Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Zimní zelí aneb Jak vypěstovat stálici domácí kuchyně

Taková obyčejná hlávka zelí není na první pohled nic zvláštního. Ale pod listy se skrývá hotový balzám. A uznejte, že by byla věčná škoda, kdybychom zelí nechali vytlačit ze svého jídelníčku jen proto, že jsme přechodně okouzleni exotickou zeleninou. Jak vypěstovat hlávkové zelí, stálici domácí kuchyně?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první víkend letních prázdnin: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na první víkend letních prázdnin 30. 6. a 1. 7.? Minulý víkend se ochladilo o dobrých deset stupňů a i začátek týdne byl spíše jarní než letní. Zahrádkáři sice konečně nemuseli zalévat, ale nízké teploty byly až příliš velkým skokem, tak snad rostliny přežily bez újmy. Na začátku prázdnin by se mělo objevit slunečné počasí s teplotami v rozmezí 18 až 23 °C, takže na žhavé léto to opravdu nevypadá! Na zahradě se můžete věnovat vinné révě, abyste měli hodně hroznů, mečíkům a jiřinkám, aby vám krásně kvetly, a taky ochraně rostlin před škůdci.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak vyhnat škůdce ze zahrady bez chemie: Využijte přirozené zbraně a vyberte si za spojence byliny

Zahrádkáři mají většinou své ověřené metody a přípravky, jak se zbavit škůdců. Místo chemických preparátů zkuste využít roztoky vlastní výroby. Stačí je přelít do rozprašovače a používat tak často, jak je potřeba. Domácí odvary, výluhy či maceráty možná nezaberou okamžitě, ale neuškodí ani rostlinám, ani životnímu prostředí a navíc působí jako prevence.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Máčka jako půvabný doplněk trvalkového záhonu

Hledáte nějaký působivý doplněk do trvalkového záhonu, který skvěle doplní pestré barvy květin, vnese do zahrady trochu elegance, a ještě navrch snese i sálavé slunce a suchou půdu letošního léta? Už nehledejte, našli jsme za vás máčku!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první letní víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 23. a 24. 6. a co dělat na zahradě? Astronomické léto začalo ve čtvrtek 21. června zhruba 8 minut po poledni, ovšem o víkendu bude teploměr ukazovat letní teploty nad 25 °C jen výjimečně. Čeká nás tedy výrazné ochlazení. Ale když už nás sluníčko neohřeje, tak nám alespoň déšť zalije zahrady, kde teď všechno roste a zraje. Je vůbec potřeba ještě něco dělat? Samozřejmě, práce na zahrádce je teď sice méně náročná, přesto bychom ji neměli podceňovat. Naši péči potřebují zeleninové záhony, ovocné stromy nebo růže.

Zahrada > Rady na zahradu