Kategorie:Zahrada

+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Betonové koryto na květiny

Nejrůznější betonové dekorace, květináče a truhlíky na zahradu jsou velmi oblíbené a jejich výroba není nijak složitá. Betonová koryta je vhodná dělat v době kdy máte volné záhonky, tedy po sklizni. Ale nic vám nebrání si je udělat kdykoliv jindy kdy to počasí dovolí a máte kus volného záhonku nebo pole, kde nic neroste.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Letní zahrada: Plevel je pěkný prevít, ale může být i užitečný

Mít tak zahradu bez úporného plevele, to je sen všech zahrádkářů. Jenomže plevel je převít a roste mnohem rychleji než pracně pěstované rostliny. Ale na druhou stranu - víte, že plevel naznačuje mnohé o půdě, kde roste? Z nadměrného výskytu některých plevelů se dá usuzovat na důležité vlastnosti půdy. Prozradíme, jak to vlastně je.

Zahrada > Pěstujeme
Samozavlažovací květináč z PET lahve
Samozavlažovací květináč z PET lahve
+26
. Redakce Redakce

Samozavlažovací květináč z PET lahve

Určitě se během prázdnin chystáte na dovolenou nebo na výlet a bojíte se, jestli všechny domácí rostlinky přečkají v pohodě vaši nepřítomnost. Vyrobte si pro ně samozavlažovací květináč z PET lahve a budete mít po starostech.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první červencový víkend: Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na první červencový víkend 7. a 8. 7.? Podle meteorologů to bude zase jeden z krásných víkendů s jasnou až polojasnou oblohou a letními teplotami. Jen ten deficit srážek nás pěstitele a zahrádkáře trápí... Ale i tak je třeba se pustit do práce, tady jsou naše rychlé rady do zahrady: můžete se vrhnout na záhony s jahodami, které už mají po sklizni, zasít keříčkové fazolky, ředkvičky nebo třeba špenát, nebo se zaměřit, jak omezit spotřebu vody při zalévání

Zahrada > Rady na zahradu