nepolehával? Udělejte mu jednoduché šplhadlo z větviček (děti vám jistě rády pomohou) a on se se po něm začne pnout sám.

Zahrada > Pěstujeme
Jak zresuscitovat trávník po zimě: Pivní postřik
Jak zresuscitovat trávník po zimě: Pivní postřik
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak zresuscitovat trávník po zimě: Pivní postřik

Aby trávníky po zimě zbytečně nehyzdily nevzhledné hnědé skvrny, které jsou způsobené většinou různými plísněmi a houbovými chorobami, prozradí nám Láďa Hruška báječnou vychytávku na jeho oživení.

Zahrada > Pěstujeme