Kategorie:Zahrada

+26
. Redakce Redakce

Domečky pro hmyz patří do každé moderní zahrady

Proč zrovna do moderní zahrady? Tak si ji představte… Perfektní rovný trávník, pěkně upravené záhonky, žádné hromady klestí a nepořádek v koutě, jen sterilní dokonalost. Lidem se to možná líbí, ale ke každé zahradě patří i hmyz, jak škodlivý, tak především ten užitečný. A kromě toho, pěkný hmyzí domeček každé zahradě sluší!

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Nepusťte si klíšťata k tělu! 5 domácích receptů na přírodní repelenty

Hledáte přírodní cestu ochrany před nebezpečnými klíšťaty, potom vás jistě zaujmou repelenty z bylin a koření. Vždyť dříve se proti klíšťatům bojovalo výhradně čistě přírodně, tak proč to nevyzkoušet i dnes. Nepusťte si klíšťata k tělu! Máme pro vás 5 domácích receptů na přírodní repelenty, které vás pomohou ochránit. A nezapomněli jsme ani na pejsky.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Okurky na síti aneb Proč okurkám vertikální pěstování tolik svědčí

Proč vertikální pěstování okurkám svědčí? Protože okurka je popínavá liána, a když se pne po síti, velmi dobře prospívá. A i když je vertiko systém časově náročnější a nákladnější, výhody, které má oproti běžnému pěstování okurek v rovině, to bohatě vynahradí. Poradíme, jaké tedy jsou výhody a jaké zásady bychom měli dodržovat při pěstování okurek na síti.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na první květnový víkend a co dělat na zahradě? I když konec týdne je ve znamení bouřek a někde i krupobití, víkend má být o poznání příznivější, slunečný. Za zahradě se věnujte setí, vysazování, přesazování i pletí. A jestli se vám déšť vyhnul, tak zalévejte, zalévejte, zalévejte - a to nejen záhony, ale i trávník a stromy. Srážkový deficit je v celé republice a zrovna teď na jaře potřebují rostlinky hodně vláhy.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Květen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Kam na zahradě s nářadím? Řešením je dřevěný zahradní domek

Snad všichni, kdo mají zahradu, se setkávají s podobným problémem, kam s nářadím, aby bylo chráněné a vždy po ruce. Řešením jsou malé zahradní domky, které postupně vytlačují mnohdy nevzhledné, rozpadající se kůlny. Malé dřevěné stavby se navíc dají využít i jinak: děti uvítají domeček, v němž by mohly prožít víkend plný dobrodružství, dospělí zase chatku, kde si mohou chvíli odpočinout od namáhavé práce; uzavřené altánky nebo otevřené besídky svým romantickým vzhledem umocní kouzlo zahrady a lákají k posezení.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Stříhání a tvarování keřů: S šikovnými pomocníky je to hračka

Když nám na zahradě roste vše doslova jako z vody, je to důvod k radosti - tedy pokud nám to nepřeroste přes hlavu… A to ať mluvíme o trávníku nebo o okrasných stromcích, živých plotech nebo keřích. Na údržbu trávníku i živých plotů a solitérních keřů je potřeba mít pár šikovných pomocníků. Pak je to hračka. Pokud si zvolíme pomocníky z řady akumulátorových, nebudeme muset za sebou tahat kabel s elektřinou ani se starat o plné nádrže benzínu.

Zahrada > Zahradní nářadí