Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první červencový víkend: Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na první červencový víkend 7. a 8. 7.? Podle meteorologů to bude zase jeden z krásných víkendů s jasnou až polojasnou oblohou a letními teplotami. Jen ten deficit srážek nás pěstitele a zahrádkáře trápí... Ale i tak je třeba se pustit do práce, tady jsou naše rychlé rady do zahrady: můžete se vrhnout na záhony s jahodami, které už mají po sklizni, zasít keříčkové fazolky, ředkvičky nebo třeba špenát, nebo se zaměřit, jak omezit spotřebu vody při zalévání

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Víte, kdo miluje slimáky a každý den jich spořádá skoro kilo?

Indický běžec je podivuhodná kachna, která umí sprintovat, má ráda vodu, ale hlavně miluje slimáky a plzáky a za jeden den jich spořádá skoro kilo! Chová se nejen pro kvalitní dietní maso, ale i pro potěšení. V poslední době se stává oblíbeným pomocníkem pěstitelů v boji proti zákeřným škůdcům, hlavně invazivním plzákům španělským. Prozradíme, že je to zvíře, které miluje slimáky.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Víte, jaká je nejoblíbenější česká jedlá houba? Hřib smrkový!

Byť je i začátek prázdnin na srážky stále chudý, delší noci znamenají větší podíl vzdušné vlhkosti, která slouží k probouzení podhoubí neboli mycelia. I takto se dají vysvětlit nálezy hřibovitých hub i ve vysloveně suchých oblastech – takovým nálezem může být hřib smrkový, nejoblíbenější česká jedlá houba. I v těch nejsušších obdobích teď najdete štítovku jelení, která houbaře nikdy nezklame.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Mák nemusí být jenom vlčí

Vlčí mák, je sice nejznámějším zástupcem rodu máků, ale zdaleka ne jediným, a možná dokonce ani není nejkrásnější. Některé máky mají zajímavější barvy a Makové panence by dokázaly nabídnout mnohem bohatší sukničku z okvětních lístků.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Asparagus a aukuba: Květinové retro krásky

Móda není pokrok. Móda je jen obměna předmětu nadšení. Díky tomu se móda v odívání, nebo pěstování rostlin, může znovu vracet. Tomu se pak říká Retro. Zahradník Jakub Krulich zkusí odhadnout, jestli nová éra čeká i na asparagusy a aukubu.

Zahrada > Katalog rostlin