Kategorie:Zahrada

+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Znáte vodní ořechy? Ne? Tak zkuste pěstovat kotvici plovoucí

Kotvici plovoucí byste dříve našli v každém vesnickém rybníčku. Její rohaté plody známé jako vodní ořechy nebo taky vodní kaštany kdysi sloužily k obživě v době, kdy se neurodilo dost obilí a dalších plodin. Dnes je kotvice plovoucí kriticky ohroženým druhem naší květeny. Zkuste si tuhle vodní rostlinu pěstovat v zahradním jezírku a vodní ořechy poznáte!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Palivové dřevo: Myslete včas na dřevo do kamen

Každý, kdo jezdí na chatu či chalupu nebo má ve svém domě krbová kamna, krb nebo kotel, musí myslet na zimu už dnes. Nastal čas přemýšlet o tom, kolik dřeva budeme muset dokoupit, abychom se v zimě mohli pěkně ohřát u kamen. Dřevo se koupí snadno, ale jak ho správně skladovat, abychom ho mohli v zimních měsících co nejlépe využít?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Září

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Skrytá řeč rostlin: Poodhalme souvislosti, které ke své škodě přehlížíme

Podle čeho vybírat vhodné přírodní léky? Nejen v souvislosti s výběrem léčivých potravin a bylinek doporučuji jednoduchý návod, který vychází z dávné nauky hermetických signatur. Předpokladem praktického efektu této zajímavé teorieř je pouze dostatek pozorovacího talentu a představivosti. Pokud jste si například všimli, že vlašský ořech nápadně připomíná lidský mozek uzavřený v lebce, máte šanci poodhalit mnohé z dosud skrytých léčivých znamení.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat hvozdík bradatý: Zpestřete si zahrádku veselými květy

Hvozdík bradatý patří k nejvděčnějším dvouletkám, ale nezřídka vydrží na záhonu několik let, protože se vysemeňuje, takže vlastně máte trvalku. Kvete vždy druhým rokem po výsevu. A protože na zahrádkách právě kvete, možná vás zaujme i tím, že když si pár květů utrhnete, vydrží ve váze krásně svěží i tři týdny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytané květináče ze zbytku cementu a starých hadrů

Možná i vy jste doma dělali nějaké stavební úpravy a zbylo vám trochu cementu. Pokud přemýšlíte, jak ho dále zužitkovat než ztvrdne, Láďa Hruška má pro vás tip na jeho fantastické využití! Věřte tomu nebo ne, ale ze zbytku cementu a starých, nepotřebných hadrů se dají vyrobit vychytané květináče

Zahrada > Zahradní dekorace