+26
. Redakce Redakce

7 tipů, co dělat, když se plíseň objeví v bytě a jak jí předcházet

Dovolíte-li, aby se vám doma množily plísně, dočkáte se nevzhledných skvrn, nepříjemného zápachu a vystavujete se nebezpečným vlivům na své zdraví. Proto je nejlepší vymýtit každý náznak přítomnosti těchto nechtěných spolubydlících dříve, než bude pozdě. Co dělat, když plísně napadnou koupelnu či jinou vlhčí místnost v domě nebo v bytě a jak jim předcházet? Ze všeho nejdůležitější je minimalizovat vlhkost!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Rajčata: Jak si vypěstovat vlastní sazenice

Pokud jste se rozhodli, že si letos vypěstujete vlastní sazenice rajčat, v březnu už můžete vysévat semena. Přesněji 6 až 8 týdnů před předpokládanou výsadbou sazenic na záhon, což je druhá polovina května. Sazeničkám vyhovuje pokojová teplota, proto si budou pěkně lebedit na okenním parapetu. Nebojte se toho a předpěstujte si vlastní sadbu rajčat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Upečte si domácí punčové řezy: Recept na tradiční zákusek

Přivolejte vzpomínky na dětství a upečte si voňavé punčové řezy, tradiční zákusek, který po generace patří v našich cukrárnách k těm nejoblíbenějším. Receptů na domácí přípravu punčáku je hodně, každý ho peče trochu jinak, tak co kdybyste zkusili ten náš? Punčové řezy chutnají nejlépe, když je necháte rozležet do druhého dne v ledničce.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat hlávkový salát: S výsevem můžeme začít hned!

Jak na zahradě pěstovat hlávkový salát? Rozhodneme-li se pro vlastní úrodu, na výběr máme v podstatě tři základní možnosti: buď vyséváme semena přímo na záhon, nebo sázíme vlastnoručně předpěstované sazenice, nebo si sadbu koupíme; samozřejmě je možná kombinace všech možností. S výsevem semínek na předpěstování můžeme začít hned!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Na své si přijdou milovníci květin

Jestliže patříte mezi pěstitele nebo jen obdivovatele kamélií, orchidejí či sukulentů, pak pro vás máme skvělé tipy, jak strávit únorový víkend ve společnosti těchto nádherných květin. Ať si zimní počasí dělá, co chce, těmhle rostlinkám to v kvetení nepřekáží.

+26
. Redakce Redakce

Základní pravidla pěstování zdravé zeleniny

I když jste se snažili sebevíc, tak nebyla loňská úroda zeleniny nic moc? Možná je to tím, že pěstujete stejný druh zeleniny na jednom místě několik let po sobě. Zkuste si letos rozvrhnout výsadbu zeleniny tak, abyste jednotlivé druhy mezi sebou vystřídali. A my vám poradíme, jaká jsou základní pravidla úspěšného pěstování zdravé zeleniny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Snídaně do postele: palačinkový dort s ovocem

Romantické dobroty se nemusí omezovat pouze na valentýnskou večeři. Můžete začít kdykoliv, například snídaní do postele. Možností existuje spousta, ovšem když vsadíte na palačinkový dort s granátovým jablkem, ostružinami a malinami, osvědčenými to přírodními afrodiziaky, bude do trefa do černého. Vždyť kdo by se nechtěl na Valentýna nechat probudit vůní nadýchaných palačinek s příslibem vášnivé noci...

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Nechte za sebe mluvit kytky aneb květomluva pro zamilované

V dnešní době totiž už řeči květin rozumí málokdo, a to je škoda, nemyslíte? Vydejte se do květinářství, nechte si uvít kytici přesně podle vašeho přání, nebo se nechte dokonce květinami ozdobit a vyrazte na schůzku a nechte za sebe mluvit květiny. Uvidíte, že budete mít úspěch. Pro jistotu si ale vezměte s sebou náš malý slovníček květomluvy pro zamilované.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Pečený bůček: Nic pro vegetariány a dietáře

Masopustní čas velí předzásobit se před obdobím půstu pořádnou dávkou tučného masa. Takže pokud nejste vegetariáni nebo zapřisáhlí dietáři, nic si neodpírejte a dejte si rovnou pečený bůček z vepře! Co si takhle upéct bůček na bílém kysaném zelí a černém pivu nebo plněný klobásou na světlém pivu? Dobrou chuť!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Šlehačkový dort s višněmi a čokoládou: Sladké přeje lásce

Dorty a dortíky i další sladké dobroty jsou neodmyslitelně spojeny se svátkem zamilovaných. Není se čemu divit, vždyť sladké zlepšuje náladu, přeje lásce a údajně i zvyšuje sexuální apetit. Pokud chcete vytvořit něco speciálního, připravte podle našeho receptu valentýnský dort se šlehačkou, višněmi a čokoládou.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se s dětmi za pohádkou

Čtete dětem pohádky a vyprávíte jim i pohádky vymyšlené? Zkuste to jednou nechat na odbornících, vezměte děti do divadla a nechte vlastní hlavu odpočinout. To si každý rodič zaslouží a děti budou určitě nadšené.

+26
. Redakce Redakce

Znáte starý dobrý zahrádkářský trik, jak urychlit klíčení semínek?

Jak zeleninová a květinová semínka spolehlivě probudit a přimět je k rychlejšímu klíčení? Prozradíme vám starý dobrý zahrádkářská trik: máčení semínek ve vodě nebo bylinkové lázni. Příroda se totiž chytře pojistila proti omylu, aby semínka nevyklíčila hned při prvním jarním teplejším deštíku a pak nezaschla – to hlídají inhibitory klíčení, které se odplaví až s větším trvalejším přísunem vody. Semínka jsou základ budoucí úrody, takže péče o ně se vyplatí.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Zahrada v únoru: 3 rady pro jara nedočkavé zahrádkáře

Jaro začíná pomalu a nenápadně klepat na dveře. Samozřejmě, že to v únoru na zahradě ještě na žádné pořádné setí, sázení a okopávání není, ale na lenošení taky ne. Pro jara nedočkavé zahrádkáře máme 3 rady, co mohou dělat: chránit rašící rostliny před sněhem, provádět zimní řez jabloní a hrušní a postupně už připravovat zeleninové záhony.

Zahrada > Pěstujeme