Kategorie:Zahrada

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Hřib borový versus čechratice černohuňatá: Houby na první pohled zaměnitelné

To že v tomto čase rostou rozmanité druhy hub, je jak důvodem k radosti, tak příležitostí k poznávání všelijakých zvláštností, a někdy snad i schválností světa přírody. Neříkejte, že jste někdy nadšeně nesáhli po přímo výstavním hříbku, a on se z něj vyklubal odporně chutnající „hořčák“, neboli hřib žlučník.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Kopr vonný je zelenina, koření i léčivka aneb I v srpnu ještě máme čas, abychom ho začali pěstovat

Aromatický kopr na zahrádkách našich babiček zdobil okraje zeleninových záhonů a později pak sklenice s naloženými okurkami... V české kuchyni se mu daří, vždyť kdo by neznal koprovku nebo kulajdu, že ano? A kopr dokonce i léčí. Od nepaměti je nedílnou součástí lidového léčitelství při dýchacích potížích a bolestech hlavy. Kopr je nenáročný a jeho pěstování zvládne i začínající zahrádkář.

Zahrada > Katalog rostlin
Jak se postarat o masožravé rostliny: Minizahrádky z masožravých rostlin 3
Jak se postarat o masožravé rostliny: Minizahrádky z masožravých rostlin 3
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Masožravá minizahrádka aneb Jak se postarat o rosnatky a špirlice

Ne každému se líbí obyčejné květináče jen tak naskládané na parapetu, zvlášť když jsou v nějakých hlubších miskách s vodou. Kdo si chce vychutnat krásu masožravek v estetičtější formě, může si udělat třeba taková malá domácí rašeliniště. Jak na to, poradí Martin Zoun.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

I když ze strnišť občas fučí, horko nás přece jen mučí aneb srpen v lidové meteorologii

Statisticky je srpen (po červenci) druhým nejteplejším měsícem a přibližně v každém třetím roce z deseti je dokonce tím nejteplejším. Je to období výrazných klimatických změn. Zatímco počátek srpna bývá zpravidla pravým vrcholem léta, na konci již lze zaznamenat citelný pokles teplot signalizující přechod léta v blížící se podzim. Podívejte se na srpen v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Veselý strážce zahrady aneb Jak si z polena udělat zajímavou dekoraci

Každá zahrádka by měla mít svého neohroženého ochránce, který nad ní bdí dnem i nocí. Někdo sází na trpaslíka, jiný třeba na sovu… Ale co si takhle vytvořit zahradního strážce z kusu dřeva sami? Na hlavě může mít netradiční ozdobu z čerstvě natrhaných květin, večer, když se setmí, rozzáří jeho vlasy plamínek svíčky.

Zahrada > Zahradní dekorace