+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat petrklíče: Jaro doma v zimě a na zahradě v létě

Prvosenka jarní (Primula vulgaris) neboli primule či petrklíč patří k prvním jarním květům. V zimě ji můžeme pěstovat jako pokojovku v bytě, v létě pak na balkoně nebo na zahradě. Když umíme veselé a hravé petrklíče pěstovat, dokážou nás teď v mrazivých dnech naladit na jaro. Víme, jak petrklíče pěstovat doma i na zahradě i jaké si koupit, aby dlouho vydržely krásné.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

4 tipy do kuchyně, jak si usnadnit (nejen) loupání

Svádíte marný boj s natvrdo vařenými vejci zrovna ve chvíli, když je potřebujete mít perfektně oloupaná? Pravidelně zapomínáte vyndat máslo z lednice včas? Možná tyhle nepříjemnosti (nejen) s loupáním jednou provždy vyřešíte, když vyzkoušíte naše tipy do kuchyně.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Víte, co dělat, když doma hyacintu žloutnou listy nebo zahnívají květy?

Rozkvetlý hyacint dokáže doma v zimě vyvolat pocit, že jaro už je takřka za dveřmi. Oblíbená jarní cibulovina vás oslní barevnými květy a výraznou vůní. I tahle kráska ale někdy strádá, například jí žloutnou listy nebo zahnívají květy. Většinou se to stává, když v péči o ni něco zanedbáte, nebo naopak přeženete. Poradíme, co dělat, aby byl hyacint v kondici co nejdéle.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Recept na pomazánku z bílých fazolí s česnekem, sýrem a ořechy

Pomazánky jsou fajn a tahle fazolová se sýrem provolone, vlašskými ořechy a česnekem skvěle chutná, a hlavně je to skvělý způsob, jak udělat něco pro své zdraví a zvýšit denní příjem vlákniny, bílkovin a vitaminů. Můžete ji udělat z jakýchkoli fazolí, ale nejlepší je z bílých. Receptů na pomazánky není nikdy dost!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Tchynin jazyk, zamiokulkas a potos: Pokojovky pro nešikovné pěstitele

Také máte pocit, že ve vaší péči zhyne každá pokojová květina, kterou si domů přinesete, nejpozději do půl roku? Nejste v tom sami, někteří z nás takzvané „zelené ruce“ prostě nemají. Máme pro vás tři rostliny, které snesou i špatnou péči, a přesto dokážou růst. Tak to s těmi pokojovkami ještě jednou zkuste!

Zahrada > Pěstujeme
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Víkend před námi a nabídka na zimní sportování je opět bohatá. Máte zájem o psí spřežení, historické lyžování, nebo dáte raději přednost klasickým lyžím a snowboardu?

+26
. Redakce Redakce

Pokojové rostliny rodině na míru: anturie pro mámu, kaktus pro tátu, kalanchoe pro děti

Venku je nevlídno, ale doma se můžeme těšit krásou pokojových rostlin, kterým se v bytě i v zimě daří a mnohé právě teď kvetou. Víte, že pokojové rostliny se vyplatí vybírat i podle vkusu ostatních členů rodiny? Jen tak si budou zelenou oázu užívat opravdu všichni. Máme pro váš tři doporučení: vznešená anturie potěší maminku, pichlavý kaktus ocení tatínek a veselá kalanchoe udělá radost dětem.

Zahrada > Katalog rostlin