+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Pečení chleba v obecních pecích

Zajeďte si vychutnat báječnou voňavou atmosféru na tradiční pečení chleba v obecních pecích. Tuto sobotu máte jedinečnou šanci, seznámit se s pečením chleba hned ve dvou obcích, v Lenoře a v Sopotnicích. Věřte, že takový chleba v supermarketu nepotkáte!

+26
. Redakce Redakce

Přírodní zahrada: Dopřejte svým rostlinám domácí výživu a ochranu z bylin

Dopřejte svým rostlinám na zahradě domácí výživu a ochranu z běžných bylin, které rostou na každé louce. Rostlinná hnojiva mají mnoho předností, dokážou i nahradit kupované ekologické přípravky, ale nejdůležitější je, že nezatěžují životní prostředí a nesplachují se do spodních vrstev půdy. Nezkusíte rostlinám udělat třeba kostivalovou jíchu?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Květnatá louka aneb Jak dopřát užitečnému hmyzu bohatou hostinu

Už jste si možná také všimli, že vaše ovocné stromy sice byly na jaře obsypané množstvím květů, ale nalévajících se plodů je na nich žalostně málo. V našich zahradách totiž něco, nebo spíše někdo, stále více chybí. Opylovači. Včelky nebo čmeláci, ale i motýli, kteří by se svou neúnavnou prací postarali o bohatou úrodu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou

Rododendrony, česky pěnišníky patří k nejatraktivnějším keřům našich zahrad, které především na jaře poutají pozornost. Více než sto druhů a nesčetné množství kultivarů a hybridů v barvách od bílé přes růžovou až po červenou a fialovou, spojuje elegance a příjemná vůně. Máme pro vás 5 tipů, co můžeme udělat pro rododendrony, když odkvetou.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Nebojte se nasadit si do zahrady montbrécie

Montbrécie se zase pomalu dostávají na výsluní. Bývaly doby, kdy u nás nesměly chybět snad v žádné zahradě. Že je neznáte? Na pohled jsou podobné fréziím i mečíkům, jejich žluté, oranžové a červené květy se starají od července do října o krásnou letní atmosféru. Nebojte se nasadit si do zahrady montbrécie, bohatě se vám za to odmění, vážně.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Truhlíky, závěsné kapsy i osázené zdi aneb Když se místa nedostává, vybudujeme vertikální zahradu

Chybí vám prostor pro zahrádkaření? Pro skutečné zahradní nadšence to ještě nemusí být nepřekonatelná překážka. Kupodivu i nedostatek půdy na pěstování květin a zeleniny se dá řešit. Chce to jenom trochu dobrých nápadů a můžete sklízet úrodu z balkonu, ze stěny, zádveří i parapetu, a stejně tak se můžete radovat ze záplavy pestrobarevných květin.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Soutěž: Vypěstujte si jedlé květy lichořeřišnice

Kdyby lichořeřišnice neměla tak krásné květy, patřila by určitě mezi zeleninu. Mladé listy, květní poupata i květy mají příjemně ostrou, kořenitou chuť připomínající řeřichu a patří mezi nejpopulárnější jedlé květy. Chcete-li si tuhle krásnou, chutnou a léčivou letničku vypěstovat na zahradě nebo na balkoně, můžete soutěžit o kolekci lichořeřišnice pnoucích i nízkých odrůd ze sortimentu Semo Smržice, v níž nebudou chybět ani jedlé květy.

+26
. Redakce Redakce

Plemena slepic: Vyberte si na svůj dvorek slepici, která přesně splní vaše požadavky

Pokud máte zatím pocit, že slepice je prostě jenom slepice, bílá nebo kropenatá, budete se asi divit, kolik rozmanitých plemen běhá po dvorcích. V průběhu času byly slepice vyšlechtěny k různým účelům, jedny dobře snášejí vejce, druhé mají křehké maso a jiné jsou zase největšími krasavicemi široko daleko. Stačí si jen vybrat!

Mazlíčci > Hospodářská zvířata
+26
. Redakce Redakce

Víte, jaké jsou 4 hlavní důvody, proč přijít rebarboře na chuť?

Rebarbora alias reveň je trochu opomíjená zelenina. Víte, jaké jsou 4 důvody, proč přijít rebarboře na chuť? Snadno se pěstuje, postupně se sklízí celé jaro, pomáhá léčit a hlavně má jedinečně kyselou chuť. Jestli nevěříte, tak si zkuste třeba upéct rebarborový koláč nebo udělat sirup či želé – a jistě nám dáte za pravdu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Soutěž: Mini bazalky pro truhlíky a květináče

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je populárním aromatickým kořením a ceněnou léčivkou, ale skvěle plní i funkci okrasnou. Proto se stále častěji objevuje v nádobách na okenních parapetech a balkonech. Chcete-li si bazalku pěstovat doma a mít čerstvou stále po ruce, můžete soutěžit o kolekci semínek mini bazalek Semo pro truhlíky a květináče.

Zahrada > Pěstujeme