Kategorie:Tradice a svátky

+26
. Redakce Redakce

Pečeme první vánoční cukroví: Proč právě zázvorky?

Zázvorky jsou tradiční staročeské vánoční cukroví, které se peče jako první zhruba měsíc před Štědrým dnem. V těstě totiž není žádný tuk, proto potřebují čas, aby změkly. Díky zázvoru mají příjemně štiplavou chuť a jsou i zdravé. Máme pro vás tři recepty na zázvorky, tak který vyzkoušíte?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Adventní pomerančová marmeláda: Zavařování nikdy nekončí, ani na Vánoce

Zavařování nekončí poslední sklizní úrody na zahradě. Už jste někdy zkusili udělat pár skleniček marmelády z pomerančů, ovoce, kterého jsou nejen ve vánočním čase plné obchody? Máme pro vás dva recepty na adventní pomerančovou marmeládu – voňavou se skořicí, badyánem i vanilkou a s rumem pro dospěláky na zahřátí. A navíc krásně nazdobená sklenička domácí marmelády je prima vánoční dárek.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Upečte si věnec s lískovými oříšky a hned budete mít lepší náladu

Lískové ořechy jsou hodně dobré a hodně zdravé, například umí zpomalovat stárnutí nebo pomoct při únavě a stresu, takže není od věci po nich teď na podzim sáhnout. Lískové oříšky jsou výborné čerstvé i pražené jen tak na chuť a povzbuzení, nejvíc se používají do sladkých těst a na zdobení moučníků a hlavně vánočního cukroví. Máme pro vás recept na oříškový věnec, který vám okamžitě zvedne náladu.

Domácnost > Tradice a svátky
Skořice
Skořice
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření

Kvůli mlsání vánočního cukroví už nemusíme mít špatné svědomí. Koření jako vanilka, skořice či badyán, bez nichž by Vánoce nebyly Vánoce, totiž i v těch nejmenších množstvích prospívají našemu zdraví. Zejména podporují trávení, zlepšují náladu a povzbuzují erotický apetit, což je ve vánočním čase neocenitelné. Co které koření tedy umí?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Vánoční přáníčka zdobená knoflíčky pro štěstí

V době posílání SMS zpráv a mailů potěší skutečné papírové vánoční přání poslané poštou mnohem více, než tomu bývalo dříve. Nechte letos děti, ať vám samy připraví kolekci kartiček s knoflíčky pro štěstí a společně je pak rozešlete babičkám, dědečkům, přátelům a známým.

Domácnost > Tradice a svátky