Kategorie:Zahrada

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si udělat letní mobilní umývárnu: Tuhle vychytávku oceníte na zahrádce i při táboření

Při práci na zahrádce má člověk ruce věčně umazané od hlíny a ne vždy možnost snadného přístupu k umyvadlu či kohoutku s vodou. Pokud máte doma jeden přebytečný prázdný barel od pitné vody, máte problém z poloviny vyřešený! A s tou druhou vám pomůže Láďa Hruška, který vás navede, jak si z takového plastového barelu udělat mobilní umývárnu na zahradu, ale také třeba do kempu, než bys řekl švec.

Zahrada > Zahradní dekorace
Kytička pro paní učitelku: Růže, hledíky i kopretiny… 2
Kytička pro paní učitelku: Růže, hledíky i kopretiny… 2
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Kytička pro paní učitelku: Růže, hledíky i kopretiny…

Zítřek je pro všechny školáky velkým dnem, ale nejen pro ně. I všechny učitelky a učitelé se těší, až předají dětem vysvědčení a vyrazí na zasloužené prázdniny. Poslední den školy je prostě jen jeden v roce!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jsou modré jako obloha… Kalokvět a olověnec

O opravdu modrých květinách se říká, že jsou v přírodě vzácné, ale pár se jich najde. Krásky v barvě blankytu, kalokvět i olověnec, pocházejí sice z cizích krajů, to jim však nebrání v tom, aby zdobily i naše terasy a balkony.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Tři dny před Jakubem jasné, urodí se obilí krásné aneb červenec v lidové meteorologii

První prázdninový měsíc je v dlouhodobém průměru nejteplejším v roce. A drží ještě další primát: statisticky se právě v červenci vyskytuje nejvíce bouřek a krupobití. Celý červenec tak bývá ve znamení vysokých a ještě vzrůstajících teplot a obvykle i vydatných až přívalových srážek typických pro pokračující vlhké medardovské období, které začalo již v měsíci předešlém. Podívejte se na červenec v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Jak pěstovat oblíbené květiny našich babiček: Mučenka, blahokeř a voskovka

Dnešní doba je dobou novinek, ale vyšlechtit, či dokonce objevit novou rostlinu však není tak jednoduché a mnohdy ani takový výpěstek není dlouhodobě vhodný pro pěstování v moderních interiérech. Naše babičky pěstovaly původní rostliny, které nebyly příliš náročné na pěstební podmínky a při minimální péči zdobily okna po mnoho let.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si udělat půvabné minijezírko aneb I malá vodní plocha dokáže velké divy

O tom, že pohled na vodní hladinu je nesmírně uklidňující, vědí své nejen rybáři… Pokud také toužíte mít doma své vlastní jezírko, u kterého budete relaxovat, ale vaše zahrada je na to příliš malinká anebo vám takový projekt připadá příliš troufalý a náročný, nezoufejte. Láďa Hruška vám dokáže, že každý sen si lze splnit.

Zahrada > Zahradní stavby