+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Originální stolek z březových polínek aneb čím více přírody v bytě, tím lépe

Skutečným hitem v designu interiéru je rustikální styl, neboli čím více přírody přinesete do svého bytu, tím lépe. Láďa Hruška nám ukáže, jak si za pár korun a s vynaložením minimálního úsilí vykouzlit originální stylový konferenční stolek z březových polínek a skla. Březové dřevo je snadno dostupné a získáme ho například při prořezávání náletů, skleněnou desku si pořídíme na míru u sklenáře a o něco menší dřevěnou u truhláře. Tak jdeme na to!

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Domácí bezlepková roláda se šlehačkou: rychlý zákusek pro všechny

Výtečný zákusek po nedělním obědě i pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou jíst mouku, a navíc upečený a naservírovaný během třiceti minut!!! Ne, to není žádný zmrazený polotovar, nýbrž poctivá domácí roláda. O své neodolatelné bezlepkové rodinné stříbro se s Láďou Hruškou podělila Kateřina Černocká z Hlučína.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Lopuch: léčivá bylina s kouzelnou mocí

Pokud u cesty narazíme na vzrostlé lopuchové listy, nejspíš je bez většího zájmu mineme, protože nemáme ani tušení, co všechno se z této byliny, kterou vnímáme jako obtížný plevel, dá vytěžit. Že je lopuch léčivá bylina s kouzelnou mocí, moc dobře věděly naše prababičky, které se na sběr lopuchu pravidelně vydávaly, a ví to naštěstí také Lenka Navrátilová, která se o své znalosti podělila s Láďou Hruškou.

Zdraví > Zdraví
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Svíčková: Královna českých omáček se zvěřinou

Svíčková je nejen podle Ládi Hrušky královnou českých omáček! Paní Magdalena Polášková ji připravuje se zvěřinou, čímž její chuť dovedla k naprosté dokonalosti, a tak se tento recept stal jejím nenahraditelným rodinným stříbrem na talíři. Vyzkoušíte?

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jaké je tajemství česnekové pomazánky? Domácí česneková majonéza!

Muži vnímají své působení v kuchyni většinou jako tvůrčí činnost s prostorem pro fantazii. Nejinak to má i pan Ivoš Frait z Prahy, který od svého tatínka před lety okoukal recept a vyrábí nejoblíbenější českou pomazánku – česnekovou už více než 12 let nejen pro sebe, ale i pro své kamarády. Tajemství úspěchu jeho rodinného stříbra na talíři spočívá v domácí česnekové majonéze.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pěstování zeleniny v truhlíku: Vlastní úroda se dá sklízet i z parapetu v paneláku

V dnešní době, kdy se zdůrazňuje, jak velký vliv má strava na naše zdraví a jak bychom měli hledět na kvalitu potravin, leckdo touží po tom, aby si mohl vypěstovat vlastní zeleninu. Ovšem ne každý má to štěstí, aby byl majitelem zahrádky, kde by svůj sen mohl realizovat. Láďa Hruška ukáže, jak na pěstování zeleniny v truhlíku a že vlastní úrodu můžete sklízet třeba z parapetu okna v paneláku. Nevěříte?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytaná dekorace na zahradu: Houby ze sádry

Pokud se vám líbí různé roztomilé dekorace na zahrádce, a máte pocit, že sádrovým trpaslíkům už odzvonilo, nechte se inspirovat vychytaným nápadem - díky Láďovi Hruškovi a paní Marcele Davídkové vám na zahradě vyrostou ty nejkrásnější houby… a to nejen po dešti!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Bramborové placky neboli laty s mákem a povidly

Laty, jak se na Slovácku říká bramborovým plackám, bylo typické jídlo chudých. Placky se smažily nasucho na plotýnce a teprve poté se mastily sádlem a plnily něčím sladkým – většinou mákem a povidly. V Čechách jsou k naší škodě méně známé, ale na Moravě se stále těší velké oblibě, a tak není divu, že jsou v některých rodinách, jako například u Marie Kašné a Anny Poláškové, součástí rodinného stříbra.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Rychlý recept Ládi Hrušky: Pudinkové lívance bez mouky

Odolat nadýchaným lívancům je věc takřka nemožná. Možná namítnete, že ještě horší je snad už jen to, lívance vůbec upéct. Pak zřejmě neznáte vychytaný recept Ládi Hrušky na rychlé pudinkové lívance bez jediného zrnka mouky. Tyhle jednoduché lívance, ke kterým se výborně hodí zejména sezonní ovoce, zvládnou i úplní začátečnici. A co je udělat první školní den dětem na snídani?

