Dekorace z korkových špuntů: Dárky pro milovníky vína

Chystáte se na letní večírek k přátelům a rádi byste jim přinesli nějaký originální dárek? Pokud patří mezi milovníky vína, můžete jim vlastnoručně vyrobit dárek z korkových špuntů.

Dárky pro milovníky vína

Korkové zátky od vína patří odjakživa k věcem, které se nám nechce vyhazovat. Čert ví, proč tomu tak je, ale většinou je tak dlouho schováváme, aniž bychom pro ně našli praktické využití, až jich hromada skončí v odpadkovém koši. To je ale největší chyba! Podívejte se, kolik zajímavých drobností můžete ze špuntů vyrobit.

Rámečky na fotografie

Nejjednodušší způsob, jak zužitkovat korkové špunty jsou ozdobné rámečky na fotografie. Špunty podélně rozřízněte a nalepujte jeden vedle druhého, disperzním lepidlem na dřevěný rámeček.

Rámečky na fotografie
Rámečky na fotografie (Zdroj: Pinterest.com)

Dekorační věnce

Budete potřebovat slaměný nebo polystyrenový základ na věnce a tavnou pistoli. Pokud použijete základ polystyrenový, tak ho nejprve omotejte krycí krepovou páskou. Jinak se věnec pod horkým lepidlem taví a deformuje.

Dekorační věnce
Dekorační věnce (Zdroj: Pinterest.com)

Podložky pod skleničky

Použijte obyčejné korkové podložky a na ně nalepujte tavnou pistolí nebo disperzním lepidlem špunty, nakrájené na tenčí plátky. Hotové podložky můžete ještě olemovat nalepením proužku plsti.

Podložky pod skleničky
Podložky pod skleničky (Zdroj: Pinterest.com)

Ozdoby na závěsy

Korkové špunty se hodí i na výrobu ozdob na závěsy. Buď je jenom jednoduše nalepte na lněná provázek nebo z nich slepte tvar hroznu, omalujte ho obyčejnými fixami a doplňte lístkem z umělé květiny.

Ozdoby na závěsy
Ozdoby na závěsy (Zdroj: Pinterest.com)

Dekorační iniciály

Písmena z korkových špuntů můžete využít jako dárek. Vytvořte iniciály hostitelů. Základ písmene vyřízněte buď z korkového prostírání obyčejným nože, nebo z překližky. To už musíte použít pilku. Různě nařezané špunty pak nalepte tavnou pistolí.

Dekorační iniciály
Dekorační iniciály (Zdroj: Pinterest.com)

Související k tématu