Kategorie:Zahrada

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit stolek z kabelové cívky: Návod krok za krokem

Starší kabelová cívka jde s trochou fantazie proměnit v hezký přírodní stolek s provazovým povrchem. Cívky se dají sehnat na internetu, v bazaru nebo po známých. Cívku tvoří střed, spojený tyčemi a obalem z papíru, a vrchní a spodní kulatá; deska z překližky. Jde o cívku z menších kabelů, která není tvořená masivním dřevem stlučeným hřebíky. Tady je návod krok za krokem, jak takový pěkný stolek z kabelové cívky vyrobit.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Co ohrožuje naše hrušky? Záludná rez hrušňová! Dá se s ní bojovat?

Hrušky, kdysi velmi ceněné a vyhledávané ovoce, se v poslední době ocitají na okraji zájmu pěstitelů a mizí z našich zahrad. Rozměrné koruny hrušní se těžko vejdou do malých zahrádek, ale hlavní podíl na jejich úbytku má záludná houbová choroba – rez hrušňová neboli rzivost hrušně (Gymnosporangium sabinae). Jak se s ní dá bojovat?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytaná dekorace na zahradu: Houby ze sádry

Pokud se vám líbí různé roztomilé dekorace na zahrádce, a máte pocit, že sádrovým trpaslíkům už odzvonilo, nechte se inspirovat vychytaným nápadem - díky Láďovi Hruškovi a paní Marcele Davídkové vám na zahradě vyrostou ty nejkrásnější houby… a to nejen po dešti!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Znáte vodní ořechy? Ne? Tak zkuste pěstovat kotvici plovoucí

Kotvici plovoucí byste dříve našli v každém vesnickém rybníčku. Její rohaté plody známé jako vodní ořechy nebo taky vodní kaštany kdysi sloužily k obživě v době, kdy se neurodilo dost obilí a dalších plodin. Dnes je kotvice plovoucí kriticky ohroženým druhem naší květeny. Zkuste si tuhle vodní rostlinu pěstovat v zahradním jezírku a vodní ořechy poznáte!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Palivové dřevo: Myslete včas na dřevo do kamen

Každý, kdo jezdí na chatu či chalupu nebo má ve svém domě krbová kamna, krb nebo kotel, musí myslet na zimu už dnes. Nastal čas přemýšlet o tom, kolik dřeva budeme muset dokoupit, abychom se v zimě mohli pěkně ohřát u kamen. Dřevo se koupí snadno, ale jak ho správně skladovat, abychom ho mohli v zimních měsících co nejlépe využít?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Září

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Skrytá řeč rostlin: Poodhalme souvislosti, které ke své škodě přehlížíme

Podle čeho vybírat vhodné přírodní léky? Nejen v souvislosti s výběrem léčivých potravin a bylinek doporučuji jednoduchý návod, který vychází z dávné nauky hermetických signatur. Předpokladem praktického efektu této zajímavé teorieř je pouze dostatek pozorovacího talentu a představivosti. Pokud jste si například všimli, že vlašský ořech nápadně připomíná lidský mozek uzavřený v lebce, máte šanci poodhalit mnohé z dosud skrytých léčivých znamení.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat hvozdík bradatý: Zpestřete si zahrádku veselými květy

Hvozdík bradatý patří k nejvděčnějším dvouletkám, ale nezřídka vydrží na záhonu několik let, protože se vysemeňuje, takže vlastně máte trvalku. Kvete vždy druhým rokem po výsevu. A protože na zahrádkách právě kvete, možná vás zaujme i tím, že když si pár květů utrhnete, vydrží ve váze krásně svěží i tři týdny.

Zahrada > Pěstujeme