+26
. Redakce Redakce

První jarní květy: Jak pěstovat krásnou a otužilou bergénii

Zimní počasí vládne, ale na zahradě se už mnohé rostliny připravují na jaro. Jedna z prvních, která ho svými květy zvěstuje, je otužilá a dlouho opomíjená bergénie. Stejně jako snáší mrazy, snáší i horké slunečné počasí, a tak se bergénie hodí do každé zahrádky. Poradíme vám, jak tuhle krásnou a otužilou trvalku úspěšně pěstovat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Sezona letniček začíná! Pusťte se do pěstování aster, gazánií či hledíků

Hlavní přípravy na novou sezonu letniček se už odehrávají na okenních parapetech při předpěstování prvních sazeniček. Není nic snazšího než si letničky na zahradu, balkon, či terasu vypěstovat sami z osiva a pak se radovat z vlastní šikovnosti. Letničky nabízejí nekonečné množství barev, tvarů, výšek a vůní. Máte-li rádi afrikány, astry, gazánie, nestařec nebo hledíky, pusťte se do výsevu a my vám poradíme jak na to.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat petrklíče: Jaro doma v zimě a na zahradě v létě

Prvosenka jarní (Primula vulgaris) neboli primule či petrklíč patří k prvním jarním květům. V zimě ji můžeme pěstovat jako pokojovku v bytě, v létě pak na balkoně nebo na zahradě. Když umíme veselé a hravé petrklíče pěstovat, dokážou nás teď v mrazivých dnech naladit na jaro. Víme, jak petrklíče pěstovat doma i na zahradě i jaké si koupit, aby dlouho vydržely krásné.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

4 tipy do kuchyně, jak si usnadnit (nejen) loupání

Svádíte marný boj s natvrdo vařenými vejci zrovna ve chvíli, když je potřebujete mít perfektně oloupaná? Pravidelně zapomínáte vyndat máslo z lednice včas? Možná tyhle nepříjemnosti (nejen) s loupáním jednou provždy vyřešíte, když vyzkoušíte naše tipy do kuchyně.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Víte, co dělat, když doma hyacintu žloutnou listy nebo zahnívají květy?

Rozkvetlý hyacint dokáže doma v zimě vyvolat pocit, že jaro už je takřka za dveřmi. Oblíbená jarní cibulovina vás oslní barevnými květy a výraznou vůní. I tahle kráska ale někdy strádá, například jí žloutnou listy nebo zahnívají květy. Většinou se to stává, když v péči o ni něco zanedbáte, nebo naopak přeženete. Poradíme, co dělat, aby byl hyacint v kondici co nejdéle.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Recept na pomazánku z bílých fazolí s česnekem, sýrem a ořechy

Pomazánky jsou fajn a tahle fazolová se sýrem provolone, vlašskými ořechy a česnekem skvěle chutná, a hlavně je to skvělý způsob, jak udělat něco pro své zdraví a zvýšit denní příjem vlákniny, bílkovin a vitaminů. Můžete ji udělat z jakýchkoli fazolí, ale nejlepší je z bílých. Receptů na pomazánky není nikdy dost!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Tchynin jazyk, zamiokulkas a potos: Pokojovky pro nešikovné pěstitele

Také máte pocit, že ve vaší péči zhyne každá pokojová květina, kterou si domů přinesete, nejpozději do půl roku? Nejste v tom sami, někteří z nás takzvané „zelené ruce“ prostě nemají. Máme pro vás tři rostliny, které snesou i špatnou péči, a přesto dokážou růst. Tak to s těmi pokojovkami ještě jednou zkuste!

Zahrada > Pěstujeme
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Víkend před námi a nabídka na zimní sportování je opět bohatá. Máte zájem o psí spřežení, historické lyžování, nebo dáte raději přednost klasickým lyžím a snowboardu?