+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat jarní minizahrádku v květináči

Jsou krásné, voňavé, svěží a navíc mají vzácný dar potěšit, uklidnit, inspirovat. Řeč je o prvních jarních květech, které naznačují, že zima už bude brzy pryč. Abyste své oblíbené květny měli stále na očích, vytvořte si minizahrádku v květináči, přičemž nápadům a fantazii se meze nekladou. My jsme na minizahrádku použili čemeřici, narcisy a hyacint, které po odkvětu zasadíme na zahradu.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Návod, jak si vypěstovat sladký hrášek prakticky kdekoli

Malé děti bývají šťastné, když si mohou zasít pár semínek, samy o ně pečovat a pozorovat, jak z nich roste rostlinka a dozrávají plody, které si mohou hned sníst – a dřeňový hrášek je k tomu jako dělaný. Máme pro vás návod krok za krokem, jak si můžete hrášek vypěstovat prakticky kdekoli! Ale jak hrášek přesvědčit, aby v přenosné nádobě nepolehával? Udělejte mu jednoduché šplhadlo z větviček a on se se po něm začne pnout sám.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat velikonoční kuřátka z bambulí

Možná vám na jaře po zahradě běhají žluťoučká kuřátka, ale ne každý si může dovolit tuhle pípající drobotinu. Ovšem stačí mít šikovné ruce a klubíčko žluté příze a z jarních mláďátek se můžete těšit už napořád, nejen na Velikonoce. Máme pro vás návod krok z krokem, jak si udělat z bambulí roztomilá velikonoční kuřátka.

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Návod pro děti: Jak udělat z barevných korálků motýla

Taky se už nemůžete dočkat, až se budete prohánět po rozkvetlé louce plné barevných motýlů? Zatím se děti mohou kochat půvabem motýlů vlastnoručně vyrobených z korálků a chlupatých drátků podle našeho návodu. Ale i když nejsou živí, jsou parádní, co říkáte?

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat dětské kuželky z roliček od toaletního papíru

Venku je počasí, že by psa nevyhnal a děti se významně nudí? Zkuste děti (a nejen je) zabavit jednoduchou hrou. A navíc se vám to podaří hned třikrát! Nejdřív si vyrobíte kuželky, potom si zahrajete a nakonec si ještě všichni zopakujete matematiku. Máme pro vás návod, jak udělat dětské kuželky z roliček od toaletního papíru.

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Kolik je hodin? Popostrčte děti do učení a udělejte si společně papírové hodiny

Chcete naučit děti poznávat hodiny? Práce s časem může být hodně zábavná, vážně. Budete k tomu potřebovat kromě papírových talířů, barevných fixů či lepidla po kapce šikovnosti, trpělivosti, hravosti a fantazie. Tak zkuste popostrčit děti do učení a udělejte si společně papírové hodiny !

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat závěsnou tyč na sušení bylinek na zahradě

Jak si udělat závěsnou tyč na sušení bylinek na zahradě? Mám pro vás návod krok za krokem. Bylinky sbírejte a sušte průběžně. Trhejte je nebo stříhejte, když je teplý a slunečný den. Sušit je můžete buď svázané samostatně, nebo více druhů spolu – tak získáte svazečky kořenicí směsi. Aby si uchovaly svou barvu a vůni, sušte bylinky na dobře krytém, stinném místě, třeba v altánku. Že už jsou bylinky správně usušené poznáte podle toho, že jdou snadno rozemnout mezi prsty. Sušení na zahradě trvá zhruba týden.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si uchovat neopakovatelnou vůni prázdnin: Malá lahvička plná velkých vzpomínek

Děti školou povinné se už nemohou dočkat velkých prázdnin, se kterými jdou ruku v ruce dobrodružství, řádění s kamarády, spousta nových zážitků i první lásky. Všechny vzpomínky si vaši mladí mohou schovat "na horší časy" do malé lahvičky. Dají se v ní uchovat nejrůznější věci, ty menší děti třeba pár přírodnin z lesa, mušliček od moře nebo kvítků z babiččiny zahrádky; a ty větší se už nás ptát nebudou...

