Kategorie:Tradice a svátky

+26
. Redakce Redakce

Voňavé vánoční sušenky à la perníčky

Vánoce a medové perníčky jsou nerozlučná dvojka. Připravují se snad v každé domácnosti a každý má svůj zaručený recept, který se pochopitelně nesmí dostat ven z rodiny. Ale občas umí pěkně potrápit alergiky. Máme pro vás bezpečnější variantu! Kombinace kakaa, kardamomu a bílkové polevy je tuze dobrá.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Mikuláš, anděl a čert: Zpříjemněte si s dětmi čas do mikulášské nadílky

Co nevidět jsou tady Vánoce a ještě před nimi přijde Mikuláš se svým doprovodem. Jestli donese víc sladkostí nebo uhlí, na to jsou zvědavé snad všechny děti. Můžete dětem těšení na mikulášskou nadílku zpříjemnit barevnými figurkami, které postavíte za okno dětského pokoje nebo třeba na poličku v předsíni. Děti je budou určitě rády vyrábět samy nebo s vámi.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

3 super recepty na perníčky: Pečení vánočního cukroví začíná

Snad žádné jiné pečivo nedokáže tak příjemně upoutat nos a oči jako voňavé a zdobené vánoční perníčky. Jsou oblíbené pro svou nevšední chuť i trvanlivost. Protože tradiční perníčky potřebují čas, aby zkřehly, jsou spolu se zázvorkami prvním druhem cukroví, kterým se u nás začíná vánoční pečení. A ještě připomínáme, že perník byl považován za lék při žaludečních potížích, takže s ním šetřit nemusíte.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Vánoční hvězda: Víte co dělat, aby byla dlouho krásná?

Ve svátečním čase jsou vánoční hvězdy neboli poinsettie absolutními hvězdami mezi kvetoucími pokojovými rostlinami. Zářivě zbarvené listeny uspořádané do tvaru hvězd a svěží zelené listy přinášejí i v temnějších zimních dnech do našich domovů kousek přírody a vytvářejí tu správnou vánoční atmosféru.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Pečeme s dětmi: S šikovnými pomocníky jde vánoční cukrařina lépe

Na vánoční pečení se většina dětí těší i proto, že si s maminkou nebo babičkou užijí báječný den, na jehož konci stojí plné mísy či krabice toho nejvoňavějšího cukroví. Nechcete jim sváteční den udělat ještě výjimečnějším, s parádní zástěrkou, speciálním náčiním a třeba i s receptářem, který si ponesou až do dospělosti?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Mikulášská nadílka: Andělský dáreček na poslední chvíli

Svátek svatého Mikuláše je den, spojený s rozdáváním dárků. Dětmi toužebně očekávaný okamžik, kdy se ve dveřích objeví Mikuláš s andělem a čerty. Ale nejen děti očekávají nadílku s dobrotami. Drobnou sladkou pozornost si zaslouží i dospělí. Máme pro vás nápad, jak vyřešit nadílku i na poslední chvíli.

Domácnost > Tradice a svátky