Kategorie:Zahrada

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní domeček z palet: Udělejte dětem radost!

Léto je za dveřmi, těšíme se, jak si budeme užívat zahradní posezení a děti nám neustále připomínají, že by chtěly spát ve stanu, pozvat si kamarády a hrát si s nimi? Pokud jim uděláte zahradní domeček z palet, budou určitě rády a možná vás do něj i někdy pozvou na návštěvu.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Moderní zelenina: Proč, jak a kdy se pustit do pěstování cuket?

Cuketa je moderní a zdravá zelenina. A není divu, vždyť obsahuje spoustu vlákniny i vitaminů a pouhých 20 kcal na 100 gramů, což z ní dělá ideální nízkokalorickou potravinu. A to už je pádný argument, proč se pustit do jejího pěstování. Klasikou jsou cukety s podlouhlými tmavě zelenými plody, k nim přibyly nasládlé žluté, světlezelené kulaté nebo lahůdkové baby cuketky. A nebojte, letos je ještě vypěstovat stihnete!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na třetí květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 19. a 20. 5. a co dělat na zahradě? Končí léto, začíná jarní počasí. Po tropických letních dnech, které nás a hlavně zahradu v minulých týdnech doslova umořily, konečně nastává to pravé jarní počasí. Bude většinou oblačno, místy přeháňky a teploty se budou pohybovat okolo příjemných 21 °C. Takže víkendové počasí bude pro práci na zahradě vskutku ideální; dejte se do vysazování teplomilné zeleniny a letniček a nezapomeňte začít letnění pokojovek.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Přírodní zahrada: Dopřejte svým rostlinám domácí výživu a ochranu z bylin

Dopřejte svým rostlinám na zahradě domácí výživu a ochranu z běžných bylin, které rostou na každé louce. Rostlinná hnojiva mají mnoho předností, dokážou i nahradit kupované ekologické přípravky, ale nejdůležitější je, že nezatěžují životní prostředí a nesplachují se do spodních vrstev půdy. Nezkusíte rostlinám udělat třeba kostivalovou jíchu?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Květnatá louka aneb Jak dopřát užitečnému hmyzu bohatou hostinu

Už jste si možná také všimli, že vaše ovocné stromy sice byly na jaře obsypané množstvím květů, ale nalévajících se plodů je na nich žalostně málo. V našich zahradách totiž něco, nebo spíše někdo, stále více chybí. Opylovači. Včelky nebo čmeláci, ale i motýli, kteří by se svou neúnavnou prací postarali o bohatou úrodu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou

Rododendrony, česky pěnišníky patří k nejatraktivnějším keřům našich zahrad, které především na jaře poutají pozornost. Více než sto druhů a nesčetné množství kultivarů a hybridů v barvách od bílé přes růžovou až po červenou a fialovou, spojuje elegance a příjemná vůně. Máme pro vás 5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní kompostér vyrobíme s šikovnými pomocníky za chvíli

Na zahradě je potřeba nejen kypřit půdu, protrhávat plevel a sekat trávu, ale taky nějak s odpadem z těchto činností naložit. A když to jde, tak samozřejmě ekologicky a ještě využitelně. K tomu nám výborně poslouží super zahradní kompostér, který s šikovnými pomocníky vyrobíme za chvíli, Tady je návod krok za krokem.

Zahrada > Zahradní stavby