Kategorie:Zahrada

+26
. Aleš Rychetský Aleš Rychetský

Když jsem na zahradě pokácel strom, narodil se stoleček...

Museli jsme u pergoly porazit starou nemocnou břízu, a tak jsem začal přemýšlet, jestli by se dal nějak originálně využít její zbytek – pařez, abych ho nemusel vykopávat. Nakonec jsem se rozhodl, že z něj zkusím vyrobit stolek, u kterého by se dalo příjemně posedět a větrné počasí Vysočiny, kde s rodinou bydlíme, jej hned tak nepoškodilo.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Pýchavka obecná umí pěkně překvapit aneb Nebojte se bílých paliček

Bílá barva je vysloveně charakteristická pro některé druhy břichatkovitých hub neboli gasteromycetů. Nejznámějšími z nich jsou pýchavky, často se vyskytující a nápadné, pohříchu však málo sbírané houby. Pýchavka obecná (Lycoperdon perlatum), rostoucí jednotlivě i ve skupinách, se dá najít až do konce října v sadech, na mezích, pastvinách i v lesích, často při okrajích cest.

Zahrada > Katalog rostlin
Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku 5
Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku 5
+26
. Redakce Redakce

Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku

Poprázdninový návrat k běžnému městskému životu bývá pro obyvatele sídlištních bytů trochu smutný. Holý balkon nepřipomínal léto strávené na chatě ani trochu. Stačilo však volné sobotní dopoledne a změna je to přímo pohádková, co říkáte na proměnu balkonu?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Z českých, moravských a slezských zahrádek aneb vaše pěstitelské zkušenosti, triky a postřehy

Milé čtenářky, vážení čtenáři Prima Nápadů, jsme tu s další várkou vašich fotografií letošní úrody, která je tentokrát doslova nabitá radami a zkušenostmi. Jestli se chcete pochlubit svými výpěstky nebo výrobky, těšíme se na vaše příspěvky – a připojíte-li k fotkám či videím i nějaký ten nápad, postup nebo dobrou radu, uděláte radost nejen nám…

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Hřib hnědý si zaslouží náš bezvýhradný obdiv: Tak jsme se konečně dočkali snad už všichni

Dočkali jsme se! Kvalitní houby konečně začínají růst nejen v pohraničních a podhorských oblastech. Nemůže za to jen zvyšující se podíl dešťových srážek, ale i příhodná roční doba. Zatímco hřib žlutomasý neboli babka je naše nejsbíranější hřibovitá houba, hřib, popř. suchohřib hnědý (Boletus badius) je nejpopulárnější. Právě jemu přísluší lidové označení panský hříbek či podborovák nebo podhříbek.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Kokedamy a aerária aneb Květiny, pěstované trochu jinak

Pokojové rostliny nemusí být nutně jen v květináči nebo ve váze. Ať už bojujete o každý kousíček místa v bytě, nebo zkrátka máte rádi nápadité dekorace, obě situace můžete hravě vyřešit pomocí osázených mechových koulí zvaných kokedama nebo rostlinek pěstovaných ve skleněných koulích.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Z českých, moravských a slezských zahrádek aneb Jakou úrodu zeleniny máte letos vy

Milé čtenářky, vážení čtenáři Prima Nápadů, letošní úroda vypadá báječně, což je zřejmé z vašich fotografií, které nám posíláte. A protože by byla velká škoda, kdyby je neviděli i ostatní, tady je první, tentokrát zeleninová várka. Jestli se chcete pochlubit svými výpěstky nebo výrobky, těšíme se na vaše příspěvky - a připojíte-li k fotkám či videím i nějaký ten nápad, postup nebo dobrou radu, uděláte radost nejen nám…

Zahrada > Pěstujeme