Kategorie:Rady do domácnosti

+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Základní nářadí, bez kterého se doma prostě neobejdete

V běžném domácím vybavení musí být nářadí, se kterým zvládnete všechny potřebné práce a drobné opravy od pověšení obrazu přes výměnu kohoutku až po přidělání poličky. Pokud chcete mít jistotu, že souprava něco vydrží, neměli byste nakupovat podle nízké ceny; levné nářadí může odejít už při prvním použití. Prozradíme, jaké je základní nářadí, bez kterého se doma nikdo prostě neobejde a jak ho uskladnit, aby bylo kdykoli po ruce.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Víme, jak si novou kliku na dveře namontovat rovně!

Jak si namontovat kliku na dveře rovně? Pokud v sobě máte kutilského ducha a troufnete si na montáž nových klik do svých dveří sami, určitě se vám bude hodit kovová montážní šablona, která na rozdíl obvyklých papírových šablon dovede mnohem přesněji vystředit vyvrtané otvory. Vyvrtání otvorů tak zvládnete hravě a novou kliku na dveře namontujte rovně.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak si doma užít květy lilií: Příliš opojná vůně a pylové skvrny už nejsou problém

Tyhle letní krásky prosluly především svou noblesou a elegancí. Přesto se občas ochuzujeme o potěšení, které nám kytice lilií mohou přinést, protože se obáváme urputných pylových skvrn na nábytku nebo příliš intenzivní vůně, která nemusí být každému příjemná. Poradíme vám, jak si užít květy lilií naplno i doma!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování bytu

Úklid po malování bytu zvládnete snadno a rychle, když se na malování důkladně připravíte – počínaje zásadním zakrytím nábytku a podlah, oblepením rámů oken, dveří, zásuvek a osvětlení až po zdánlivé maličkosti. Máme pro vás 2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování, které odvedou skvělou práci.

Domácnost > Rady do domácnosti
Květinový box jako netradiční dárek
Květinový box jako netradiční dárek
+26
. Veronika Nováková Veronika Nováková

Květinový box jako netradiční dárek

Jste pozváni na oslavu a chystáte se potěšit i malým dárkem a květinou? Připravte si květinový box, kterým potěšíte snad úplně každého. Jak na to, vám poradí floristka Aneta Svobodová.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

Voda: 11 tipů, jak doma ušetřit každý den až stovky litrů vody

Šetřit s vodou je v současné době více než aktuální. Snížit spotřebu vody je v horkém a suchém počasí nutností, pokud máte vlastní studnu, ale vyplatí se, i když jste doma napojeni na vodovod.I přes neustálé zdražování je pro nás pitná voda z kohoutku stále relativně levná (ve srovnání s variantou kupovat si vodu balenou), přesto cenná. Připomeňte si některé známé metody a nechte se inspirovat i méně známými tipy, co dělat, nebo naopak nedělat. Tady je 11 tipů, jak doma ušetřit každý den až stovky litrů vody.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak nasoukat nožky bez námahy do ponožky

Každý z nás určitě alespoň jednou za život narazil na to, jak složité může být obléknout si ponožky. Ať už těhotné ženy kvůli rostoucímu bříšku, nebo třeba pánové v letech kvůli snížené mobilitě v důsledku nemoci nebo úrazu. Láďa Hruška představuje originální zlepšovák, jak nasoukat nožky bez větší námahy do ponožky. Tak co, vyrobíte si tenhle vychytaný nazouvák?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Jak sestavit skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře

Nové odlehčené skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře ocení nejen stavebníci, ale hlavně lidé, kteří řeší rekonstrukci svépomocí v malých prostorech, jako například obyvatelé panelových domů s úzkými chodbami. V těch se totiž s klasickým stavebním pouzdrem složitěji manipuluje. Máme pro vás návod krok za krokem, jak snadno sestavit skládací stavební pouzdro Profikit pro zasouvací dveře.

Domácnost > Rady do domácnosti