Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první letní víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 23. a 24. 6. a co dělat na zahradě? Astronomické léto začalo ve čtvrtek 21. června zhruba 8 minut po poledni, ovšem o víkendu bude teploměr ukazovat letní teploty nad 25 °C jen výjimečně. Čeká nás tedy výrazné ochlazení. Ale když už nás sluníčko neohřeje, tak nám alespoň déšť zalije zahrady, kde teď všechno roste a zraje. Je vůbec potřeba ještě něco dělat? Samozřejmě, práce na zahrádce je teď sice méně náročná, přesto bychom ji neměli podceňovat. Naši péči potřebují zeleninové záhony, ovocné stromy nebo růže.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Houby konce června: lahodná pečárka císařská a nápadný sírovec žlutooranžový

Po úmorných suchých a horkých dnech se les (alespoň na některých místech) rozvoněl nezaměnitelným odérem podhoubí. Kdo obývá či navštěvuje oblasti srážkově bohatší – tedy především Šumavu, Plzeňsko či Českomoravskou vrchovinu – mohl se už letos chlubit nálezy hub hřibovitých. Pojďme si představit dvě jedlé houby, které můžeme najít na konci června: pečárku císařskou a sírovec žlutooranžový. A taky prozradíme, co s nimi dělat v kuchyni.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Znáte nový trend zahradničení? Vlastní minizahrádka! Prozradíme, jak ji udělat

Zahradní design v malém prostoru, zvaný minizahrádka, inspiruje stále více lidí. Není to jen osázená květinová nádoba, ale malý vlastní svět s dekoracemi a obyvateli. Minizahrádku můžete mít úplně všude, v truhlíku na balkoně, v betonovém korytu na zahradě, v míse na jídelním stole nebo ji věnovat jako originální dárek ve skleněné dóze. Mít vlastní minizahrádku je nový trend zahradničení, a tady máte návod, jak ji udělat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Bylinkový šnek na zahradě nám bude dělat radost několik let

Šneka na zahradě moc rádi nevidíme, ale bylinkový nám bude dělat radost. Zasadíme si do něj bylinky, takže při vaření stačí jen si odskočit a utrhnout je čerstvé, a ještě k tomu bude tvořit dekorativní prvek zahrady. Dřevěná palisáda, kterou si vystavíme na míru naší zahradě, se dá zvládnout za jedno odpoledne a těšit se z ní můžeme několik let.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Sedm třešňových týdnů: Proč jsou třešně zdravé, jak je česat a kdy stříhat stromy?

Užijte si sedm třešňových týdnů! První třešně dozrávají už koncem května, ale jejich hlavním časem je červen a začátek července. Nejdříve se červenají šťavnaté srdcovky s měkkou dužinou a tenkou slupkou nebo polosrdcovky se slupkou středně tuhou. Následují je sytě červené až černé chrupky s tuhou dužinou a pevnou slupkou. Víte, proč jsou třešní tak zdravé? Jak česat třešně a kdy stříhat stromy, aby příští rok zase přinesly bohatou úrodu? To všechno vám prozradíme.

Zahrada > Rady na zahradu