Plovoucí podlahy pojmenoval vlastně systém pokládky. Jsou v celé ploše volně položeny na podklad a nejsou uchyceny ani k němu ani ke stěnám, takže jakoby plavou.
Dřevěné plovoucí podlahy se dnes vyrábějí jako sendvičové z několika vrstev dřeva, přitom horní nášlapnou a zároveň pohledovou vrstvu tvoří tvrdé dřevo. Levnější podlahy mají tuto vrstvu z dřevěné dýhy, dražší z vrstvy až 4 mm silné, takže ji lze po čase stejně jako parkety přebrousit a znovu nalakovat. Dřevěná plovoucí podlaha je dražší, choulostivější a náročnější na údržbu než laminát, pokud se však smíříte s těmito nevýhodami, odvděčí se nám klasický přírodní materiál efektním, reprezentativním vzhledem.
Co budete potřebovat
- kotoučovou nebo kmitací pilku
- vodováhu
- řezák na podklad
- popruhové stahováky a měřítko
- gumovou paličku
- lepidlo na dřevěné parkety
- dokončovací lišty
- šroubky
- vrtačku a šroubovák na připevnění lišt
- případně přechodové podlahové lišty
Jak budete postupovat
Po pokládce jsou podlahy olemovány dokončovacími lištami. Ty se vyrábějí ve stejných dezénech jako podlahy, můžeme si však vybrat i jinou kombinaci, chceme-li lem zvýraznit. Navazuje-li plovoucí podlaha na jinou podlahovou krytinu, používá se k zakrytí spoje přechodová lišta.
Podlaha je hotová, teď ji můžete bez obav plně užívat.
Zdroj informací: autor článku
Publikováno: 15. 6. 2022, Autor: Pavel "Kutil" Zeman (tex a foto); Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman