+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat jarní minizahrádku v květináči

Jsou krásné, voňavé, svěží a navíc mají vzácný dar potěšit, uklidnit, inspirovat. Řeč je o prvních jarních květech, které naznačují, že zima už bude brzy pryč. Abyste své oblíbené květny měli stále na očích, vytvořte si minizahrádku v květináči, přičemž nápadům a fantazii se meze nekladou. My jsme na minizahrádku použili čemeřici, narcisy a hyacint, které po odkvětu zasadíme na zahradu.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Návod, jak si vypěstovat sladký hrášek prakticky kdekoli

Malé děti bývají šťastné, když si mohou zasít pár semínek, samy o ně pečovat a pozorovat, jak z nich roste rostlinka a dozrávají plody, které si mohou hned sníst – a dřeňový hrášek je k tomu jako dělaný. Máme pro vás návod krok za krokem, jak si můžete hrášek vypěstovat prakticky kdekoli! Ale jak hrášek přesvědčit, aby v přenosné nádobě nepolehával? Udělejte mu jednoduché šplhadlo z větviček a on se se po něm začne pnout sám.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat velikonoční kuřátka z bambulí

Možná vám na jaře po zahradě běhají žluťoučká kuřátka, ale ne každý si může dovolit tuhle pípající drobotinu. Ovšem stačí mít šikovné ruce a klubíčko žluté příze a z jarních mláďátek se můžete těšit už napořád, nejen na Velikonoce. Máme pro vás návod krok z krokem, jak si udělat z bambulí roztomilá velikonoční kuřátka.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat dětské kuželky z roliček od toaletního papíru

Venku je počasí, že by psa nevyhnal a děti se významně nudí? Zkuste děti (a nejen je) zabavit jednoduchou hrou. A navíc se vám to podaří hned třikrát! Nejdřív si vyrobíte kuželky, potom si zahrajete a nakonec si ještě všichni zopakujete matematiku. Máme pro vás návod, jak udělat dětské kuželky z roliček od toaletního papíru.

Tvoření a hobby > Vyrábíme pro děti
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat závěsnou tyč na sušení bylinek na zahradě

Jak si udělat závěsnou tyč na sušení bylinek na zahradě? Mám pro vás návod krok za krokem. Bylinky sbírejte a sušte průběžně. Trhejte je nebo stříhejte, když je teplý a slunečný den. Sušit je můžete buď svázané samostatně, nebo více druhů spolu – tak získáte svazečky kořenicí směsi. Aby si uchovaly svou barvu a vůni, sušte bylinky na dobře krytém, stinném místě, třeba v altánku. Že už jsou bylinky správně usušené poznáte podle toho, že jdou snadno rozemnout mezi prsty. Sušení na zahradě trvá zhruba týden.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si uchovat neopakovatelnou vůni prázdnin: Malá lahvička plná velkých vzpomínek

Děti školou povinné se už nemohou dočkat velkých prázdnin, se kterými jdou ruku v ruce dobrodružství, řádění s kamarády, spousta nových zážitků i první lásky. Všechny vzpomínky si vaši mladí mohou schovat "na horší časy" do malé lahvičky. Dají se v ní uchovat nejrůznější věci, ty menší děti třeba pár přírodnin z lesa, mušliček od moře nebo kvítků z babiččiny zahrádky; a ty větší se už nás ptát nebudou...

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat velikonoční přání? Vezměte si na pomoc děti a brambory!

Velikonoční přání, které vykouzlily děti za vydatné pomoci razítek z brambor, je určitě osobnější a upřímnější, než to koupené. A stoprocentně zaujme a potěší každého, komu ho dáte nebo pošlete. Velikonoce jsou svátky jara, a tak motivy na přání vycházejí z probouzející se přírody. Jak tedy udělat to nejkrásnější velikonoční přání? Vezměte si na pomoc děti a brambory!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

DIY ozdobný květináč na bylinky: Pohrajte si s kamínky

Ozdobné keramické obaly a květináče nestojí zrovna málo. Proto se vyplatí pohrát si s kamínky a vytvořit neopakovatelný DIY originál. Pro začátek stačí jít na procházku do přírody a nasbírat si pár zajímavých oblázků. A už se můžete podle našeho návodu pustit do tvoření ozdobného květináče na bylinky.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Veselý strážce zahrady aneb Jak si z polena udělat zajímavou dekoraci

Každá zahrádka by měla mít svého neohroženého ochránce, který nad ní bdí dnem i nocí. Někdo sází na trpaslíka, jiný třeba na sovu… Ale co si takhle vytvořit zahradního strážce z kusu dřeva sami? Na hlavě může mít netradiční ozdobu z čerstvě natrhaných květin, večer, když se setmí, rozzáří jeho vlasy plamínek svíčky.

Zahrada > Zahradní dekorace
První Předchozí 1 2 Poslední