Kategorie:Zahrada

+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Zázračné léčivé pichlavé bodláky: Ostropestřec mariánský, bělotrn kulatohlavý a kořen maralí

Všechny tři byliny – ostropestřec mariánský (Silybum marianum), bělotrn kulatohlavý (Echinops sphaerocephalus) i kořen maralí (Rhaponticum carthamoides) – mají pichlavé ostny, jejich květy milují včely, jsou velice dekorativní a každá z nich pozitivně působí na člověka. A můžete si je pěstovat na zahradě na záhonu nebo ve velkých nádobách na balkoně a terase. A taky prozradíme recept na domácí olej z ostropestřce.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Svatojánská bylina plná slunce a pohody: Třezalka tečkovaná

Svatojánská bylina číslo jedna je plná slunce a pohody. Třezalka tečkovaná se jako léčivka používá od nepaměti. Nabízí pomoc zejména při depresích a stresu, při hojení ran nebo potížích s trávením. Traduje se, že natrháte-li ji v poledne při plném slunci na svátek sv. Jana 24. června, potkáte svou životní lásku!

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Bytelný dřevěný sušák na prádlo do zahrady

Sušička je jistě praktická věc, ale na sluníčku usušené prádlo je jinačí, skoro jako by do něj kousek toho slunce vstoupilo. Otočný sušák je dobrý a má mnoho metrů šňůr, ale místo na pověšení velkého prostěradla nebo povlečení v kuse moc nemá. Bytelný dřevěný sušák na prádlo do zahrady nebo na chalupu prostě patří.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na třetí červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 16. a 17. 6. a co dělat na zahradě? Po mírném ochlazení, bouřkách a krupobití se hlásí opět letní počasí. Na konci týdne by se mělo vyjasnit s příjemnými denními teplotami okolo 25 °C, i když neděle může být někde uplakaná a na Moravě nelze vyloučit vpád tropického vzduchu. Na zahradě věnujte pozornost zrající úrodě, hlavně jahodám, třešním a hrášku, vrhněte se na trvalky a zkuste zasít stále modernější zeleninu – hlávkovou čili salátovou čekanku, je její čas.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

4 nejčastější chyby při pěstování růží. Neděláte je taky?

Růže jsou jedny z našich nejkrásnějších květin a je jedno, jestli máte na zahradě velké tmavočervené květy s okouzlující vůní nebo veselé jasně žluté drobnokvěté růžičky. Růže jsou docela tolerantní rostliny, ale chtějí své, aby dobře prospívaly. Víte, jaké jsou 4 nejčastější chyby při pěstování růží?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 9. a 10. 6. a co dělat na zahradě? Jaro bylo krátké, téměř jsme si ho neužili, zato vysokých teplot v posledních dnech až až. Druhý červnový víkend by měl být být horký a dusný, plný bouřek s vydatnými dešti a kroupami – že by se vyplnila pranostika Medardova kápě čtyřicet dní kape? A jestli z nebe opravdu bude padat vláha a nebude se muset zalévat, žádný zahradník se asi zlobit nebude. O víkendu můžete vysévat semínka listových salátů, červené řepy či okurek, věnovat se odkvetlým jarním cibulovinám anebo doplňujícímu řezu okrasných keřů.

Zahrada > Rady na zahradu