+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Víte, na co si dávat pozor u nadokenních překladů?

Ať už plánujete stavbu nebo rozsáhlou rekonstrukci rodinného domu, bytu nebo chalupy, tak s největší pravděpodobností budete muset řešit i otázku nadokenních překladů. Poradíme vám, na co si dát pozor v souvislosti s těmito stavebními prvky.

+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

8 rad, jak zkrotit účty za vytápění a ohřev vody

Když s teplem nebudete plýtvat, můžete účty zkrotit na únosnou mez. I tak budou hrát výdaje za energii v rodinném rozpočtu vždy důležitou roli – energie se na peněžních vydáních domácností podílejí průměrně zhruba z jedné desetiny. Máme pro vás 8 rad, jak zkrotit účty za vytápění a ohřev vody.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Jak vyčistit ucpaný odpad

V každé domácnosti se čas od času ucpe odpad. Nevábný pach, voda buď odtéká stále pomaleji, nebo se druhým odtokem vrací… To je klasický scénář ucpaného nebo ucpávajícího se odpadu. Často si ucpaný odpad můžeme zprůchodnit sami. Poradíme vám, jak na to.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Umíte si představit Vánoce bez vůně purpury a františka?

Purpura a františek u nás už neodmyslitelně patří k vánočním tradicím, protože svou kouzelnou vůní pomáhají navodit tu správnou slavnostní atmosféru posledních dnů roku. Umí nás totiž dostat tam, kde bychom chtěli a měli o Vánocích být. V pohodě. Víte, jak s nimi správně zacházet a proč vlastně tak příjemně voní?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Základní nářadí, bez kterého se doma prostě neobejdete

V běžném domácím vybavení musí být nářadí, se kterým zvládnete všechny potřebné práce a drobné opravy od pověšení obrazu přes výměnu kohoutku až po přidělání poličky. Pokud chcete mít jistotu, že souprava něco vydrží, neměli byste nakupovat podle nízké ceny; levné nářadí může odejít už při prvním použití. Prozradíme, jaké je základní nářadí, bez kterého se doma nikdo prostě neobejde a jak ho uskladnit, aby bylo kdykoli po ruce.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Bouřka: Jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat

Blesk je v podstatě koncentrovaná elektřina a jako takový může být neškodný, ale i velmi nebezpečný. I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jenom zřídka, není na škodu připomenout si obecná pravidla, aby vám pořádná bouřka neublížila. Jak si tedy počínat, když se přižene bouřka? Poradíme, jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Kam na zahradě s nářadím? Řešením je dřevěný zahradní domek

Snad všichni, kdo mají zahradu, se setkávají s podobným problémem, kam s nářadím, aby bylo chráněné a vždy po ruce. Řešením jsou malé zahradní domky, které postupně vytlačují mnohdy nevzhledné, rozpadající se kůlny. Malé dřevěné stavby se navíc dají využít i jinak: děti uvítají domeček, v němž by mohly prožít víkend plný dobrodružství, dospělí zase chatku, kde si mohou chvíli odpočinout od namáhavé práce; uzavřené altánky nebo otevřené besídky svým romantickým vzhledem umocní kouzlo zahrady a lákají k posezení.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

3 největší rizika vánoční pohody: Nenechte Vánoce vyhořet!

Předvánoční shon je doslova živnou půdou pro nepříjemné domácí události, které mohou toužebně očekávanou sváteční pohodu zhatit. Před blížícími se svátky pilně uklízíme, pečeme, vaříme, kupujeme dárky, aranžujeme vánoční výzdobu, strojíme stromeček… A tak vlastně ani není divu, že právě tohle období je poznamenáno spěchem, nervozitou, stresem, a z toho vyplývající únavou, která nejčastěji může za nepozornost – a od ní už je jen krůček k nehodě. Jaká jsou největší bezpečnostní rizika a na co si dát největší pozor?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Jak namontovat schody, které nejsou vidět

Přemýšlíte, jak zpřístupnit půdu, i když vám prostor pod ní nenabízí příliš možností? Buď si holt pokaždé přistavíte žebřík, nebo můžete zvolit praktičtější podobu – stahovací půdní schody. Ty dostatečně nahradí i schodiště, které byste určitě nevyužili tak často na to, aby vám zabralo tolik místa. S montáží si poradíte hravě, stačí si pozvat na hodinu dva kamarády, kteří vám jistě rádi pomohou.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Jak správně namontovat skrytou zárubeň do zděné příčky

Skryté zárubně jsou trendy. Jejich usazení do příčky je záležitostí hrubé stavby. Použitelné jsou jak do klasické zděné, tak i sádrokartonové příčky. Na rozdíl od standardních obložkových zárubní, skryté zárubně neschovají žádné nerovnosti stavebního otvoru. Pro správnou montáž nabízíme jednoduchý návod.

Domácnost > Rekonstrukce