+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Na své si přijdou milovníci květin

Jestliže patříte mezi pěstitele nebo jen obdivovatele kamélií, orchidejí či sukulentů, pak pro vás máme skvělé tipy, jak strávit únorový víkend ve společnosti těchto nádherných květin. Ať si zimní počasí dělá, co chce, těmhle rostlinkám to v kvetení nepřekáží.

+26
. Redakce Redakce

Základní pravidla pěstování zdravé zeleniny

I když jste se snažili sebevíc, tak nebyla loňská úroda zeleniny nic moc? Možná je to tím, že pěstujete stejný druh zeleniny na jednom místě několik let po sobě. Zkuste si letos rozvrhnout výsadbu zeleniny tak, abyste jednotlivé druhy mezi sebou vystřídali. A my vám poradíme, jaká jsou základní pravidla úspěšného pěstování zdravé zeleniny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Snídaně do postele: palačinkový dort s ovocem

Romantické dobroty se nemusí omezovat pouze na valentýnskou večeři. Můžete začít kdykoliv, například snídaní do postele. Možností existuje spousta, ovšem když vsadíte na palačinkový dort s granátovým jablkem, ostružinami a malinami, osvědčenými to přírodními afrodiziaky, bude do trefa do černého. Vždyť kdo by se nechtěl na Valentýna nechat probudit vůní nadýchaných palačinek s příslibem vášnivé noci...

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Nechte za sebe mluvit kytky aneb květomluva pro zamilované

V dnešní době totiž už řeči květin rozumí málokdo, a to je škoda, nemyslíte? Vydejte se do květinářství, nechte si uvít kytici přesně podle vašeho přání, nebo se nechte dokonce květinami ozdobit a vyrazte na schůzku a nechte za sebe mluvit květiny. Uvidíte, že budete mít úspěch. Pro jistotu si ale vezměte s sebou náš malý slovníček květomluvy pro zamilované.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Pečený bůček: Nic pro vegetariány a dietáře

Masopustní čas velí předzásobit se před obdobím půstu pořádnou dávkou tučného masa. Takže pokud nejste vegetariáni nebo zapřisáhlí dietáři, nic si neodpírejte a dejte si rovnou vepřový bůček! Co si takhle upéct bůček na bílém kysaném zelí a černém pivu nebo plněný klobásou na světlém pivu? Dobrou chuť!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Šlehačkový dort s višněmi a čokoládou: Sladké přeje lásce

Dorty a dortíky i další sladké dobroty jsou neodmyslitelně spojeny se svátkem zamilovaných. Není se čemu divit, vždyť sladké zlepšuje náladu, přeje lásce a údajně i zvyšuje sexuální apetit. Pokud chcete vytvořit něco speciálního, připravte podle našeho receptu valentýnský dort se šlehačkou, višněmi a čokoládou.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se s dětmi za pohádkou

Čtete dětem pohádky a vyprávíte jim i pohádky vymyšlené? Zkuste to jednou nechat na odbornících, vezměte děti do divadla a nechte vlastní hlavu odpočinout. To si každý rodič zaslouží a děti budou určitě nadšené.

+26
. Redakce Redakce

Znáte starý dobrý zahrádkářský trik, jak urychlit klíčení semínek?

Jak zeleninová a květinová semínka spolehlivě probudit a přimět je k rychlejšímu klíčení? Prozradíme vám starý dobrý zahrádkářská trik: máčení semínek ve vodě nebo bylinkové lázni. Příroda se totiž chytře pojistila proti omylu, aby semínka nevyklíčila hned při prvním jarním teplejším deštíku a pak nezaschla – to hlídají inhibitory klíčení, které se odplaví až s větším trvalejším přísunem vody. Semínka jsou základ budoucí úrody, takže péče o ně se vyplatí.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Zahrada v únoru: 3 rady pro jara nedočkavé zahrádkáře

Jaro začíná pomalu a nenápadně klepat na dveře. Samozřejmě, že to v únoru na zahradě ještě na žádné pořádné setí, sázení a okopávání není, ale na lenošení taky ne. Pro jara nedočkavé zahrádkáře máme 3 rady, co mohou dělat: chránit rašící rostliny před sněhem, provádět zimní řez jabloní a hrušní a postupně už připravovat zeleninové záhony.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak a proč jíst granátové jablko, ovoce spojované s láskou a zdravím

Granátové jablko je pozoruhodné ovoce, které bylo od pradávna spojováno s láskou, plodností, mládím, krásou a hlavně pevným zdravím. A i současné výzkumy potvrdily, že granátová jablka, přesněji zrníčka v nich ukrytá, nejen dobře chutnají, ale také člověku prospívají. Víte, jak a proč tohle exotické ovoce jíst nebo jak se dělá domácí grenadina?

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Zálivka ze skla: Jak se postarat o květiny, když zůstanou samy doma

Zásadní otázkou bytí a nebytí pokojových květin je přiměřená zálivka. Zejména když je na delší čas (třeba teď o jarních prázdninách) opustíme a ony zůstanou samy doma,. Jak se tedy postarat o pokojovky, když nechcete obtěžovat přátele či sousedy? Jednou z možností je známá závlaha z PET lahví, ale co zkusit zálivku ze skla? A když skleněnou láhev přiměřeně ozdobíte, bude nejen užitečná, ale i pěkná.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Návod na rychlé nouzové řešení, než opravíte kapající kohoutek

Soustavné kapání vody je nejen krajně nepříjemné, ale znamená i značné plýtvání vodou. Kapky také způsobují vytváření vodního kamene na umyvadle či vaně. Kapající vodovodní kohoutek potřebuje obvykle jen nové těsnění. Máme pro vás návod na rychlé nouzové řešení, co dělat, abyste se nezbláznili ze zvuku kapající vody, než opravíte netěsnící kohoutek. A samozřejmě taky návod, jak těsnění vyměnit .

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Pěstujte doma rýmovník a na rýmu můžete zapomenout

Přivoňte si k rýmovníku .Co cítíte? Mátu? Ovšem. Meduňku? Taky. Oregano? Jistě. Co šalvěj a tymián? Ano, i ty. Od každého trochu a ještě něco navíc. Pokud neznáte vůni kafru, rýmovník, vám ji také představí. A když promnete list mezi prsty, je vůně ještě intenzivnější – a hlavně léčivá. Když budete doma pěstovat rýmovník, tak na rýmu a nosní kapky i kapesníky můžete zapomenout!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

První jarní květy: Jak pěstovat krásnou a otužilou bergénii

Zimní počasí vládne, ale na zahradě se už mnohé rostliny připravují na jaro. Jedna z prvních, která ho svými květy zvěstuje, je otužilá a dlouho opomíjená bergénie. Stejně jako snáší mrazy, snáší i horké slunečné počasí, a tak se bergénie hodí do každé zahrádky. Poradíme vám, jak tuhle krásnou a otužilou trvalku úspěšně pěstovat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Sezona letniček začíná! Pusťte se do pěstování aster, gazánií či hledíků

Hlavní přípravy na novou sezonu letniček se už odehrávají na okenních parapetech při předpěstování prvních sazeniček. Není nic snazšího než si letničky na zahradu, balkon, či terasu vypěstovat sami z osiva a pak se radovat z vlastní šikovnosti. Letničky nabízejí nekonečné množství barev, tvarů, výšek a vůní. Máte-li rádi afrikány, astry, gazánie, nestařec nebo hledíky, pusťte se do výsevu a my vám poradíme jak na to.

Zahrada > Pěstujeme