+26
. Petra Marková Petra Marková

Barevné větrníky (nejen) pro děti: Foukej, foukej, větříčku…

Prázdniny jsou tady a my přemýšlíme, jak zabavit děti. Barevné větrníky, točící se v záhonu, v truhlíku s květinami na okně nebo jako veselá výzdoba letní zahradní párty, jistě udělají radost malým i velkým. A věřte, že vyrobit barevné větrníky pro děti není nijak složité, určitě to zvládnete i s menšími dětmi.

Dekorace lahví (Zdroj: Pavel "Kutil" Zeman)
Dekorace lahví (Zdroj: Pavel "Kutil" Zeman)
+26
. Petra Marková Petra Marková

Dekorace z lahví za pár minut

Chcete vyzdobit parapet u okna nebo stůl pod pergolou a přemýšlíte o zajímavé jednoduché dekoraci, a zároveň potřebujete ostříhat větvičky z keřů a stromků? Tak to pro vás máme jednoduchý tip.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Petra Marková Petra Marková

Udělejte si stojan na noviny, když už nevíte kam s nimi

Také už nevíte kam s těmi všemi nepřečtenými časopisy a novinami, na které přes den a někdy i přes celý týden nezbývá čas. Kam tedy s nimi? Co takhle do vlastnoručně vyrobeného stojánku podle našeho návodu krok za kokem. Do něho všechny nedočtené noviny a časopisy odložíte, aby počkaly na odpoledne nebo na víkend.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Petra Marková Petra Marková

Udělejte si nekonečný kalendář ze dřeva

Jak by se vám zamlouval nekonečný kalendář? Snadno si na něm nastavíte datum a měsíc. Zároveň s poznámkovým bločkem a tužkami může být užitečným doplňkem a pomocníkem na pracovním stole. Taky je postup krok za krokem, jak si takový originální kalendář vyrobit.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Petra Marková Petra Marková

Nová podlaha v garáži za jedno odpoledne? Ano! A dá to i ženská!

Podlaha v garáži je dost namáhaná, z betonu se místy práší a špatně se uklízí. Co s tím? Chtělo by to novou betonovou stěrku nebo dlažbu, jenže tu já položit zrovna neumím a kde sehnat šikovného řemeslníka? Tak přesně takhle to začalo. Natírat podlahu nějakou speciální barvou se mi nechtělo, přece jen je beton už postarší a sem tam se z něj vydrolí kamínek, takže jsem přemýšlela, co a jak. U kamaráda jsem viděla podlahu, která vypadala dobře, odolně a prakticky a prý je jednoduchá na pokládku. Když jednoduchá tak to zvládnu taky… a vážně to bylo snadné.

+26
. Petra Marková Petra Marková

Podzimní růže ze spadaných barevných listů

Máte rádi podzimně zbarvené listí a růže? Ano, ale nevíte, jak to jde dohromady? Tak si s námi za pár minut vyrobte růže, na které využijete právě spadané barevné listy. Zvládnete to i s dětmi opravdu za chvilku a těšit se z nich budete klidně ještě o Vánocích. Listí padá, kam se jen podíváme, a kromě toho, že se musí shrabat a uklidit, lze z něj vyrobit i krásné dekorace, herbář nebo se dají použít při barvení a tisku na látky.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Halloween pro děti: Strašidelné tričko s netopýry snadno a rychle

Haloweenská strašidla na nás vykukují skoro z každé zahrádky, ale co takhle dětem ozdobit strašidelným motivem tričko? Stačí k tomu jednoduchá šablonka a barvy na textil. Strašidelné tričko s netopýry pro děti uděláte snadno a rychle. A navíc si děti mohou nakreslit šablony netopýrů nebo jiných halloweenských příšerek podle vlastního nápadu.

Tvoření a hobby > Vyrábíme pro děti
+26
. Petra Marková Petra Marková

Starý rodinný recept na marmeládu z dýní, hrušek a švestek

Dýně, švestky a hrušky – co mají společného? Spoustu věcí, například dozrávají na podzim, najdete je takřka na všech zahradách, mají spoustu vitaminů a dělají se z nich vynikající podzimní dobroty. Prozradíme vám starý rodinný recept na netradiční marmeládu z dýní, hrušek a švestek.

