Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý víkend v září: Víme, co dělat na zahradě!

Jaká je předpověď počasí na víkend 8. a 9. 9. 2018? Má být převážně polojasno s příjemnými teplotami kolem 23 °C, takže ideální počasí pro pracovité zahrádkáře. Co dělat na zahradě? I když podle lunárního kalendáře není neděle vhodný den na teď aktuální sklizeň úrody a zavařování, určitě lenošit nebudeme, že? A tady jsou naše 3 tipy: začínáme s výsadbou většiny jarních cibulovin, sklizní vlašských ořechů a pomalu vrcholí výsadba jahodníku.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Víte, jak poznáte, že jsou jablka správně zralá, jak je sklízet a uskladnit?

Jabloň (Malus domestica) je ideální strom na každou zahradu. Na jaře je obsypaná krásnými květy, na podzim barevnými plody. Daří se jí u nás všude, v nížinách i na horách. Musíte uznat, že bez šťavnatých a voňavých jablíček by bylo babí léto bez chuti. Víte, jak se pozná, že jsou jablka správně zralá, jak je sklízet a uskladnit?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pěstování zeleniny v truhlíku: Vlastní úroda se dá sklízet i z parapetu v paneláku

V dnešní době, kdy se zdůrazňuje, jak velký vliv má strava na naše zdraví a jak bychom měli hledět na kvalitu potravin, leckdo touží po tom, aby si mohl vypěstovat vlastní zeleninu. Ovšem ne každý má to štěstí, aby byl majitelem zahrádky, kde by svůj sen mohl realizovat. Láďa Hruška ukáže, jak na pěstování zeleniny v truhlíku a že vlastní úrodu můžete sklízet třeba z parapetu okna v paneláku. Nevěříte?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první víkend v září: Co dělat na zahradě?

Jaká je předpověď počasí na víkend 1. a 2. 9. 2018? Má být oblačno, deštivo a poměrně chladno, vypadá to, že se nám bude lépe dýchat. Co dělat na zahradě? Tady jsou naše 3 tipy: začínáme s rychlením bylin a přesazováním trvalek, sklízíme postupně jádrové ovoce a zkrášlujeme trávník. K 1. září (sv. Jiljí) se váže hodně lidových pranostik, které předpovídají, jaké bude babí léto a podzim: Jiljí jasný – podzim krásný. Když na svatého Jiljí prší, celý podzim voda crčí. Tak se necháme překvapit.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na poslední srpnový víkend: Co dělat na zahradě, když se ochladí

Jaká je předpověď počasí na poslední srpnový víkend 25. a 26. 8. 2018? Dlouho očekávaný déšť by s sebou měly přinést i výrazné ochlazení s denními teplotami kolem 20 °C, takže nás čeká pořádná změna. V neděli je úplněk a podle lunárního kalendáře to je den, kdy bychom měli nejen my, ale i naše zahrady, odpočívat. Ale i tak tu máme tipy, co na zahradě dělat, když se nám ochladí: postarejte se o ostružiny, zasejte jarní zeleninu nebo začněte s pěstováním hub.

Zahrada > Pěstujeme