Kam na výlet: Hrady a zámky otevírají své brány nové sezoně

Máte už jasnou představu o tom, jak chcete prožít nadcházející víkend? Máme pro vás několik nápadů, kam se vydat. Hrady a zámky i jejich kasteláni už se těší na své věrné návštěvníky a přichystali pro ně spoustu zajímavých akcí.

Odemykání náchodského zámku s Ottaviem Piccolominim

30. března 2019 (10.00–14.00)

Během prohlídky Reprezentačních pokojů Piccolominiů představí návštěvníkům své honosné sídlo sám kníže Ottavio Piccolomini a slavnostně tak „odemkne“ letošní návštěvní sezonu. Na závěr zazní ukázka renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. 

Začátek prohlídek v 10, 12 a 14 hodin.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Odemykání náchodského zámku s Ottaviem Piccolominim)

Zahájení sezony na Hrádku u Nechanic

30. března 2019

V sobotu se veřejnosti po zimní pauze opět otevře zámek Hrádek u Nechanic. Navštívit můžete první prohlídkovou trasu Lesk a sláva Harrachů. V původních bohatě zdobených a vybavených interiérech je prezentována ukázka bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století.

Zámek bude do konce dubna otevřen pouze o víkendech. Od 1. května bude otevírací doba zámku od úterý do neděle.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení sezony na Hrádku u Nechanic)

Otevírání zámeckých zahrad v Děčíně

30. března 2019 (14.00–18.00)

Tradiční zahájení sezony proběhne v zámeckých zahradách. Odpoledne obohatí kapela Los Pelotudos a houslový soubor Impira. Součástí programu budou i prohlídky Čajového pavilonu v jižních zahradách. Také v tomto roce je připravena hra pro zvídavé děti.

Slavnostní otevření hradu Hukvaldy

30. března 2019 (13.00–15.00)  

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Slavnostní otevření hradu Hukvaldy)

Po dlouhém zimním období se brány hradu Hukvaldy opět otevřou. Těšit se můžete na historický průvod hradem, ukázky šermířských soubojů a další. Vystoupí skupina historického šermu Valmont z Valašského království.

Zahájení zámecké sezony v Kostelci nad Orlicí

30.–31. března 2019

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení zámecké sezóny v Kostelci nad Orlicí)

Letošní sezonu zahájí zámek už o posledním březnovém víkendu a jako každý rok si pro vás připravili překvapení. Toto překvapení je ale dvojnásobné. Může se totiž stát, že v okamžiku, kdy přijdete na prohlídku, tak vás do expozice nepozve běžný průvodce, ale průvodce nadmíru povolaný. Ale nikdo z organizátorů neví, který čas prohlídky si tento průvodce vybere. Je to tak trochu loterie, taková zámecká loterie. A kdo bude tím průvodcem? Jistě jste se již dovtípili a víte, že to bude přímo pan František Kinský.

Zámek Orlík nad Vltavou – začátek sezony 2019

30.–31. března 2019 (10.00–15.00)

Po zimním odpočinku se vám otevírá zámek Orlík nad Vltavou. Seznamte se s historií zámku a rody, které utvářely jeho dnešní podobu. Nahlédněte do interiérů 19. století a nechte na sebe dýchnout období empíru, druhého rokoka a romantismu. Nechte se okouzlit řezbářskou dovedností i sbírkou loveckých pušek.

Zahájení návštěvnické sezony na zámku Velké Losiny

30.–31. března 2019 (9.00–16.00)

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení návštěvnické sezony na zámku Velké Losiny)

Zámecká brána se poprvé otevře v sobotu v 9.00 hod. Návštěvníci se mohou těšit na jarní květinovou výzdobu.

Související k tématu