Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na poslední květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 26. a 27. 5. a co dělat na zahradě? Tento víkend bude spíše letní a ve znamení neustálých změn, takže se budou hodit plavky a sluneční brýle, ale i deštníky a pláštěnky. Víkendové počasí bude pobytu na zahradě i přát; můžete se pustit do přehazování kompostu, probírky nadměrného množství ovocných plodů nebo oživování mladých stromků, takže vzhůru do práce!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Jak vrátit pel dřevěnému altánu: Základem úspěchu je počkat si na správné počasí

Pokud takovou venkovní stavbu potřebujete zrenovovat, je nezbytné vyčkat na vhodné počasí. Natírejte ideálně při teplotě kolem 20 °C, ne za prudkého slunečního svitu, ale ani za deště, mlhy či při silném větru. Nízké teploty a vysoká vlhkost zpomalují zasychání nátěru, přímé slunce ho naopak urychluje a mohou se vám pak vytvářet „kocouři“.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

6 prima tipů, jak co nejlépe chránit zahradu před horkem a suchem

Tropické teploty, typické letní počasí a sucho už v květnu se pomalu stávají součástí našeho života. Vedra, která u nás panují a podle předpovědi počasí ještě budou, umí vysát z půdy veškerou vláhu během chvíle. Máme pro vás 6 prima tipů, jak co nejlépe ochránit zahradu před horkem a suchem. Obecně platí, že přes den si dopřáváme vodu my, ráno či večer ji dopřejeme rostlinám.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní domeček z palet: Udělejte dětem radost!

Léto je za dveřmi, těšíme se, jak si budeme užívat zahradní posezení a děti nám neustále připomínají, že by chtěly spát ve stanu, pozvat si kamarády a hrát si s nimi? Pokud jim uděláte zahradní domeček z palet, budou určitě rády a možná vás do něj i někdy pozvou na návštěvu.

Zahrada > Zahradní stavby