Kategorie:Rady do domácnosti

+26
. Redakce Redakce

Ztratili jste klíče od bytu? Víme, co udělat jako první

Každému se někdy stane, že nemůže najít klíče. Ale co a jak udělat, pokud jste je opravdu ztratili? Máme pro vás návod, jak postupovat v případě ztráty klíčů od bytu nebo domu. Rozhodně není radno takovou situaci podceňovat. Pokud nevíte, kde jste klíče ztratili, není výroba náhradního klíče ke stávajícímu zámku bezpečným řešením. Ztrátu klíčů je třeba řešit okamžitě výměnou nebo překódováním zámkové vložky.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

Topná sezona aneb 7 věcí, které do kamen rozhodně nepatří

Vytápění tuhými palivy je u nás stále nejrozšířenější variantou vytápění rodinného domu. V domácích kotelnách je snadné spálit v podstatě cokoliv, nicméně možnost pálit odpad neznamená, že to je v pořádku. Domácí kotle na takové spalování nejsou konstruovány. Leckde na venkově je čistota ovzduší v zimě stejná nebo i horší než v průmyslových oblastech. Své jednání si lidé ani nemusí uvědomit. Hodí do kotle barevné letáky nebo kus nábytku – v podstatě papír nebo dřevo, myslí si – a přitom ohrožují zdraví nejen své, ale i svých sousedů. Topná sezona začíná, tak si shrňme, co do kamen nebo krbu rozhodně nedávat.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

11 nápadů, jak vyzrát na rodinný rozpočet při nakupování i při vaření

Za jídlo a bydlení utrácíme nejvíc. Je to logické, jenže ne všichni si mohou dovolit utrácet; každý Čech utratí měsíčně průměrně okolo 2000 Kč za potraviny. Pokud musíte nebo chcete, šetřit se dá i na jídle – a docela šikovně. Už při nakupování, ale i samotném vaření nebo vymýšlení receptů. Přinášíme jedenáct jednoduchých tipů a triků, které se řadě lidí už osvědčily ve chvíli, kdy potřebovali hospodařit šetrně s ohledem na svou peněženku.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

12 tipů, jak v zimě ušetřit za teplo aneb Oblečení na topení nepatří

Topení je jednou z nejdražších položek, pokud jde o platby za domácnost. Každou zimu to jsou tisíce až desítky tisíc korun, které utratíme za teplo. Záleží na způsobu vytápění, velikosti bydlení i na síle mrazů. Každopádně, částku lze vždy o něco snížit. Máme pro vás tipy, jak můžete v zimě docela slušně ušetřit...

Domácnost > Rady do domácnosti
Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety 3
Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety 3
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety

Zářivě bílé toaletní mísy se dá docílit pomocí běžně dostupné chemie. Láďa Hruška vás ale naučí, jak si vyrobit účinné šumivé čisticí tablety z nezávadných surovin, které nezatěžují ani přírodu, ani zdraví členů vaší rodiny.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Dušičkový svícen: Jak udělat až překvapivě rychle hřbitovní dekoraci

Začátek listopadu tradičně patří vzpomínce na všechny zesnulé. Většina z nás chodí na hřbitov navštívit rodinný hrob, poklonit se památce zemřelých, položit na jejich hrob čerstvé květiny či věnec a zapálit svíčku jako symbol světla a víry ve věčný život. Aby svíčka jen několikrát nezaplápolala a okamžitě nezhasla, má pro nás Láďa Hruška krásnou hřbitovní dekoraci – vychytaný dušičkový svícen.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Škola správného natírání dřeva: Olej, nebo vosk?

Snad každý má doma něco dřevěného – nábytek, dekorace, podlahu či schody. Dřevo je útulné a v interiéru ani nevyžaduje náročnou péči. Přirozenou krásu dřeva zvýrazní olej i vosk. Impregnují a díky tomu dřevo chrání, aby odolalo běžným čisticím prostředkům, vodě a mastnotě. Hodí se k novým i renovačním nátěrům a jejich aplikace je víc než snadná.

Domácnost > Rady do domácnosti