Recepty > Recepty
+26
. Petra Marková Petra Marková

Pořiďte šuplíkům nový outfit a udělejte dětem skříňku na pastelky

Prázdniny utečou jako nic a vy máte najednou doma školáka. Stůl i aktovku jste připravili v předstihu, ale teď jste zjistili, že pastelky, tužky a pravítka se rozbíhají po stole a ne a ne zůstat na svém místě. A přitom možná někde máte skřínku se šuplíčky nebo zásuvkový díl, kterým stačí jen renovace. Pořiďte šuplíkům nový outfit a udělejte dětem bezva skříňku na pastelky. Poradíme vám, jak na to!

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Petra Marková Petra Marková

Recept na rychlý letní koláč: Šachovnice z ovoce

Léto je bohaté nejen na zážitky, ale i na úrodu nejrůznějšího ovoce. Vyzkoušejte recept na rychlý koláč, který budete mít i s přípravou hotový do hodinky. Pokud si šachovnici budete chtít připravit i v zimě, použijte zavařené nebo zmrazené ovoce .

Recepty > Recepty
+26
. Petra Marková Petra Marková

Dětský metr s kolíčky aneb Kdo roste rychleji?

Rostou vaše děti jako z vody a sourozenci soupeří, kdo z nich rychleji? Aby nedocházelo ke zbytečným rozepřím, můžete jim vyrobit dětský metr s kolíčky, který si pověsí na zeď. A v případě, že se budete stěhovat, vezmete si celý metr s sebou, což se vám asi se zárubněmi, na které se obvykle rysky kreslí, nepovede.

Tvoření a hobby > Vyrábíme pro děti
+26
. Petra Marková Petra Marková

Máte zahradu plnou máty peprné? Udělejte si domácí mátový sirup!

Máte plnou zahradu voňavé máty peprné a nové lístečky pořád dorůstají? Zkuste si udělat podle našich receptů skvělý domácí mátový sirup. V létě si ho můžete dávat do vychlazené vody a připravit osvěžující limonádu, v zimě do horkého čaje proti nachlazení. Určitě vám bude chutnat.

Recepty > Recepty
+26
. Petra Marková Petra Marková

Dekupáž: Stále oblíbená dekorační technika

Dekupáž aneb zdobení motivy z ubrousků či balicího papíru, je dekorativní technika, která je známá už dlouho, ale neznamená to, že by měla být zapomenuta. Až budete mít chuť trochu si zkrášlit bydlení, vtáhněte staré omšelé předměty a pusťte se do polepování, je to docela snadné.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Velikonoční barvení vajec trochu jinak: Mramorované kraslice

S návody na barvení a zdobení vajíček se roztrhl pytel, ale vy se pořád nemůžete rozhodnout, nevybrali jste si nebo si na některé techniky netroufnete? Máme pro vás tip na jednoduché, rychlé a přitom určitě zajímavé a trochu netradiční zdobení. S mramorovacími barvami si určitě poradíte vy i vaše děti. Postup barvení je velice jednoduchý a výsledkem je vždy překvapení.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Látkové dekorace na Velikonoce: miska na kraslice a cop na sváteční stůl

Velikonoce za chvíli zaklepou na dveře a my budeme mít doma spoustu malovaných vajíček, čokoládových kraslic a dalších pamlsků. Kromě proutěných ošatek, košíků a misek můžeme vajíčka, aby se nerozbila, položit do vlastnoručně vyrobené měkoučké látkové misky. Barevný cop z proužků látek zase originálně ozdobí svátečně prostřený stůl nebo ho můžeme pověsit na stěnu. Máme pro vás návod krok za krokem, tak se do tvoření látkových velikonočních dekorací můžete hned pustit.

Domácnost > Tradice a svátky
První Předchozí 1 2 Poslední