Kategorie:Zahrada

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak udělat vychytanou opěru ke keříčkovým rajčatům v květináči

Žádná rajská jablíčka nechutnají tak dobře a nevoní tak omamně jako ta, co si vypěstujeme doma na zahradě! Kouzlo domácích rajčátek v poslední době ale objevili i ti, kteří zahradu nemají a hospodaří na terase či na balkoně. Ať už je to jakkoli, rajčata se osvědčilo pěstovat v květináčích. Jak si s nimi poradit, když se pak vytáhnou do výšky či se prohýbají pod tíhou úrody? Pomůže nám praktická opěrná konstrukce, s jejíž výrobou nám pomůže Láďa Hruška.

Zahrada > Pěstujeme
Lavička z palet 1
Lavička z palet 1
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak si na léto udělat pohodlnou lavici z palet, kterou zvládne opravdu každý

Nábytek z palet je hitem nejen mezi mladými, mnohé kutily láká vyzkoušet si, co vše z něj dovedou vyrobit. My jsme si tentokrát vyrobili lavici s vysokým opěradlem. Při nákupu palet si dáme pozor na to, abychom vybrali palety vhodných rozměrů, ne poškozené nebo dokonce zteřelé a poškozené, to bychom si zbytečně přidělávali práci. Také si vybereme palety, které mají i kostky, ke kterým jsou prkna palety přitlučeny ze dřeva, nikoliv z lisovaných pilinových bloků, ty by se nám brzo rozpadly. Většina palet má rozměry 120 x 80 cm, což je dost na pořádný sedák. Ceny se pohybují od zhruba 130 do 200 Kč za jednu paletu. Tak do toho!

Zahrada > Zahradní dekorace
Jak si vyrobit šikovné nosítko na často používané nářadí 7
Jak si vyrobit šikovné nosítko na často používané nářadí 7
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak si vyrobit šikovné nosítko na často používané nářadí

Asi to známe všichni – máme pár kousků často používaného nářadí nebo malířských potřeb, které na nás padají ze čtyř (i více) různých poliček, místo aby byly pěkně pohromadě a pořád po ruce. Pojďme si na své nejoblíbenější nářadí vyrobit jednoduché nosítko, kam se všechno pohodlně vejde. A problém máme navždy vyřešen.

Zahrada > Zahradní nářadí
+26
. Dáša Hladíková Dáša Hladíková

Jak udělat lákačku pro motýlky

Inspirovala jsem se vaším článkem, jak snadno se dá udělat zahradní pítko pro ptáčky a vytvořila jsem něco podobného – třpytivé „krmítko“ pro motýly a další drobotinu, které se stalo zároveň i pěknou dekorací.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Jak pěstovat bylinu nesmrtelnosti aneb Mít doma ženšen pětilistý se rozhodně vyplatí

Ženšen pětilistý (Jiaogulan) není odolný proti mrazům, takže je lepší pěstovat ho v květináči jako přenosnou rostlinu a na zimu dávat do bytu. Jedná se o silný antioxidant, který podporuje obranyschopnost organismu, reguluje hladinu cukru v krvi a snižuje hladinu cholesterolu. Účinné látky má obdobné jako bájný kořen ženšen.

Zahrada > Pěstujeme