Kategorie:Rady do domácnosti

+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Jak namontovat schody, které nejsou vidět

Přemýšlíte, jak zpřístupnit půdu, i když vám prostor pod ní nenabízí příliš možností? Buď si holt pokaždé přistavíte žebřík, nebo můžete zvolit praktičtější podobu – stahovací půdní schody. Ty dostatečně nahradí i schodiště, které byste určitě nevyužili tak často na to, aby vám zabralo tolik místa. S montáží si poradíte hravě, stačí si pozvat na hodinu dva kamarády, kteří vám jistě rádi pomohou.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytávka na drobná poranění aneb Jak se dá vyzrát na neposednou náplast

Koho někdy v životě nepotkalo nějaké drobné zranění na prstě u ruky? Ať už jde o různá škrábnutí při práci na zahradě, záděry či malé řezné ranky způsobené neopatrnou manipulací s kuchyňským náčiním nebo popáleniny. Většinou nad tím jen mávneme rukou a říkáme si, holt se stane. Ranku vydezinfikujeme, ošetříme a zalepíme náplastí, aby se brzy zahojila. Ovšem tím naše trápení nekončí, spíše začíná!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Renovace topení ve třech krocích aneb Jak připravit radiátory na sezonu včas

Teplotní výkyvy a horká voda se na radiátorech znatelně podepisují a dochází k poškození nátěru, který se začíná odlupovat. Na topení se mohou objevovat žluté skvrny, nebo dokonce rez. Tím je ohrožena funkčnost topení a také celkový estetický dojem z interiéru. Aby mohly radiátory v interiéru zajišťovat tepelnou pohodu a působit nerušivým estetickým dojmem, je potřeba o ně správně pečovat.

Domácnost > Rady do domácnosti