+26
. Redakce Redakce

Vaříme s dýní Hokkaido: Báječné recepty na slavnostní podzimní stůl

Dýně slaví v posledních letech obrovské úspěchy nejen jako nejrůznější lampionky a vyřezávaná strašidýlka, ale připravíte z nich i skutečně nápadité pokrmy. Hodí se snad do všech jídel a zpracovat je můžete jakkoliv – vařením, smažením, můžete je mixovat, zavařovat i nakládat. Díky tomu dokážete poskládat celé báječné dýňové menu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Okrasné dýně: Paleta barev i tvarů pro podzimní dekorace

Některé dýně se sice nehodí na talíř, zato ale vyniknou ve veselých podzimních a haloweenských aranžmá. Jejich paleta barev a tvarů je nepřeberná. Oblíbené jsou hlavně nejrůzněji tvarované protáhlé a oválné drobné dýně s bradavičnatým povrchem, z barev převažuje oranžová a žlutá.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

První pes: 7 nejlepších psích plemen pro chovatele začátečníky

Patříte mezi milovníky psů, zatím jste nikdy žádného neměli, ale chcete to změnit a uvažujete, který bude ten pravý první pes? Mezi všemi plemeny se najdou jedinci klidní a poslušní a naopak divočáci, se kterými není snadné pořízení. Ovšem každé psí plemeno má svá specifika a povahové rysy se u psů s rodokmenem dají předpokládat. Tady je podle nás 7 nejlepších psích plemen pro chovatele začátečníky.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Jak brambory skladovat a jaké si v obchodě kupovat

Brambor se na zahradě letos většinou moc neurodilo, takže „to málo“ je potřeba na zimu dobře uskladnit. A pokud vlastní brambory nemáte, poradíme vám, jaké si v obchodě kupovat a podle čeho je vybírat. Vyznáte se ve varných typech brambor? Jak skladovat brambory? Přečtěte si článek...

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se na pomoc studánkám ve vašem okolí

Studánek u nás za poslední století rapidně ubylo. Jsou prvním ukazatelem nelichotivého stavu podzemních vod a důležitou součástí vodních ekosystémů. Jsou ale také malebným a romantickým doplňkem přírody, který má na českém území dlouhou tradici. Přitom s jejich údržbou či obnovou může do jisté míry pomoci každý z nás.

+26
. Redakce Redakce

Nejlepší domácí lék proti kašli? Jitrocelový sirup!

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Irena Zahradníčková z Vršovic má ráda bylinky, věří v jejich léčivou sílu a připravuje z nich domácí medicíny. Poslala nám recepty na jitrocelové sirupy proti kašli a nachlazení, tak můžete posoudit sami, jestli opravdu fungují.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Maska na oči pro klidný spánek

Občasný odpolední spánek je osvěžující, ale ne každý umí usnout při denním světle. Máme pro vás snadnou pomoc. Ušijte si masku na oči a budete spát jako miminka.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Víte, proč byste měli jíst dýně? A nejen na podzim

Dýně jsou nádhernou ozdobou podzimních zahrad a dýňová polévka oblíbenou pochoutkou. Málokdo však už ví, že dýně (máslová, muškátová, špagetová, Hokkaidó) mají také prokazatelné léčivé i zkrášlující účinky. Tady je 6 docela dobrých důvodů, proč byste měli jíst dýně – a nejen na podzim.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Čekají na vás kočky výstavní i ty bez rodokmenu

Tento víkend proběhne nejen mezinárodní výstava koček Star Cats, kde se můžete potěšit pohledem na nejkrásnější kočičí krasavice, ale také umisťovací výstavy, kde na vás budou čekat opuštěné kočičky, které se bez vaší pomoci neobejdou.

Pěstování rýmovníku zvládne každý
Pěstování rýmovníku zvládne každý
+26
. Redakce Redakce

Pěstujte rýmovník a na nosní kapky můžete zapomenout

Když si k rýmovníku přivoníte, můžete si vybrat, co cítíte... Mátu? Jistě. Meduňku? Ovšem. A dobromysl? Taky. Co šalvěj a tymián? Ano, i ty. Od každého trochu a ještě něco navíc. Pokud neznáte vůni kafru, rýmovník, vám ji také představí. A pokud promnete list mezi prsty, je vůně ještě intenzivnější – a hlavně léčivá. Když budete doma pěstovat rýmovník, tak na nosní kapky můžete zapomenout!

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Vyřezávané ovoce: Sladký dárek k narozeninám nebo k svátku

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Miloslava Nůsková z Prahy se moc ráda věnuje vyřezávání z melounů a dalšího ovoce. Své výrobky nejčastěji dává jako sladké dárky při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, narozeniny a svátky. Poslala nám fotografie svých krásných výtvorů i pracovního nástroje, který jí vlastnoručně vyrobil tatínek. Tak co, zkusíte vyřezávání ovoce taky?

Recepty > Recepty