Kategorie:Zahrada

+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

5 nejkrásnějších jarních cibulovin s modrými květy. Proč je modrá dobrá?

Modré květy v zahradě jsou nejnovější trend. A proč je modrá dobrá? Protože je to barva síly vůle a pohody. Přidáte-li ji do svého okolí, bude vás inspirovat a uklidňovat, a tak se není co divit, že jsou modré květy in. A jak nechat zahradu zmodrat, aniž byste ji museli moc měnit? Vysaďte cibuloviny! Představujeme 5 nejkrásnějších jarních květin s modrými květy a poradíme, jak a kdy je vysadit a pěstovat.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jaká je předpověď počasí na víkend 15. a 16. září? Tipy, co dělat na zahradě!

Předpověď počasí na třetí zářijový víkend je vcelku příznivá. Má být převážně polojasno s příjemnými teplotami kolem 23 °C. Už víte, co budete dělat na zahradě? Pokud ne, tady jsou naše 3 tipy: zasejeme ředkvičky či zimní špenát, zkontrolujeme stav drobných staveb a plotů a podle potřeby je opravíme, při práci zbytečně nesaháme na nebezpečné rostliny, jakou jsou bolševník nebo pryšec. Podle lunárního kalendáře nejsou žádné práce zakázány, buďme tedy aktivní a dopřejme své zahradě přípravu na podzim.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Zahradní dekorace: Kouzelné domečky ze starého dřeva

Staré, už ztrouchnivělé kousky dřeva, například podlážky od lešení na konci roztřepené stářím, jsou skvělý materiál na výrobu tajemných domečků, které se mohou stát originální zahradní dekorací. A pak už jen stačí otevřít pomyslná vrátka a vejít do světa fantazie.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Víte, co mají společného ladoňka, ladonička a ladoník?

Co mají společného ladoňka, ladonička a ladoník? Jsou si podobné jménem a vzhledem. Velmi brzy zjara poutají pozornost drobné zvonkovité květy ladoňky a ladoničky. Tyhle něžné květiny většinou rozkvétají už v březnu, své hlavičky často vystrkují ještě ze sněhu,a tak se v květu potkávají se sněženkami a bledulemi. To vysoký a nepřehlédnutelný ladoník rozkvétá až na přelomu jara a léta.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní lavice ze starých židlí: Návod krok za krokem

Čas od času uděláme probírku „pokladů“ na půdě či ve stodole a mimo jiné na nás vykoukne také nefunkční nábytek. Tentokrát to byly židle snad ještě po prababičce a kdovíjakých pra…. Omšelé, různě barevné i různých tvarů a stupňů opotřebovanosti. Vyhodit nebo ještě použít? Rozhodli jsme se z nich vyrobit zahradní lavici - a tady je návod krok za krokem.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Štíhlá cibule sečka: Jak si tuhle lahůdku vypěstovat ze semínek

Cibuli zimní sečku (Allium fistulosum L.) není asi třeba více představovat. Její kouzlo objevili i zahrádkáři, zvláště ti z nás, kdo mají rádi mladé cibulky přes celý rok. Koncem léta nať klasické cibule ztrácí kvalitu a na podzim již ani není – a to je právě čas cibule sečky (v receptech bývá uváděna jako jarní cibulka). Navíc nemá tendenci k tvorbě rozšířených spodních částí cibulí, zůstává stále štíhlá, tak jak má správná cibulka na zeleno vypadat.

Zahrada > Pěstujeme