Jak vyrobit veselou papírovou raketu pro budoucí kosmonauty a astronauty

Dobrodružné vesmírné hry jsou pro děti přitažlivé. Podpořte jejich zájem a kreativitu, kdo ví, třeba právě z vašeho potomka za pár let vyroste slavný kosmonaut. A jeho touhou po objevování tajemství vesmíru může probudit právě docela obyčejná papírová raketa, kterou si spolu vytvoříte.

Co budete potřebovat

  • dlouhou papírovou ruličku (například od alobalu)
  • barevné papíry
  • průhlednou lepicí pásku
  • tužku
  • černý fix
  • lepidlo  
  • nůžky

Jak budete postupovat

1. krok

Na papírovou ruličku naneste lepidlo a obalte ji červeným papírem. Ze žlutého papíru slepte malý kornout, na širší straně ho nastříhejte a lepicí páskou připevněte k jednomu konci rulička jako špičku rakety.

{"type":"image","filename":"3715915-01_raketa.jpg"}

2. krok

Na další kus žlutého papíru tužkou nakreslete 4 obdélníky, vystřihněte je a každému ještě ustřihněte jeden roh. Druhý konec červené ruličky na čtyřech místech nastřihněte a zasuňte žluté obdélníky. Z modrého papíru vystřihněte dva pruhy, které nalepte na ruličku.

Jak vyrobit papírovou raketu pro budoucí kosmonauty nebo astronauty 3
Jak vyrobit papírovou raketu pro budoucí kosmonauty nebo astronauty 3 (Zdroj: Kateřina Poslušná)

3. krok

Nakonec na modrý papír nakreslete kolečko, vystřihněte ho a nalepte na žlutou špičku jako okénko. Do něj pak fixem dokreslete oči a pusinku nebo jiného pasažéra.

{"type":"image","filename":"3715918-02_raketa.jpg"}

…a vesmírné dobrodružství může začít…

Autor:

Mám velice kladný vztah k přírodě a přírodninám. Nejraději vymýšlím a tvořím z lehce dostupných materiálů hravé předměty pro obveselení dětí. Miluji svou zahradu a vše s ní spojené, takže si vytvářím i praktické pomůcky a zahradní dekorace. Preferuji především jednoduchost a finanční nenáročnost.

Související k tématu