reklama

Jak trefit hřebík na hlavičku aneb už žádné modřiny

Potřebujete zatlouct hřebík a máte obavy, že se uhodíte do prstů a přivodíte si zranění, přinejmenším modřinu? Pak můžete k přidržení hřebíku zkusit některý z našich prima tipů, jak trefit hřebík na hlavičku. Základní zásada zní: při zatloukání hřebíků je nejdůležitější dívat se na hřebík a ne na kladívko!

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co budete při zatloukání hřebíků potřebovat

  • hřebíky
  • kladívko
  • hřeben
  • kolíček na prádlo
  • štípací kleště
  • proužek lepenky zhruba 1,5 x 5 cm

Jak budete při zatloukání hřebíků postupovat

1. krok: nejdříve se hřebík lehkým poklepem upevní do dřeva

K zatloukání hřebíků se používá truhlářské kladivo, které by mělo být tak akorát. Na malé hřebíčky je ideální kladívko 100g, na hřebíky od 15 do 50 mm je nejlepší použít 300g kladivo. Nejdříve se hřebík lehkým poklepem upevní do dřeva, stěny apod., a pak se přitluče silnými ranami.

Jak trefit hřebík na hlavičku
i (Zdroj: Publishers)
Jak trefit hřebík na hlavičku

2. krok: vezměte starý hřeben a hřebík vložte mezi dva zuby; podobně poslouží kolíček na prádlo

Protože hřebík se při přibíjení musí přidržovat, může se stát, že se uhodíte do prstu (čím je hřebík menší, tím je přidržování obtížnější). Abyste této bolestivé nepříjemnosti předešli, zkuste některý z triků: Vezměte si starý hřeben a hřebík vložte mezi dva zuby; podobně poslouží kolíček na prádlo. Nebo si přidržte hřebík špičatými kleštěmi a uvidíte, že je téměř nemožné kladivem trefit prst.

Jak trefit hřebík na hlavičku
i (Zdroj: Publishers)
Jak trefit hřebík na hlavičku

Prima tip: hřebíčky si přidržujte pomocí proužku z lepenky

Malé hřebíčky si můžete přidržovat pomocí proužku z lepenky – hřebík vsuňte do přední části proužku a držte jej pevně za zadní část. Jakmile hřebík drží, proužek škubnutím do strany odstraňte. Pokud lepenka nepůjde snadno odtrhnout, odstraňte ji nůžkami.

Publikováno: 4. 7. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce