+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na domácí dalamánky ze starého chleba

Určitě také často řešíte, co udělat se starým chlebem, který se nesnědl. Vyhodit? To ať vás ani nenapadne! Láďa Hruška má vychytaný recept na domácí dalamánky ze starého chleba, který se rozhodně vyplatí vyzkoušet.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Patinování starého kufru: Vintage styl dnes letí!

Vintage styl dneska zkrátka letí, protože symbolizuje starou osvědčenou kvalitu, která s přibývajícími léty zraje jako dobré víno. Ostatně původně se pojmem vintage označovalo právě výběrové víno. Paní Věra Horáková z Kroměříže prozradila Láďovi Hruškovi, jak si z nostalgických kousků, které se ukrývají na půdě či ve sklepě a které nemáte to srdce vyhodit, udělat designové vintage doplňky do bytu. Navíc je to jednoduché!

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Originální domovní číslo na dveře z prkna a hřebíků

Bez domovního čísla se asi jen těžko obejdeme. To dobře věděla už císařovna Marie Terezie, která nechala v roce 1770 povinně domy očíslovat. To zpočátku stačilo udělat jen křídou na vrata, dnes už bychom s tím ale neuspěli. Komu zrovna chybí nebo ho chce inovovat, tomu Láďa Hruška názorně ukáže, jak si vlastnoručně vyrobit originální domovní číslo, které skvěle dotvoří vzhled domu.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Každý je zná a snad každý je už ochutnal! Ale víte, jak si utopence udělat doma?

Utopenci jsou neodmyslitelná součást jídelního lístku každé správné české hospody a dokonalá pochoutka k pivu. Receptů na špekáčky s cibulí naložené ve sladkokyselém nálevu existuje nespočet a každý hostinec má ten svůj. Vždyť právě hospoda je jejich kolébkou a mlynář a hostinský jménem Šamánek jejich duchovním otcem. Ten tuto pochoutku zhruba před sto lety vymyslel, když nakládal buřty do octa. Rázem se staly hitem jeho hospody. Poté, co se utopil při opravě mlýnského kola, se nezapřel český smysl pro černý humor, a pro jeho delikatesu se ujal název „utopenec“. Láďovi Hruškovi prozradila svůj recept paní hostinská Jitka Šedivá z Dolní Stropnice, která tvrdí, že tajemství chuti spočívá v dobrém nálevu a velkém množství cibule.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pikantní pomazánka s pikantním názvem sloní mls

Obohaťte letos svoji tabuli o něco nového, co vaše hosty rozhodně nenechá chladnými. Naopak, nejspíš se po tom jen zapráší. Alespoň takovou zkušenost má paní Jitka Šedivá z Dolní Stropnice se svou její výtečnou pikantní pomazánkou s názvem sloní mls. „Je to jednoduchá příprava a pomazánka se hodí na všechny možné příležitosti a oslavy. Je v ní trochu chilli, takže je lehce pikantní,“ popsala svůj recept na sloní mls Láďovi Hruškovi.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vánoční punč: Vychytaný recept Ládi Hrušky

Vánoční přípravy vrcholí, tak se na chvíli pojďme zastavit a nasát sváteční atmosféru plnými doušky. Třeba díky vánočnímu punči, který si snadno doma připravíme. Existuje nekonečné množství nejrůznějších variant, žádný jednotný recept na punč ale není. Záleží jen na našich chutích a fantazii. Tak vyzkoušejte vychytaný recept Ládi Hrušky, jehož základem je pět ingrediencí: voda, cukr, pálenka, víno a koření!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak vyrobit domácí šampon pro psy

I naši pejsci jednou za čas potřebují pořádnou koupel, obzvlášť pokud se vyválí v něčem nepěkném. Lámete si hlavu nad tím, čím je umýt, aby špína skutečně pustila, zápach zmizel, a přitom abychom nenarušili jejich kožíšek nějakou nevhodnou chemikálií? Láďa Hruška prozradí, jak si vyrobit domácí šampon, kterého si pejsci při mytí mohou klidně i trošičku líznout - a nic se neděje!

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak vyrobit sněhuláka, který vydrží celou zimu a zaručeně nikdy neroztaje

Sněhulák vždy patřil a patří k zimním radovánkám. Jen máme bohužel kvůli nedostatku sněhu stále méně příležitostí k tomu, abychom si ho postavili. S tím, že už v zimě nenapadne pořádná sněhová peřina, se nějak budeme muset asi smířit, ale to ještě neznamená, že bychom se museli vzdát stavění sněhuláka. Láďa Hruška nám ukáže, jak si vyrobit krásného sněhuláka, který nám nikdy neroztaje a vydrží celou zimu.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vánoční panna: Návod na vychytanou sváteční dekoraci

Vychytané nápady a zlepšováky se mohou týkat i sváteční výzdoby. Láďa Hruška má pro vás inspiraci na vychytanou vánoční dekoraci, jakou dozajista nikde nekoupíte. Pokud se vám na půdě povaluje stará krejčovská panna, setřete z ní prach a vytvořte z ní okouzlující vánoční vílu, která bude bdít nad slavnostní atmosférou u vás doma.

