Kategorie:Rady do domácnosti

+26
. Redakce Redakce

Nechte za sebe mluvit kytky aneb květomluva pro zamilované

V dnešní době totiž už řeči květin rozumí málokdo, a to je škoda, nemyslíte? Vydejte se do květinářství, nechte si uvít kytici přesně podle vašeho přání, nebo se nechte dokonce květinami ozdobit a vyrazte na schůzku a nechte za sebe mluvit květiny. Uvidíte, že budete mít úspěch. Pro jistotu si ale vezměte s sebou náš malý slovníček květomluvy pro zamilované.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Zálivka ze skla: Jak se postarat o květiny, když zůstanou samy doma

Zásadní otázkou bytí a nebytí pokojových květin je přiměřená zálivka. Zejména když je na delší čas (třeba teď o jarních prázdninách) opustíme a ony zůstanou samy doma,. Jak se tedy postarat o pokojovky, když nechcete obtěžovat přátele či sousedy? Jednou z možností je známá závlaha z PET lahví, ale co zkusit zálivku ze skla? A když skleněnou láhev přiměřeně ozdobíte, bude nejen užitečná, ale i pěkná.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Návod na rychlé nouzové řešení, než opravíte kapající kohoutek

Soustavné kapání vody je nejen krajně nepříjemné, ale znamená i značné plýtvání vodou. Kapky také způsobují vytváření vodního kamene na umyvadle či vaně. Kapající vodovodní kohoutek potřebuje obvykle jen nové těsnění. Máme pro vás návod na rychlé nouzové řešení, co dělat, abyste se nezbláznili ze zvuku kapající vody, než opravíte netěsnící kohoutek. A samozřejmě taky návod, jak těsnění vyměnit .

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Báječná vychytávka Ládi Hrušky na skládání triček

Skládání čistého prádla je nekonečnou domácí činností. V okamžiku, kdy si člověk myslí, že už už to má, zjistí, že se tady vytvořil nežádoucí sklad a kousek vedle je to zmačkané, a když už je konečně hotovo, celé se to rozpadne… Tomu je ale teď konec! Láďa Hruška má báječnou vychytávku na skládání triček, která nám ušetří spoustu rozčilování a času. Takto složené triko bude k nerozeznání od nového z obchodu.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Alobal v domácnosti: 5 báječných prima vychytávek

Alobal patří mezi pomocníky, bez kterých se v kuchyni neobejdeme. Většina z nás ho ale používá pouze běžným způsobem, tedy na zabalení potravin proti vychladnutí, či na zakrytí pekáče, aby maso při pečení nevyschlo. Dnes vám chceme ukázat, že alobal nám může pomoci i v dalších situacích.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Víte, co dělat, když doma hyacintu žloutnou listy nebo zahnívají květy?

Rozkvetlý hyacint dokáže doma v zimě vyvolat pocit, že jaro už je takřka za dveřmi. Oblíbená jarní cibulovina vás oslní barevnými květy a výraznou vůní. I tahle kráska ale někdy strádá, například jí žloutnou listy nebo zahnívají květy. Většinou se to stává, když v péči o ni něco zanedbáte, nebo naopak přeženete. Poradíme, co dělat, aby byl hyacint v kondici co nejdéle.

Domácnost > Rady do domácnosti