Kategorie:Zahrada

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Holubinka celokrajná: Lahodná houba, které neublíží ani velké sucho

Je to skoro zázrak, ale i v dnešním horkém počasí houbař nemusí odcházet z lesa s úplně prázdným košíkem. Jedno z mála míst, kde lze i v současných úmorných vedrech nalézt jedlé a navíc chuťově vynikající houby, jsou Krušné hory. Především pro některé druhy holubinek je tamní prostředí přímo ideální, neboť se nejraději vyskytují v horských oblastech, a navíc jim nevadí ani sucho.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

I za extrémního sucha můžeme najít houbařské poklady: Houbař na dovolené

Vysýchání země vinou nekončících veder pokračuje a houbařským rájem přestává být i ona příslovečně štědrá Šumava. V rámci své dovolené jsem se vydal na opačný pól naší republiky – do nejvyšších partií Krušných hor. A udělal jsem dobře; už v hostinci mezi místními jsem se dozvěděl, že zde porůznu rostou i hřibovité houby, prý „daleko od sebe“, zato však tvrdé a zdravé. Jako by i larvám bedlobytek (způsobujícím známou „červivost“ houbové dužniny) vysoké teploty a snížená vlhkost přestávaly svědčit…

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Srpen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na víkend 28. a 29. července aneb Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na poslední červencový víkend? Čekají nás tropy, většinou má být jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty překročí třicítku a ani v noci se moc neochladíme. Z veder se budou tvořit bouřky, ale jen někde, takže všichni se asi neochladíme. Co dělat na zahradě? Tady jsou naše rychlé rady: likvidujeme hnijící ovoce pod stromy, připravujeme se na uskladnění úrody, množíme a zmlazujeme odkvetlé trvalky a zaměříme se na hmyz, který zasluhuje naši ochranu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červenec

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: červenec, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu