Kategorie:Zahrada

+26
. Redakce Redakce

Bolševník a ti druzí: Rostliny, které zvyšují naši citlivost na sluneční záření

Některé rostliny vylučují šťávy, které při potřísnění pokožky zesilují účinek slunečního záření. Bolševník je z této skupiny rostlin určitě nejznámější a nejnebezpečnější, ale rozhodně není sám. V menší či větší míře jsou nebezpečné i zdánlivě neškodné rostliny, jako je třezalka tečkovaná, andělika lékařská nebo routa vonná.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Bouřka: Jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat

Blesk je v podstatě koncentrovaná elektřina a jako takový může být neškodný, ale i velmi nebezpečný. I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jenom zřídka, není na škodu připomenout si obecná pravidla, aby vám pořádná bouřka neublížila. Jak si tedy počínat, když se přižene bouřka? Poradíme, jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Chytrá síť: výztuž betonu i opora květin a zeleniny

Rozhodli jste se pořídit si zahradní domek na nářadí, ale nejprve pod něj potřebujete rovný základ. To znamená, že betonování vás nemine. S trochou šikovnosti a chytrou sítí to zvládnete a my pro vás máme jednoduchý návod, jak na to. Chytrá síť se hodí nejen jako výztuž betonu, ale i opora květin a zeleniny.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 2. a 3. 6. a co dělat na zahradě? Tento víkend by měl být oblačný s přeháňkami a bouřkami, ale stále ve znamení letních teplot. V zahradě kvetou růže, trvalky i cibuloviny a do květu jdou i první letničky. Mnohde už jsou zralé nebo začínají dozrávat jahody a třešně. První červnový víkend můžeme věnovat péči o růže a rostliny v nádobách nebo vysévaní salátů na záhon.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Letní zahrada: Veselé hledíky nepodléhají módním trendům

Hledíky jsou tradiční veselé letničky, které nepodléhají módním trendům. Kvetou všemi barvami kromě modré od června do prvních mrazíků a dorůstají výšky od 15 až do 95 cm. Hledíky se snadno množí samovýsevem, který z nich dělá mnohaletou, takřka bezpracnou ozdobu letní zahrady – a navíc je milují čmeláci a alergici.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Víte, která bylinka umí zastavit krev z nosu? Kokoška pastuší tobolka přece

Bylinka s poetickým názvem kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris) je proslulá svou schopností zastavovat krvácení. Využívá se zejména na zastavení krve z nosu, významně pomáhá i při gynekologických potížích. Kokoška pastuší tobolka je plevel, který u nás roste všude, takže vám nic nebrání její léčivé schopnosti vyzkoušet na vlastní kůži.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Renovace zahradní lavice s dubovým sedákem a opěradlem krok za krokem

Zahradní lavice vydržela mnoho sezon venku v zimě i v létě, konstrukce byla už několikrát přetřená, ale teď by potřebovaly renovaci sedák a opěradlo, které jsou z kvalitního dubového dřeva. Pomocí barev, lazur, pily a brusky ji proměníme tak, že bude vypadat jako nová a ještě dlouho nám bude dobře sloužit. Tady je návod krok za krokem, jak na renovaci zahradní lavice s dubovým sedákem a opěradlem.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Báječné jahody, čisté jako ze škatulky

Jahody, pěstované na klasických záhonech, bývají, především po deštích, špinavé od zeminy a každá hospodyňka vám potvrdí, že omývání zabahněných jahod není moc příjemná práce. Nehledě na to, že se znečištěné jahody rychleji kazí a napadá je hniloba.

Zahrada > Pěstujeme