+26
. Redakce Redakce

Nedaří se vám skončit s cigaretami? A už jste zkusili kručinku?

Kručinka barvířská (Genista tinctoria) se dostává do širšího povědomí zejména jako pomocník při odvykání kouření. Takže pokud se vám nedaří skončit s cigaretami, můžete zkusit tuhle bylinku. Působení kručinky je razantní, takže je nutná opatrnost a její sílu se doporučuje využívat v menším množství a ve směsích s jinými bylinkami, zejména puškvorcem obecným.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

3 prima tipy, jak se stát králem zahradní párty

Léto vrcholí, a tak si užijte poslední prázdninové dny a uspořádejte zahradní párty pod širým nebem. Pozvěte své blízké a přátele k sobě na zahradu a překvapte je svou kreativitou. Máme pro vás 3 prima tipy, jak uspořádat dokonalou zahradní párty!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Strom, na kterém vykvétají kolibříci: Jak se pěstuje sapan Gilliesův

Sucho je opravdu hrůzostrašné, ale to neplatí pro rostliny v nádobách. „Takto nám letos opět vykvetl sapan Gilliesův, o němž se píše, že ´…sapan je strom, na kterém vykvétají kolibříci´. No posuďte sami, své pojmenování si určitě zaslouží," napsal pan Vladimír Viktorýn z Kyjova. Poslal fotky sapanu i návod na jeho pěstování – a už k němu putuje tričko Prima Nápady. Jestli ho chcete taky, napište nám, co pěstujete, chováte a vyrábíte! Těšíme se vaše fotky a rady, nápady i zkušenosti.

Zahrada > Katalog rostlin
Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
+26
. Redakce Redakce

Ozdobná sklenice na pastelky pro děti

Tužky a pastelky se povalují po celém pokoji a vy nemáte sílu přinutit děti k jejich uklizení? Vyrobte jim veselé ozdobné sklenice na pastelky pro děti. Hodí se do nich ale i nůžky nebo štětce naskáčou skoro samy.

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Srpen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Čas broskví: Recept na letní čatní provoněné tymiánem

Pro vyznavače klasických chutí je možná čatní, směs zeleniny a ovoce ochucená kořením a bylinkami, tak trochu nepochopitelná kombinace. Ovšem jen do okamžiku, než ochutnají naše letní čatní z broskví, fenyklu a řapíkatého celeru provoněné tymiánem. Vyrobit si ho doma můžeme kdykoliv, ale nevhodnějším časem je léto, kdy nám ovoce a zelenina dozrává na zahradě. Tak proč si čatní nezkusit vyrobit hned teď!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červenec

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: červenec, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Mezi kakosty určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Kakosty (Geranium), květiny s nádhernými květy, najdete na slunci i ve stínu, v mokřadu i na prosluněné zídce. Dokážou růst v trsech i svými dlouhými výhony zcela nahradit trávník. Dříve podceňované kakosty se právem derou na výsluní zájmu. Rozhodně mají co nabídnout! Mezi kakosty si určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Zahrada > Pěstujeme