Domácnost > Tradice a svátky
 Tajemství zdobení (nejen) vánočních perníčků
Tajemství zdobení (nejen) vánočních perníčků
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tajemství zdobení (nejen) vánočních perníčků

Asi těžko bychom si dokázali představit Vánoce nebo Velikonoce bez perníčků. Výroba perníku má u nás, ale i u našich sousedů v Německu, Rakousku, Polsku či na Slovensku dlouhou tradici. Perník je trvanlivý, dá se všemožně formovat a zdobit. Láďa Hruška navštívil slováckou perníkářku Irenu Burdovou, která se při zdobení inspiruje v lidových motivech a prozradila mu tajemství zdobení perníčků.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vánoční inspirace Ládi Hrušky: Adventní věnec z plechovek

Rok co rok člověk přemýšlí, jak vytvořit co nejkrásnější předvánoční dekorace. Pokud máte pocit, že vás klasický adventní věnec už nebaví a je čas na změnu, vyrobte si s Láďou Hruškou vychytaný adventní věnec z plechovek. Budete ho mít za chvíli hotový, nepřijde vás na moc a stejně nakonec zjistíte, že to, co si uděláte sami, je to nejhezčí, nejzábavnější a nejcennější, a že strčí kupované věnce do kapsy!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Mini medovníky jsou fakt super! A za pár minut upečené

Luxusní voňavé mini medovníky Světly Perutkové z Hranické Loučky nedávno ochutnal Láďa Hruška při návštěvě Rožnova pod Radhoštěm a konstatoval, že jsou fakt super! A upečené jsou za 3 minuty. Kroutíte hlavou, že to není možné? Ale je, tak pojďme na to, tady máte recept. A navíc nepoužijeme ani zrnko mouky.

Recepty > Recepty
Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety 3
Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety 3
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si udělat ekologické čisticí tablety do toalety

Zářivě bílé toaletní mísy se dá docílit pomocí běžně dostupné chemie. Láďa Hruška vás ale naučí, jak si vyrobit účinné šumivé čisticí tablety z nezávadných surovin, které nezatěžují ani přírodu, ani zdraví členů vaší rodiny.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak vyrobit šikovný půllitříček za hubičku

Blíží se čas výletů, kempování a zahradních party – tam všude využijete skvělou vychytávku Ládi Hrušky, kempingový půllitřík z prázdné PET láhve. Tímto fantastickým zlepšovákem zaručeně ohromíte všechny okolo, a tak si už teď pomalu začněte shromažďovat dostatek lahví do zásoby..

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na domácí tlačenku aneb libová česká klasika

Tlačenka s octem a cibulí patří v českých zemích k naprosté klasice a chloubě každé zabijačky. Pokud máte stejně jako Láďa Hruška rádi tlačenku libovou a chtěli byste si ji dopřát častěji než jen v čase zabijačkovém, bude se vám zamlouvat recept z rodinného stříbra pana Radka Laciny. Vyzkoušíte?

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Trvanlivá podzimní dekorace: Dýně z betonu něco vydrží!

Dýňové dekorace patří k podzimu stejně neodmyslitelně jako barevné listí na stromech. Ale ne každý rád dýni vydlabává, i když je výzdoba z dýní překrásná. Po několika dnech totiž veškerá paráda končí na kompostu. Abychom tomu předešli, a přesto o krásu dýní nepřišli, vyrobíme si s Láďou Hruškou dýni betonovou, která bude od té opravdické takřka k nerozeznání. A můžeme ji využívat třeba několik podzimů po sobě.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Dušičkový svícen: Jak udělat až překvapivě rychle hřbitovní dekoraci

Začátek listopadu tradičně patří vzpomínce na všechny zesnulé. Většina z nás chodí na hřbitov navštívit rodinný hrob, poklonit se památce zemřelých, položit na jejich hrob čerstvé květiny či věnec a zapálit svíčku jako symbol světla a víry ve věčný život. Aby svíčka jen několikrát nezaplápolala a okamžitě nezhasla, má pro nás Láďa Hruška krásnou hřbitovní dekoraci – vychytaný dušičkový svícen.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pivní svařák: Vychytaný recept na zahřátí

Svařák z piva je třeba v Polsku nebo i v Německu skoro stejně populární jako svařené víno. Láďa Hruška má recept od svých sousedů z Městce Králové. Pavel a Andrejka Vejrovi se pivním svařákem přes zimu zahřívají a nechtějí prý jinak. Tak to pojďme prubnout a uvidíme.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Znáte lufu? A víte, že si ji můžete na zahradě vypěstovat?

Nadšení pěstitelé zeleniny, kteří rádi objevují stále něco nového, ocení pozoruhodnou rostlinu s názvem lufa. Tato teplomilná válcovitá rostlina vypadá trochu jako okurka nebo cuketa a z jejích zralých plodů se získává čistě přírodní žínka, kterou pro její zdravotní a zkrášlující účinky zbožňovala už Kleopatra. A víte, že lufu si můžeme doma velice snadno vypěstovat sami a přírodní masážní žínku, která zbaví při koupeli pokožku odumřelé kůže, si z ní sami vyrobit. Láďa Hruška odhalí, jak na to!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytaná zázvorová lízátka pro děti proti nachlazení

Sychravé podzimní dny s sebou přinášejí i nepříjemné období rýmy, bolesti v krku, kašle a nachlazení. My dospělí si s tím za pomoci různých kapek a léků už nějak poradíme, ale jak dostat účinnou medicínu do našich dětí, kterým se většina medikamentů protiví? Láďa Hruška má recept na vychytaná karamelová lízátka se zázvorem a citronem, na kterých si budou radostně pochutnávat především právě ony!

Zdraví > Zdraví