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytané květináče ze zbytku cementu a starých hadrů

Možná i vy jste doma dělali nějaké stavební úpravy a zbylo vám trochu cementu. Pokud přemýšlíte, jak ho dále zužitkovat než ztvrdne, Láďa Hruška má pro vás tip na jeho fantastické využití! Věřte tomu nebo ne, ale ze zbytku cementu a starých, nepotřebných hadrů se dají vyrobit vychytané květináče

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Houba věčného mládí hlíva ústřičná: Recept na dršťkovou polévku

Není zase až tak moc potravin, o kterých by se dalo říct, že čím víc jich sníte, tím lépe děláte. Většinou je to bohužel naopak. Jednou z takových výjimek je hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus), která je odnepaměti velice ceněna v tradiční čínské medicíně, kde se jí připisují přímo zázračné účinky – dokáže nastartovat imunitní systém, čistí organismus od škodlivých látek a působí příznivě při léčbě křečových žil či vysokém cholesterolu. Zbyněk Kopečný ze Sobotína si hlívu sám pěstuje na zahradě a čerstvé houby jsou základem jeho věhlasného rodinného stříbra na talíři – dršťkové polévky z hlívy ústřičné.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Dobré, rychlé, jednoduché: Vychytaný recept na pizza housky

S vychytaným receptem z rodinného stříbra paní Kateřiny Sokolové z Krokočína u Velké Bíteše nás už nikdy žádná nečekaná návštěva nezaskočí! Její pizza housky jsou totiž velice jednoduché, rychlé a dobré. Suroviny na ně máme vesměs všichni doma ve spíži, za dvacet minut jsou na stole a milují je jak dospělí, tak děti.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Kočky SOS: Víte, jak poskytnout první pomoc zatoulané kočce?

Říká se, že když člověk zachrání jednu kočku, tak se prý svět nezmění… Láďa Hruška si však myslí, že pro tu konkrétní zachráněnou kočku se toho naopak změní dost, a to přece za to stojí. Ne každý z nás má ale zkušenosti s kočkami, a tak se bude jistě hodit několik praktických rad, jak poskytnout první pomoc zatoulané kočce.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Opilý ananas na grilu: Letní recept Ládi Hrušky

Dokážete si představit, že existuje něco, na co byste se při grilování těšili více než na čerstvě propečené maso? Láďa Hruška představuje svůj skvělý recept na opilý ananas na grilu, který vás jednoduše dostane na kolena, jen co ucítíte jeho neodolatelnou karamelovou vůni.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Nahá morčata: Jak se starat o domácí mazlíčky pro alergiky

Milovníci domácích mazlíčků, kteří si kvůli alergii na chlupy nemohli zvířátko pořídit, se mohou radovat – kromě bezsrstých psů a koček lze chovat i téměř lysá morčata. Za chovatelkou roztomilých nahých morčat Andreou Kroftovou, ověnčenou řadou uznání a ocenění, se vypravil na návštěvu Láďa Hruška, aby se seznámil s plemeny nahých morčat skinny a baldwin a dozvěděl se, jak se o ně správně starat.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Žijeme na zahradě: Okrasný nášlapný chodníček ve tvaru listů rebarbory

Zvažujete-li, že v rámci zvelebování své zahrady vylepšíte trávník chodníčkem tvořeným nášlapnými kameny, ale obyčejné placaté kameny vám připadají příliš nudné, nebojte se zapojit fantazii. Ládi Hruška vám spolu s kreativní Marcelkou Lacinovou ukážou, jak si jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů vytvořit okrasné nášlapy ve tvaru listů rebarbory.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Zrcadlová skříňka do koupelny ze starého kufru

