+26
. Redakce Redakce

Poznejte sílu česnekové pažitky! Poradíme, jak ji pěstovat

Pažitka čínská (Allium tuberosum), známá jako česneková pažitka či česnekopažitka je vytrvalá rostlina s tvrdými podzemními cibulkami, ze kterých vyrůstají křehké ploché listy podobné trávě s jemným česnekovým aroma i chutí. Tím se odlišuje od klasické pažitky, která má listy kulaté a duté. Prozradíme vám, jak si ji vypěstovat, jak prospívá zdraví nebo jak si udělat česnekopažitkové pesto. Poznejte sílu česnekové pažitky!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Dva jarní slané koláče: Jeden se špenátem, druhý s hráškem

Slané koláče jsou dobré teplé i studené, jsou skvělým pohoštěním, hodí se k večeři i jako rychlý oběd. Náplň můžete udělat podle chuti, fantazie či sezony. Co zkusit naše recepty na koláč s zeleným hráškem nebo špenátem, které jsou přírodní zásobárnou vitaminů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek! A takový jarní zelený koláč můžete upéct třeba i místo velikonoční nádivky.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Jarní péče o trávník: 3 tipy, jak na vertikutaci neboli provzdušnění

Kdo chce mít kvalitní trávník, musí o něj správně pečovat a nestačí jen pravidelné sečení. V sezoně je samozřejmostí zálivka v době sucha i hnojení a zbavování se plevelů. Ideálně na přelomu března a dubna je důležitá také správná vertikutace neboli provzdušnění. Máme pro vás 3 tipy, jak při jarní vertikutaci postupovat, aby se váš trávník po zimě mohl pořádně nadechnout.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Bylinková zahrádka: Předpěstujte si šest léčivých koření

Ať máme zahradu, zahrádku, balkon, terasu či jen okenní parapet, můžeme si vytvořit svou vlastní bylinkovou zahrádku. Představujeme 6 léčivých koření a aromatických bylin, které si právě teď v březnu můžeme předpěstovat. Uspíšíme tak dobu sklizně a kromě toho budou i vzrostlejší, protože mají náskok oproti těm, které bychom seli až po zmrzlých přímo na záhon.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Domácí pomerančová marmeláda 3x jinak

Že je na zavařování ještě čas? To ano, ale co využít sezony citrusového ovoce v obchodech a udělat si čerstvou a lahodnou domácí marmeládu z pomerančů? Výroba je jednoduchá a chuť úžasná. Přesvědčte se sami a uvařte si domácí pomerančovou marmeládu třikrát jinak – tady jsou recepty. A navíc se dozvíte, jak snadno a rychle vykrájet z pomeranče filátka.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

3 dobré rady, jak na domovní elektroinstalaci

Jaro se blíží, což pro mnohé znamená čas rekonstrukcí a stavebních prací. Pokud i pro vás nebude hudební kulisou k jaru zpěv ptáků, ale spíše hluk míchačky, pojďte se podívat, na co si dát pozor při řešení elektrických rozvodů a domovní elektroinstalací.

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Redakce Redakce

Vypěstujte si letos vlastní brambory – a začněte hned!

Když vám kupované brambory příliš „nevoní“, vypěstujte si vlastní – a začít můžete hned! Velmi rané a rané odrůdy dejte naklíčit, abyste získali náskok a mohli dříve sklízet. Poradíme vám, jak na to. Věřte, že je to zážitek, když své vlastnoručně vypěstované brambory poprvé ochutnáte. A už nikdy nebudete chtít jíst jiné.

Zahrada > Pěstujeme
Velikonoční osení: skořápky ozdobte nalepovacími očky
Velikonoční osení: skořápky ozdobte nalepovacími očky
+26
. Redakce Redakce

Velikonoční osení: Skořápkové květináčky s očkama

K Velikonocům svěží zelené osení patří. Co si letos trochu zaexperimentovat a vytvořit veselou alternativu tradiční jarní dekorace? Netradiční velikonoční osení ve skořápkových květináčcích s očkama zvládnete vytvořit podle našeho návodu hravě. A když místo obilí použijte řeřichu, tak tuhle velikonoční dekoraci můžete i sníst!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Pes a kočka: 5 tipů, jak žít s domácími mazlíčky v čistém bytě

Sdílíte svůj domov se psem, kočkou nebo jiným chlupatým přítelem? Pak patříte ke spokojenější části lidstva. Opravdu! Existuje celá řada psychologických studií, které to dokazují. Horší zprávou je, že váš byt ze čtyřnohého člena domácnosti až tak nadšený není, a pokud nechcete, aby se z něj stalo doupě plné chlupů, roztočů a parazitů, bude nutné mu věnovat patřičnou péči. Ale nebojte, zas tak složité to není. Dali jsme pro vás dohromady 5 tipů na udržení maximálně čistého, útulného a zdravotně nezávadného domova.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Plynový sporák: Jak to udělat, aby se zase blýskal čistotou

Plynový sporák je pro spoustu kuchařů stále nenahraditelným pomocníkem, i když na trhu najdeme sporáky elektrické, či dokonce indukční, u kterých se čistota udržuje daleko snadněji. Jak vyčistit rošt a hořáky, aby i plynový sporák naší kuchyni stále slušel?

+26
. Redakce Redakce

3 tipy, co udělat v březnu na probouzející se zahradě

Sluníčko má stále větší sílu a my už můžeme podle aktuálního počasí začít pracovat na zahrádce. Co nás čeká? Máme-li zahrádku spíše okrasnou, hodně času budou vyžadovat trvalky a příprava záhonů pro vysazení a výsev letniček. A chceme-li si sami vypěstovat zeleninu, je už čas začít. Tady jsou 3 tipy, co se dá udělat v březnu na probouzející se zahradě.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Dva recepty na pečení s medem: pražské řezy a slovenské krémeše

Med je u nás nejstarším sladidlem a když ho přidáte do těsta, bude pečivo chutnější, vláčnější a voňavější. Med je sice kalorický jako cukr, ale rozhodně je zdravější! Máme pro vás dva zajímavé recepty na pečení s medem – lahodné pražské řezy a nadýchané slovenské krémeše. A vězte, že jeden je lepší než druhý!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

5 pravidel domácího pěstování bylin a koření

Byliny a koření se poměrně snadno pěstují, jsou nenáročné, navíc pěkné, voňavé, chutné a zdravé. A dokonce ani nemusíte mít zahradu. Rostlinky můžete pěstovat v květináči samostatně nebo v truhlíku ve skupině více druhů – v tom případě musí mít stejné nároky a být k sobě ohleduplné. Máme pro vás 5 pravidel úspěšného pěstování bylin a koření v domácích podmínkách.

Zahrada > Pěstujeme