Kategorie:Rady do domácnosti

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak nasoukat nožky bez námahy do ponožky

Každý z nás určitě alespoň jednou za život narazil na to, jak složité může být obléknout si ponožky. Ať už těhotné ženy kvůli rostoucímu bříšku, nebo třeba pánové v letech kvůli snížené mobilitě v důsledku nemoci nebo úrazu. Láďa Hruška představuje originální zlepšovák, jak nasoukat nožky bez větší námahy do ponožky. Tak co, vyrobíte si tenhle vychytaný nazouvák?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Jak sestavit skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře

Nové odlehčené skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře ocení nejen stavebníci, ale hlavně lidé, kteří řeší rekonstrukci svépomocí v malých prostorech, jako například obyvatelé panelových domů s úzkými chodbami. V těch se totiž s klasickým stavebním pouzdrem složitěji manipuluje. Máme pro vás návod krok za krokem, jak snadno sestavit skládací stavební pouzdro Profikit pro zasouvací dveře.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak za odpoledne proměnit kuchyňskou linku k nepoznání "pouhou" výměnou dvířek

Už vás omrzela kuchyňská linka a rádi byste ji změnili, ovšem bez zásadních stavebních úprav a zdlouhavých přesunů či stěhování? Poradíme vám, jak za jedno odpoledne proměnit kuchyňskou linku k nepoznání "pouhou" výměnou dvířek, kterou navíc podle našeho návodu krok za krokem zvládnete i sami. A výsledek stojí rozhodně za to!

Domácnost > Rady do domácnosti
Jak trefit hřebík na hlavičku
Jak trefit hřebík na hlavičku
+26
. Redakce Redakce

Jak trefit hřebík na hlavičku aneb už žádné modřiny

Potřebujete zatlouct hřebík a máte obavy, že se uhodíte do prstů a přivodíte si zranění, přinejmenším modřinu? Pak můžete k přidržení hřebíku zkusit některý z našich prima tipů, jak trefit hřebík na hlavičku. Základní zásada zní: při zatloukání hřebíků je nejdůležitější dívat se na hřebík a ne na kladívko!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

5 dobrých důvodů, proč vzít citron do koupelny

Každý, kdo se jen trochu zajímá o ekologii, jistě tuší, že chemické prostředky využívané při úklidu domácnosti zatěžují přírodu poněkud více, než je zdrávo. Proto už dávno neplatí, že dobrá hospodyňka má doma plnou komoru drahých úklidových prostředků, ale naopak to, že dokáže využít sílu přírodních pomocníků. Tady je 5 důvodů, proč vzít citron do koupelny.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Oprava dřevěné židle disperzním lepidlem krok za krokem

Nejčastější opravou v domácnosti je lepení a z hlediska ceny je také nejúspornější. Je to jednoduché: nanést, přitisknout, sevřít svěrkou. Přeteklé nebo vytlačené disperzní lepidlo postačí otřít vlhkým hadříkem a je to, po vyschnutí je lepidlo čiré a neviditelné. Pojďme si ukázat opravu dřevěné židle disperzním lepidlem krokem za krokem.

Domácnost > Rady do domácnosti