Se starým loďákem po babičce, co vám na půdě pomalu zapadává prachem, už dnes asi na dovolenou nevyrazíte. Byla by však obrovská škoda takovou krásu jen tak vyhodit. Láďu Hrušku napadlo předělat letitý kufr na stylovou zrcadlovou skříňku nad umyvadlo do koupelny – a tady máte návod, jak na to.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Kandované ovoce z cukety: Různé barvy, různé chutě

Pokud je vaše letošní úroda cuket opět nebývalá a vy si už s cuketami v kuchyni pomalu nevíte rady, věřte, že tahle vychytávka Ládi Hrušky vás naprosto nadchne! Naučte se přeměnit cuketu na kandované ovoce… čáry máry fuk a z cukety je třeba kandované kiwi. Nevěříte? Tak vyzkoušejte různé barvy, různé chutě!

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Domácí mátový likér aneb Zelená Ládi Hrušky

Láďa Hruška se s námi podělí o recept na poctivý domácí mátový likér. Jen stěží lze předpokládat, že by někdo neznal českou hospodskou klasiku, tzv. peprmintku, fefrmincku čili zelenou. Ať už se s ní táhne pověst jakákoliv, pravdou je, že se jedná o bylinný likér, který se prapůvodně vyráběl skutečně pro zdraví, neboť látky v něm obsažené vydezinfikují naše tělo a jeho hlavní surovina – máta – zklidní náš žaludek i nervy.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Bomba pro chlapy: Cibulová marmeláda

O znamenitých účincích cibule nemůže být nejmenších pochyb. Působí jako přírodní antibiotikum, je osvědčeným prostředkem proti kašli, posiluje imunitu a v neposlední řadě je dobrá pro naše srdce. A proto bychom se měli snažit konzumovat jí co nejvíce. A co takhle v trochu netradiční podobě? Paní Boženka Dvořáková má fantastický recept na pikantní cibulovou marmeládu, která výborně ladí k masu nebo k sýrům, a proto chutná hlavně chlapům. Pojďme si ji spolu s Láďou Hruškou uvařit a okoštovat

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak nasoukat nožky bez námahy do ponožky

Každý z nás určitě alespoň jednou za život narazil na to, jak složité může být obléknout si ponožky. Ať už těhotné ženy kvůli rostoucímu bříšku, nebo třeba pánové v letech kvůli snížené mobilitě v důsledku nemoci nebo úrazu. Láďa Hruška představuje originální zlepšovák, jak nasoukat nožky bez větší námahy do ponožky. Tak co, vyrobíte si tenhle vychytaný nazouvák?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Zmrazená ovocná dřeň: Když už mlsat, tak aspoň zdravě!

Láďa Hruška oživí vzpomínku na mraženou pochoutku našeho dětství – ovocnou dřeň – a ukáže nám, jak i doma velice snadno, rychle a hravě vyrobit osvěžujícího nanuka z jablečné dřeně. Když už mlsat, tak alespoň zdravě… To platí nejen pro děti, ale i pro nás dospělé.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tvarohová bábovka: Recept na osvěžující dezert bez cukru

Klasickou tvarohovou bábovku zná snad každý. Ale tuhle osvěžující verzi podle receptu Ládi Hrušky byste měli taky zkusit. Je plná tvarohu a ovoce - a bez cukru, takže ji s klidem mohou ochutnat i zapřisáhlí odpůrci sladkostí. Letní tvarohová bábovka je ideální dezert na horké letní dny.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si připravit domácí jitrocelový sirup aneb Dejte vale kašli a rýmě

Pro leckoho je jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata), který se rychle a hlavně takřka všude šíří, možná nepříjemný plevel, zároveň je však také významnou léčivou rostlinou s protizánětlivými a antibiotickými účinky, s úspěchem používanou především na léčbu kašle a rýmy. Vezměte ho tedy na milost a utíkejte do zahrady natrhat jeho listy. Láďa Hruška vám ukáže, jak si zastudena připravit báječný jitrocelový sirup, díky kterému přečkáte zimu téměř bez úhony.

Zdraví > Zdraví