Kategorie:Tradice a svátky

+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Vyměňte kakao za karob aneb recept na zdravější Vánoce

Karob neboli svatojánský chléb se vzhledem i chutí podobá slazenému kakau, ale je zdravější, protože má mnohem méně tuku a neobsahuje žádné stimulační látky a nezpůsobuje psychickou aktivitu. V běžných receptech na vánoční cukroví se karobem nahrazuje kakao v poměru 1:1. A když už jsme u těch Vánoc, traduje se, že když přidáte svatojánský chléb jako ozdobu na sváteční stůl, zaručí to pevné zdraví pro nadcházející rok všem stolovníkům.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Nejsladší adventní kalendář: Jak udělat domácí marcipán

První adventní neděle se blíží! Nic neumocní kouzlo Vánoc tolik, jako čas, kdy se na ně děti, ale nejen ty, těší. K jeho odpočítávání jsou tu adventní kalendáře v nejrůznějších podobách. My pro vás máme návod na ten nejsladší ze všech sladkých i s recepty na domácí marcipán pravý a falešný. A navíc marcipánový adventní kalendář skvěle vypadá.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Nejlepší DIY adventní kalendáře: Odpočítávání dnů do Vánoc je zábava

První prosinec se rychle blíží a na každodenní sladkost či malý dárek z adventního kalendáře se těší hlavně děti. Probuďte v sobě kreativního ducha a vyrobte adventní kalendář vlastníma rukama. Kdykoliv si půjdou vaše děti vyzvednout další dáreček, budete se tetelit pýchou, jak jste šikovní. A nadšení a spokojenost dětí budou pro vás tou největší odměnou.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

7 nejkrásnějších adventních věnců: Naděje, mír, přátelství, láska

Advent už je na dohled a mnozí už nedočkavě vyhlížejí nejkrásnější čtyři týdny v roce. Datum začátku adventu není přesně určeno, letos je to 3. prosince. V tento den začíná advent a všechno, co k němu patří. Hlavně byste ale neměli zapomenout na rozsvícení první svíčky na adventním věnci, tradičním symbolu předvánočního rozjímání.

Domácnost > Tradice a svátky