+26
. Redakce Redakce

2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování bytu

Úklid po malování bytu zvládnete snadno a rychle, když se na malování důkladně připravíte – počínaje zásadním zakrytím nábytku a podlah, oblepením rámů oken, dveří, zásuvek a osvětlení až po zdánlivé maličkosti. Máme pro vás 2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování, které odvedou skvělou práci.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Houbová záhada: Může být muchomůrka růžovka životu nebezpečná?

Houbařská sezona se letos rozjíždí pomalu, ale i suchu mnohé houby rostou, tak třeba oblíbená muchomůrka růžovka. Paní Věra Mrklasová z Liberce nám napsala: „Když jsem v úterý 7. srpna četla na vašem webu o masácích, vybavila se mi příhoda, která nemá, aspoň pro mě, žádné racionální vysvětlení. Nebo mi někdo tuhle záhadu objasní?" Připojila svůj příběh o jedné houbové záhadě, v níž hraje hlavní roli muchomůrka růžovka neboli masák.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Víme, na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek

Dlouhodobé působení vody a vlhkosti nebo teplo z domácích spotřebičů - minimálně tomu by měly odolat hrany, které patří na nábytkových dvířkách k těm nejchoulostivějším místům. Na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek, aby se hrany neodlepovaly? Podívejte se, co musí hrany dvířek při běžném provozu domácnosti vydržet.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Mlsné jazyky se mají na co těšit

Patříte mezi gurmány a máte hodně mlsný jazyk? Tento víkend máte šanci pořádně si užít na gastronomických akcích v Pardubicích, ve Velké nad Veličkou, v Malé Morávce i v Polné.

+26
. Redakce Redakce

Ibišek je král letní zahrady: Miluje slunce a teplo, v dešti a zimě chřadne

Králem sluncem zalité letní zahrady je ibišek. Pěstitelé pokojovek možná namítnou, že ibišky jsou přece jejich parketa. Je to pravda, ale jen napůl. V interiéru se pěstuje ibišek zvaný čínská růže (Hibiscus rosa – sinensis), ale na zahradě ibišek syrský (Hibiscus syriacus) i méně známý ibišek bahenní (Hibiscus moscheutos). Víte, jak je pěstovat?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Máte hodně zeleniny a už nevíte, co s ní? My víme! Udělejte čalamádu!

Urodil se vám na zahradě nadbytek zeleniny a už nevíte, co s ní? Udělejte čalamádu! Přestože způsobů, jak na zimu konzervovat papriky, rajčata, okurky, zelí či cibuli je opravdu hodně, my sázíme na pikantní čalamádu ze zeleniny. Máme pro vás recept, který klidně snese i odchylky v kombinaci a vzájemných poměrech druhů zelenin, takže se nemusíte bát experimentovat.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Nedaří se vám skončit s cigaretami? A už jste zkusili kručinku?

Kručinka barvířská (Genista tinctoria) se dostává do širšího povědomí zejména jako pomocník při odvykání kouření. Takže pokud se vám nedaří skončit s cigaretami, můžete zkusit tuhle bylinku. Působení kručinky je razantní, takže je nutná opatrnost a její sílu se doporučuje využívat v menším množství a ve směsích s jinými bylinkami, zejména puškvorcem obecným.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

3 prima tipy, jak se stát králem zahradní párty

Léto vrcholí, a tak si užijte poslední prázdninové dny a uspořádejte zahradní párty pod širým nebem. Pozvěte své blízké a přátele k sobě na zahradu a překvapte je svou kreativitou. Máme pro vás 3 prima tipy, jak uspořádat dokonalou zahradní párty!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Strom, na kterém vykvétají kolibříci: Jak se pěstuje sapan Gilliesův

Sucho je opravdu hrůzostrašné, ale to neplatí pro rostliny v nádobách. „Takto nám letos opět vykvetl sapan Gilliesův, o němž se píše, že ´…sapan je strom, na kterém vykvétají kolibříci´. No posuďte sami, své pojmenování si určitě zaslouží," napsal pan Vladimír Viktorýn z Kyjova. Poslal fotky sapanu i návod na jeho pěstování – a už k němu putuje tričko Prima Nápady. Jestli ho chcete taky, napište nám, co pěstujete, chováte a vyrábíte! Těšíme se vaše fotky a rady, nápady i zkušenosti.

Zahrada > Katalog rostlin
Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
+26
. Redakce Redakce

Ozdobná sklenice na pastelky pro děti

Tužky a pastelky se povalují po celém pokoji a vy nemáte sílu přinutit děti k jejich uklizení? Vyrobte jim veselé ozdobné sklenice na pastelky pro děti. Hodí se do nich ale i nůžky nebo štětce naskáčou skoro samy.