Kategorie:Zahrada

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 12. a 13. 5. a co dělat na zahradě? Pokud vám vyhovuje teplé počasí, máme pro vás dobré zprávy. Podle výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, bude i tento víkend teplý. Ledových mužů se tedy bát nemusíme, přízemní mrazíky nečekejme. Mělo by spadnout o něco více srážek než v minulých dnech, nemůžeme se na to ale spoléhat, tak bychom měli podle možností zahradu zavlažovat a zavlažovat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Robotická sekačka šetří čas: Udělejte pro ni dřevěný domeček

Máte rádi pěkně zastřižený trávník, ale na jeho sekání nemáte čas? Můžete si pořídit zahradníka, anebo sekačku, která to zvládne za vás sama. Robotické sekačky nejsou na trhu žádnou novinkou a získávají si stále větší oblibu právě proto, že šetří čas. Dovedou se při správném nastavení postarat o pravidelnou údržbu trávníku i mulčování. Není je nutné startovat ani uklízet po nich trávu, což je například ve městě docela problém.

Zahrada > Zahradní nářadí
+26
. Redakce Redakce

Soutěž: Mini bazalky pro truhlíky a květináče

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je populárním aromatickým kořením a ceněnou léčivkou, ale skvěle plní i funkci okrasnou. Proto se stále častěji objevuje v nádobách na okenních parapetech a balkonech. Chcete-li si bazalku pěstovat doma a mít čerstvou stále po ruce, můžete soutěžit o kolekci semínek mini bazalek Semo pro truhlíky a květináče.

Zahrada > Pěstujeme
Zahrádka na balkoně: Zatím zdobí balkon především ostruhatka
Zahrádka na balkoně: Zatím zdobí balkon především ostruhatka
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Zahrádka na balkoně: Za dva měsíce už můžete sbírat první rajčata i jahody

Jen co se s námi v kalendáři rozloučí zmrzlí muži a odezní nebezpečí pozdních mrazíků, můžeme osadit balkonové truhlíky a květináče nejen květinami, ale i drobným ovocem a zeleninou. Nechcete letos vyzkoušet třeba měsíční jahody a rajčata? Inspirujte se naším zahradničením na balkoně.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Kam s větvičkami po stříhání keřů? Udělejte z nich ozdobný plůtek!

Jaro je tady a v zahradě je potřeba ještě zkrátit bujný porost keřů a stromků. Aby nám šla práce dobře a rychle od ruky, je třeba vybrat si na to správné nůžky. Ovšem po ostříhání větví nám vznikne problém, řečeno slovy klasika: Kam s ním? Proutí, mladé nárůsty a pružné větvičky. Drtič je nemá rád a pálit moc nejdou. Můžeme si z nich ale snadno vyrobit rovný nebo kulatý ozdobný plůtek kolem záhonku nebo stromku.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak udělat úložný prostor v garáži: Snížený podhled

Nedostatek úložného prostoru v dílně nebo garáži můžeme snadno vyřešit, použijeme-li policové a regálové systémy prodávané jako skládačky nebo přímo na míru vyrobené. I v úzké garáži se dá najít potřebný prostor na uložení věcí třeba pod stropem na sníženém podhledu. Vejdou se nám sem nejen pneumatiky ale i lyže, nebo třeba zahradní nářadí v přehledných plastových přepravkách. Možná se snížený podhled v garáži stane inspirací i pro vytvoření úložného prostoru v bytě.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Redakce Redakce

Domečky pro hmyz patří do každé moderní zahrady

Proč zrovna do moderní zahrady? Tak si ji představte… Perfektní rovný trávník, pěkně upravené záhonky, žádné hromady klestí a nepořádek v koutě, jen sterilní dokonalost. Lidem se to možná líbí, ale ke každé zahradě patří i hmyz, jak škodlivý, tak především ten užitečný. A kromě toho, pěkný hmyzí domeček každé zahradě sluší!

Zahrada > Zahradní stavby