+26
. Redakce Redakce

Domácí jablečné sirupy s bylinkami a kořením

Ovoce pro výrobu domácích sirupů nabízejí podzimní zahrady víc než dost, a protože letos je bohatá úroda jablek, tak sáhneme po nich. Příprava jablečných sirupů s bylinkami není nijak složitá a receptů na ně je víc než dost – a nemusí zůstat čistě jen ovocné, můžeme do nich různé bylinky a koření, které jim kromě chuti a vůně dodají i punc zdraví.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Víme, jak si novou kliku na dveře namontovat rovně!

Jak si namontovat kliku na dveře rovně? Pokud v sobě máte kutilského ducha a troufnete si na montáž nových klik do svých dveří sami, určitě se vám bude hodit kovová montážní šablona, která na rozdíl obvyklých papírových šablon dovede mnohem přesněji vystředit vyvrtané otvory. Vyvrtání otvorů tak zvládnete hravě a novou kliku na dveře namontujte rovně.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Palivové dřevo: Myslete včas na dřevo do kamen

Každý, kdo jezdí na chatu či chalupu nebo má ve svém domě krbová kamna, krb nebo kotel, musí myslet na zimu už dnes. Nastal čas přemýšlet o tom, kolik dřeva budeme muset dokoupit, abychom se v zimě mohli pěkně ohřát u kamen. Dřevo se koupí snadno, ale jak ho správně skladovat, abychom ho mohli v zimních měsících co nejlépe využít?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Jiřinkové slavnosti a výstavy jiřin

Sezona jiřinek je v plném proudu, a tak si nenechte ujít výstavy jiřinek a jiřinkové slavnosti, které se konají na mnoha místech. Možná tam objevíte tu nejkrásnější odrůdu, která vám na zahradě dodnes chyběla.

Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval
Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval
+26
. Redakce Redakce

Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval

Pořádáte s dětmi závěrečný prázdninový mejdan? Pak jim připravte i velké překvapení. Skvělé pochoutky a ovocné limonády už nikoho neoslní, s těmi se prostě počítá. Vsaďte na karnevalové masky!

+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Letní prázdniny utekly jako voda, a tak je před námi poslední prázdninový víkend. Dopřejte dětem pořádný výlet, ať si užijí spoustu her a radovánek, než znovu zasednou do školních lavic.

Dřevěná tabulka na kreslení i do školy
Dřevěná tabulka na kreslení i do školy
+26
. Redakce Redakce

Učíme se hrou: Veselé, zábavné i poučné hry a hračky pro děti

Prázdniny končí a dětem začínají povinnosti. Ty menší se už těší do školky, větší do školy, ale aby jim to nadšení vydrželo co nejdéle, můžeme jim pořídit zábavné, a přitom poučné hračky ve stylu Montessori. Znáte je?

+26
. Redakce Redakce

Kozlík lékařský: Bylinka, která stojí na vaší straně v boji proti stresu a splínu

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) patří k bylinkám, jejichž léčivý efekt prověřila nejen staletí, ale i moderní medicína. Podporuje klidný spánek, utišuje bolest, stres a úzkostné stavy. Kozlík spánek přímo nevyvolá, ale dokáže uklidnit tak, že usnete přirozeným způsobem. A oddenek roztlučený na prach a nasypaný do číše červeného vína funguje jako spolehlivý nápoj lásky…

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Osvěžující letní saláty: Mango s koriandrem a okurky s mátou

Letní saláty jsou osvěžující a receptů na ně není nikdy dost. My pro vás máme jednoduchý salát z čerstvých i nakládaných okurek, kterému dodává skvělou chuť čerstvá máta. Zajímavá je kombinace exotického manga a koriandru s tradiční zeleninou ze zahrádky (cibule, paprika, rajčata) a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování bytu

Úklid po malování bytu zvládnete snadno a rychle, když se na malování důkladně připravíte – počínaje zásadním zakrytím nábytku a podlah, oblepením rámů oken, dveří, zásuvek a osvětlení až po zdánlivé maličkosti. Máme pro vás 2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování, které odvedou skvělou práci.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Houbová záhada: Může být muchomůrka růžovka životu nebezpečná?

Houbařská sezona se letos rozjíždí pomalu, ale i suchu mnohé houby rostou, tak třeba oblíbená muchomůrka růžovka. Paní Věra Mrklasová z Liberce nám napsala: „Když jsem v úterý 7. srpna četla na vašem webu o masácích, vybavila se mi příhoda, která nemá, aspoň pro mě, žádné racionální vysvětlení. Nebo mi někdo tuhle záhadu objasní?" Připojila svůj příběh o jedné houbové záhadě, v níž hraje hlavní roli muchomůrka růžovka neboli masák.

Zahrada > Katalog rostlin