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat dětem ze staré ponožky kamarádku housenku

Je vám líto vyhodit staré, už oprané ponožky? Nebo se jedna z páru nenávratně kamsi zatoulala? Máme řešení - udělejte dětem kamarádku housenku z ponožky. Do proměny ponožky v roztomilou hračky se mohou pustit i děti samy, zvládnou to hravě!

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Beruška a pavouček aneb Jak děti zbavit zbytečných obav z brouků

Nechtějí vaše děti chodit na zahrádku nebo do lesa jenom proto, že se bojí různých breberek? Jak je zbavit zbytečných obav z brouků? Udělejte si společně „běhající“ berušku a pavoučka a vydejte se pak všichni do přírody. Určitě si užijete spousty legrace a dětský strach z brouků bude pryč. Jak tedy děti zbavit obav z brouků?

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat velikonoční přání? Vezměte si na pomoc děti a brambory!

Velikonoční přání, které vykouzlily děti za vydatné pomoci razítek z brambor, je určitě osobnější a upřímnější, než to koupené. A stoprocentně zaujme a potěší každého, komu ho dáte nebo pošlete. Velikonoce jsou svátky jara, a tak motivy na přání vycházejí z probouzející se přírody. Jak tedy udělat to nejkrásnější velikonoční přání? Vezměte si na pomoc děti a brambory!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

DIY ozdobný květináč na bylinky: Pohrajte si s kamínky

Ozdobné keramické obaly a květináče nestojí zrovna málo. Proto se vyplatí pohrát si s kamínky a vytvořit neopakovatelný DIY originál. Pro začátek stačí jít na procházku do přírody a nasbírat si pár zajímavých oblázků. A už se můžete podle našeho návodu pustit do tvoření ozdobného květináče na bylinky.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Zvířátka z papíru: Ovečka, zajíček a kuřátko rozveselí jarní stolování

Zvířátka z papíru jako ozdoby na ubrousky rozveselí a doladí dětské jarní prostírání. Tento veselý detail nejen udrží papírový ubrousek pěkně stočený, ale především ovečka, zajíček a kuřátko zaručeně přilákají k velikonočnímu stolu i toho největšího „nejedlíka“.

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak udělat s dětmi jarní košíček na sladkosti

Udělejte si s dětmi jarní košíček s kytičkami na sladkosti. Jasně, že bonbony v originálním obale jsou fajn, o tom žádná, ale možná, že ještě víc budou chutnat z vlastnoručně vyrobeného košíčku, co říkáte? A kdo není na sladké, může si do něj uložit třeba drobné hračky.

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Prima hračka: Jak udělat pohyblivého draka z papíru

Pohyblivý drak z papíru je prima hračka. V pohádkách jsou vícehlavé saně sice postavami veskrze nesympatickými, kterým děti příliš nefandí. Ovšem když si vytvoří svého vlastního pohyblivého draka z papíru, určitě si ho zamilují a neudělají bez něj ani krok. Třeba bude tato hračka pro děti jejich nejoblíbenější!

+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Sovička z borových šišek aneb Jak si s dětmi zpříjemnit dlouhé podzimní večery

Když při nedělní procházce najdete a nasbíráte ty nejkrásnější borové šišky a další přírodniny, můžete si z nich si pak večer doma s dětmi a pro děti vytvořit roztomilou podzimní dekoraci - sovičku z borových šišek. Hodí se i jako milá ozdůbka do knihovničky nebo na psací stůl, vždyť sova je přece symbol moudrosti…

Tvoření a hobby > Vyrábíme pro děti
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Veselý strážce zahrady aneb Jak si z polena udělat zajímavou dekoraci

Každá zahrádka by měla mít svého neohroženého ochránce, který nad ní bdí dnem i nocí. Někdo sází na trpaslíka, jiný třeba na sovu… Ale co si takhle vytvořit zahradního strážce z kusu dřeva sami? Na hlavě může mít netradiční ozdobu z čerstvě natrhaných květin, večer, když se setmí, rozzáří jeho vlasy plamínek svíčky.

Zahrada > Zahradní dekorace
První Předchozí 1 2 Poslední