+26
. Redakce Redakce

Domácí pomerančová marmeláda 3x jinak

Že je na zavařování ještě čas? To ano, ale co využít sezony citrusového ovoce v obchodech a udělat si čerstvou a lahodnou domácí marmeládu z pomerančů? Výroba je jednoduchá a chuť úžasná. Přesvědčte se sami a uvařte si domácí pomerančovou marmeládu třikrát jinak – tady jsou recepty. A navíc se dozvíte, jak snadno a rychle vykrájet z pomeranče filátka.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

3 dobré rady, jak na domovní elektroinstalaci

Jaro se blíží, což pro mnohé znamená čas rekonstrukcí a stavebních prací. Pokud i pro vás nebude hudební kulisou k jaru zpěv ptáků, ale spíše hluk míchačky, pojďte se podívat, na co si dát pozor při řešení elektrických rozvodů a domovní elektroinstalací.

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Redakce Redakce

Vypěstujte si letos vlastní brambory – a začněte hned!

Když vám kupované brambory příliš „nevoní“, vypěstujte si vlastní – a začít můžete hned! Velmi rané a rané odrůdy dejte naklíčit, abyste získali náskok a mohli dříve sklízet. Poradíme vám, jak na to. Věřte, že je to zážitek, když své vlastnoručně vypěstované brambory poprvé ochutnáte. A už nikdy nebudete chtít jíst jiné.

Zahrada > Pěstujeme
Velikonoční osení: skořápky ozdobte nalepovacími očky
Velikonoční osení: skořápky ozdobte nalepovacími očky
+26
. Redakce Redakce

Velikonoční osení: Skořápkové květináčky s očkama

K Velikonocům svěží zelené osení patří. Co si letos trochu zaexperimentovat a vytvořit veselou alternativu tradiční jarní dekorace? Netradiční velikonoční osení ve skořápkových květináčcích s očkama zvládnete vytvořit podle našeho návodu hravě. A když místo obilí použijte řeřichu, tak tuhle velikonoční dekoraci můžete i sníst!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Pes a kočka: 5 tipů, jak žít s domácími mazlíčky v čistém bytě

Sdílíte svůj domov se psem, kočkou nebo jiným chlupatým přítelem? Pak patříte ke spokojenější části lidstva. Opravdu! Existuje celá řada psychologických studií, které to dokazují. Horší zprávou je, že váš byt ze čtyřnohého člena domácnosti až tak nadšený není, a pokud nechcete, aby se z něj stalo doupě plné chlupů, roztočů a parazitů, bude nutné mu věnovat patřičnou péči. Ale nebojte, zas tak složité to není. Dali jsme pro vás dohromady 5 tipů na udržení maximálně čistého, útulného a zdravotně nezávadného domova.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Plynový sporák: Jak to udělat, aby se zase blýskal čistotou

Plynový sporák je pro spoustu kuchařů stále nenahraditelným pomocníkem, i když na trhu najdeme sporáky elektrické, či dokonce indukční, u kterých se čistota udržuje daleko snadněji. Jak vyčistit rošt a hořáky, aby i plynový sporák naší kuchyni stále slušel?

+26
. Redakce Redakce

3 tipy, co udělat v březnu na probouzející se zahradě

Sluníčko má stále větší sílu a my už můžeme podle aktuálního počasí začít pracovat na zahrádce. Co nás čeká? Máme-li zahrádku spíše okrasnou, hodně času budou vyžadovat trvalky a příprava záhonů pro vysazení a výsev letniček. A chceme-li si sami vypěstovat zeleninu, je už čas začít. Tady jsou 3 tipy, co se dá udělat v březnu na probouzející se zahradě.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Dva recepty na pečení s medem: pražské řezy a slovenské krémeše

Med je u nás nejstarším sladidlem a když ho přidáte do těsta, bude pečivo chutnější, vláčnější a voňavější. Med je sice kalorický jako cukr, ale rozhodně je zdravější! Máme pro vás dva zajímavé recepty na pečení s medem – lahodné pražské řezy a nadýchané slovenské krémeše. A vězte, že jeden je lepší než druhý!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

5 pravidel domácího pěstování bylin a koření

Byliny a koření se poměrně snadno pěstují, jsou nenáročné, navíc pěkné, voňavé, chutné a zdravé. A dokonce ani nemusíte mít zahradu. Rostlinky můžete pěstovat v květináči samostatně nebo v truhlíku ve skupině více druhů – v tom případě musí mít stejné nároky a být k sobě ohleduplné. Máme pro vás 5 pravidel úspěšného pěstování bylin a koření v domácích podmínkách.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Osvěžující letní saláty: Mango s koriandrem a okurky s mátou

Letní saláty jsou osvěžující a receptů na ně není nikdy dost. My pro vás máme jednoduchý salát z čerstvých i nakládaných okurek, kterému dodává skvělou chuť čerstvá máta. Zajímavá je kombinace exotického manga a koriandru s tradiční zeleninou ze zahrádky (cibule, paprika, rajčata) a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

První květy jarní zahrady: Jak pěstovat čemeřici

Čemeřici stačí, aby se v zimě na pár dnů oteplilo – a hned rozkvete, klidně i sněhu navzdory. Po ochlazení se květy zase zkroutí a čekají na další vlnu tepla, aby se opět nepoškozené znovu předvedly v celé své kráse. Květy si udržují půvab ještě dlouho po odkvětu, protože plátky neopadávají, jen postupně mění barvu do zelené a ve středu vytvářejí tobolky plodů. Poradíme, jak čemeřici pěstovat a jakou si na zahrádku pořídit.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jarní slepička: Návod na dekorace ze sena

Seno patří po loňském suchém létě k nedostatkovému zboží, ale pokud vám přece jen nějaké na seníku zbylo, můžete ho využít na výrobu tradičních jarních dekorací. Nejjednodušší bude srdíčko nebo obal na květináč, ale ti šikovnější si jistě troufnou i na slepičku nebo prasátko.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Redakce Redakce

5 rad, jak správně probudit trávník po zimě a připravit zahradu na jaro

S prvními jarními pracemi na zahradě příliš nespěchejte, i když se už nemůžete dočkat. Počkejte, až teploty opravdu vystoupají výrazněji nad nulu, a půda tedy bude mít šanci rozmrznout. Kdybyste se snažili vše uspěchat, můžete zejména trávníku nenapravitelně uškodit. Zdravého zeleného trávníku dosáhnete vhodnou péčí i správným načasováním jednotlivých prací. Není to žádná věda, stačí se jen držet několika dobrých rad, jak správně probudit trávník po zimě a připravit zahradu na jaro.

Zahrada > Pěstujeme