Kategorie:Tradice a svátky

Rozumíte řeči plovoucích svíček?
Rozumíte řeči plovoucích svíček?
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Plovoucí svíčky s vůní medu: Rozumíte vánočním věštbám se svíčkami?

Svíčky z včelího vosku byly odpradávna vysoce ceněné a byly po staletí jedním z mála zdrojů světla. Ovšem vedle světla, šíří i jemnou vůni. Včelí vosk byl až do 19. století považován za nejlepší materiál k výrobě svíček a byly z něj již ve středověku zhotovovány např. i svíčky k měření času.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Dřevěné krabičky na vánoční dárky: Originál každým coulem

Proč balit dárek do papírové krabice a pak ji obalovat vánočním papírem? Skoro stejný čas vám zabere dozdobit si vlastní dřevěnou krabičku na drobné, ale i větší dárky, která pak může dál sloužit. Taková dřevěná krabička je nejen vděčná, ale zejména věčná. Dáte se do tvoření? Pokud nepočítáme čas na zasychání barvy, je krabička na dárek hotová za necelou hodinku. A do Vánoc ještě času dost…

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

3 největší rizika vánoční pohody: Nenechte Vánoce vyhořet!

Předvánoční shon je doslova živnou půdou pro nepříjemné domácí události, které mohou toužebně očekávanou sváteční pohodu zhatit. Před blížícími se svátky pilně uklízíme, pečeme, vaříme, kupujeme dárky, aranžujeme vánoční výzdobu, strojíme stromeček… A tak vlastně ani není divu, že právě tohle období je poznamenáno spěchem, nervozitou, stresem, a z toho vyplývající únavou, která nejčastěji může za nepozornost – a od ní už je jen krůček k nehodě. Jaká jsou největší bezpečnostní rizika a na co si dát největší pozor?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Vánoční dárek od srdce: Stromeček štěstí z korálků

Štěstí se dá věnovat různými způsoby. Jeden z nich je vyrobit stromeček z korálků a darovat všem, kterým přejete jen to nejlepší. Nemusíte ale zůstávat pouze u korálků, stromeček se dá vytvořit dokonce i z léčivých kamenů. Navíc věnujete ručně vyrobený, tedy originální dárek přímo na míru.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Anděl ze šupin: Oživte starou techniku z jižních Čech

Vyšívání rybími šupinami je tradiční technika, která je z velké části už bohužel zapomenutá. Před více jak 150 lety se běžně vyšívalo rybími šupinami, většinou z kapra, v okolí Třeboně a později na celých blatech. Nebyla by věčná škoda, aby takhle paráda upadla do úplného zapomnění? Určitě byla, takže jsme ji pro vás "oprášili" a můžete si ji vyzkoušet. Zaručeně se vám to bude líbit!

Domácnost > Tradice a svátky