Kategorie:Zahrada

+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jedinečná růže šípková: Šípky obsahují až 20x více vitaminu C než citrusové plody - a to už je něco!

Rozvětvený trnitý keř zná snad každý. Růže šípková (Rosa canina) byla v dávných dobách symbolem ženství a léčivé účinky plodů využívali již v mladší době kamenné. Šípky jsou oblíbené jako přírodní zdroj vitaminu C, který zvyšuje obranyschopnost proti chorobám z nachlazení. Svou jemnou silou účinně dezinfikuje a uklidňuje zanícené sliznice dýchacích cest i trávicího traktu.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

3 prima tipy, jak se stát králem zahradní párty

Léto vrcholí, a tak si užijte poslední prázdninové dny a uspořádejte zahradní párty pod širým nebem. Pozvěte své blízké a přátele k sobě na zahradu a překvapte je svou kreativitou. Máme pro vás 3 prima tipy, jak uspořádat dokonalou zahradní párty!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý srpnový víkend aneb Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na víkend 11. a 12. srpna 2018? Po tropických dnech a nocích nás v sobotu čekají letní teploty kolem 25 °C, v neděli už zase začnou stoupat, ale i tak to bude jistě příjemné ochlazení. Na co se soustředit na zahradě? Lunární kalendář radí v udělat si v sobotu siestu a začít až v neděli. Tady jsou naše rychlé rady: postarejte se po dovolené o trávník, vrhněte se na živý plot a ochutnejte rané hrozny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Víte, které trvalky milují slunce, snáší sucho a kvetou celé léto? Floxy!

Floxy kdysi zdobily každé venkovské stavení, každou zahrádku. Pak se objevily modernější trvalky a nenáročné floxy se skoro vytratily. Teď se naštěstí opět vracejí na výsluní, aby nám svou krásou a opojnou vůni zpříjemnily letní podvečery. A protože dobře snáší sucho a milují slunce, jsou dnes floxy ideální trvalkou. Poradíme, jaké druhy a jak je na zahradě pěstovat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na víkend 14. a 15. července: Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na druhý červencový víkend 14. a 15. 7.? Podle meteorologů má být příjemný letní víkend s ojedinělými bouřkami a přeháňkami. Výraznější srážky budou mít pouze lokální charakter, takže plošné a trvalejší srážky nečekejte. Na co se soustředit na zahradě? Tady jsou naše rychlé rady: postarejte se o jabloně a švestky, které letos slibují bohatou úrodu, sklízejte okurky, cukety a další dozrávající zeleninu, nezapomeňte pečovat o bylinkovou zahrádku.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Houby: Muchomůrku růžovku neboli masáka ani sucho nezdolá

Muchomůrku růžovku (Amanita rubescens) neboli masáka zná asi každý. Jde o houbu velmi oblíbenou, a to jak díky hojnosti výskytu i skutečnosti, že ji nezdolá ani velké sucho, tak vynikající chuti – v anketě České mykologické společnosti o nejchutnější houbu skončila svého času na prvním místě, dokonce před pravými hřiby. Už jste ochutnali masákovou "svíčkovou"? Recept máme!

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Strom, na kterém vykvétají kolibříci: Jak se pěstuje sapan Gilliesův

Sucho je opravdu hrůzostrašné, ale to neplatí pro rostliny v nádobách. „Takto nám letos opět vykvetl sapan Gilliesův, o němž se píše, že ´…sapan je strom, na kterém vykvétají kolibříci´. No posuďte sami, své pojmenování si určitě zaslouží," napsal pan Vladimír Viktorýn z Kyjova. Poslal fotky sapanu i návod na jeho pěstování – a už k němu putuje tričko Prima Nápady. Jestli ho chcete taky, napište nám, co pěstujete, chováte a vyrábíte! Těšíme se vaše fotky a rady, nápady i zkušenosti.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Víte, kdy jsou švestky správně zralé a  můžete je utrhnout?

Tak už nám dozrávají švestky. Letos mnohde o trochu dřív, ale většinou jsou na stromech v hojném počtu. Oblíbené ovoce pozdního léta není příliš náročné na pěstování a kromě báječné chuti se může pochlubit i léčivými schopnostmi, hlavně detoxikačními. Poznáte, kdy jsou švestky správně zralé a můžete je utrhnout?

Zahrada > Pěstujeme